Facebook
Poczta
Forum
Sklep
Logowanie
Dodaj
zdjęcie
Wydruki

Od 1996 roku Foto-Kurier
jest jedynym polskim
przedstawicielem
panelu fotograficznego
stowarzyszenia EISA

SZUKAJ

Konkurs fotografii dokumentalnej Tychy Press Photo 2021

Trzy tysiące złotych to pula nagród w kolejnym konkursie fotografii dokumentalnej Tychy Press Photo. Zdjęcia przyjmowane są do godziny 23.59 dnia 19 stycznia 2021 r., tym razem tylko elektronicznie.

TPP2020 Adam Kluga, zdjecie z reportazu „Rodzina”

TPP2020 Adam Kluga, zdjecie z reportazu „Rodzina”

Konkurs fotografii dokumentalnej Tychy Press Photo 2021
Zmiana formy zbierania zdjęć to najważniejsza nowość tej edycji konkursu. Uczestnicy nie muszą już robić odbitek zdjęć i przynosić albo wysyłać ich tradycyjną pocztą do galerii. Będzie szybciej i taniej, no i pewnie choć trochę bezpieczniej. Wystarczy wysłać pliki i skan/zdjęcie wypełnionej i podpisanej karty zgłoszenia. Pliki wysyła się przez bezpłatny serwis WeTransfer.com, z którego można było korzystać już w minionym roku. Wtedy większość uczestników poprzedniego konkursu wybrała taki sposób przekazania plików, zamiast nagrywać je na płyty.

Podstawowe zasady konkursu są takie jak wcześniej: mogą w nim wziąć udział osoby fotografujące, mieszkające lub pracujące w minionym roku w Tychach, a także osoby niezwiązane z Tychami, ale w tym przypadku zgłaszane do konkursu fotografie muszą być wykonane na terenie Tychów. Nie trzeba być zawodowym fotografem ani publikować w mediach. Wszystkie zdjęcia muszą być co do zasady wykonane w 2020 roku.

TPP2020 Artur Jastrzębski, zdjecie z reportazu „Pokój dziecięcy”

TPP2020 Artur Jastrzębski, zdjecie z reportazu „Pokój dziecięcy”

Na konkurs można zgłaszać dokumentalne zdjęcia pojedyncze lub fotoreportaże, liczące do 8 ujęć. Każdy uczestnik może zgłosić łącznie do 20 zdjęć. Fotografie mogą być wcześniej publikowane, mogą również brać udział w innych konkursach fotograficznych. Tak jak we poprzednich edycjach jurorzy podejmując decyzje nie powinni wiedzieć, kto jest autorem zdjęcia, dlatego nie można umieszczać na nich żadnych podpisów ani tzw. znaków wodnych pozwalających zidentyfikować uczestnika. Zdjęcia muszą spełniać takie wymogi: plik JPG, rozdzielczość 300 dpi, dłuższy bok minimum 30 cm (3600 pikseli). W regulaminie konkursu szczegółowo opisano jak nazywać pliki.

TPP2020 Pokaz w Andromedzie 2020-03-07 fot. Dominik Gajda

TPP2020 Pokaz w Andromedzie 2020-03-07 fot. Dominik Gajda

Konkurs jest częścią Festiwalu Fotografii Dokumentalnej Tychy Press Photo. Ogłoszenie wyników zaplanowano na 13 marca 2021 r., a forma wernisażu wystawy zdjęć nagrodzonych i zakwalifikowanych na wystawę pokonkursową będzie zależała od warunków epidemiologicznych i związanych z tym ograniczeń.

TPP2020 Grzegorz Krzysztofik, zdjecie z reportazu „Stany”

TPP2020 Grzegorz Krzysztofik, zdjecie z reportazu „Stany”

Tradycyjnie jurorzy przyznają nagrody w trzech kategoriach: najlepsza fotografia, najlepszy fotoreportaż i najlepsze zdjęcie (fotoreportaż) wykonane w Tychach. Nagrody pieniężne funduje Miejska Galeria Sztuki OBOK będąca integralną częścią Teatru Małego w Tychach - instytucji artystycznej, która jest głównym organizatorem 21. edycji imprezy, a współorganizatorami są Dominik Gajda i Marcin Zimnal.


ciąg dalszy artykułu na następnej stronie...


 
data dodania: 13-01-2021
 
godzina dodania: 09:00
 
odsłon: 386
powrót na stronę główną »

fotografia

Komentarze

zostaw komentarz

sortuj według daty: rosnąco | malejąco

Artykuł nie był jeszcze komentowany.
Zostaw swój komentarz właśnie teraz.
powrót na stronę główną »Zobacz także:

fotografia
LIGA FOTO-KURIERA 2021 - nowy termin przyjmowanie zgłoszeń na etap III pt. "Uśmiech"
fotografia
Sony World Photography Awards 2021 - ogłoszono zwycięzców kategorii i zdobywców wyróżnień w konkursie otwartym
fotografia
VIII Międzynarodowy Salon Fotografii Artystycznej Lekarzy - „PhotoArtMedica 2020”
fotografia
Our world is beautiful - czwarta edycja prestiżowego konkursu CEWE Photo Award
 
cofnij przenieś na początek strony
Wszelkie prawa zastrzeżone www.foto-kurier.pl  © 2000-2021. (0.130) / 0.116

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024

Polityka plików cookies   |