testowe Nikon D90 nie tylko „kręci / TEST![]() Nikon D90 jako innowacyjny następca D80 reklamowany jest jako pierwsza lustrzanka na świecie kręcąca filmy HD. To fakt. My jednak zajmiemy się w teście głównie analizą fotograficznych możliwości Nikona D90.
![]() Nikon D90 z obiektywem Nikkor AF Fisheye DX 10,5 mm f/2,8G ED udowadnia, że Ziemia jest okrągła…
W dalszej części skupimy się wyłącznie na funkcjach użytkowych D90, a zainteresowanych szczegółowym opisem lustrzanki kierujemy do Foto-Kuriera 9/2008.
![]()
Od zewnątrz, ergonomia i estetyka Na bazie starego korpusu D80 Nikon stworzył nowy, nieco cięższy model. Dzięki temu D90 lepiej leży w ręku. Pod względem ergonomii niewiele można mu zarzucić. Osoby o dużych dłoniach tradycyjnie powinny wyposażyć się w opcjonalny uchwyt pionowy MB-D80, który jest jednocześnie dodatkowym zasobnikiem akumulatorowym. W tym przypadku zastosowanie uchwytu przy fotografowaniu z zewnętrzną lampą błyskową znacznie zwiększa komfort posługiwania się aparatem.
![]() Nowe koło wyboru funkcji i przycisk LV znacznie poprawiają intuicyjność obsługi aparatu
Osoby o nieco mniejszych dłoniach do ergonomii chwytu nie będą raczej miały zastrzeżeń. Sterowanie aparatu jest w miarę intuicyjne. Szkoda jedynie, że nie wyciągnięto na górną pokrywę przycisku ISO umożliwiającego szybką zmianę wartości ekwiwalentu czułości. Bardziej funkcjonalne okazałoby się umieszczenie go w miejscu przycisku korekcji ekspozycji.
![]() Przy fotografowaniu z zewnętrzną lampą błyskową lepiej zaopatrzyć się w uchwyt pionowy MB-D80
Wszystkie elementy obudowy są dobrze spasowane. Nie ma elementów skrzypiących i przemieszczających się pod wpływem nacisku. Okładzina gumowana, umieszczona w tylnej części korpusu, poprawiająca ułożenie dłoni na aparacie, wydaje się solidną, podobnie jak gumowane dekielki, zasłaniające złącza komunikacyjne umieszczone w lewej części korpusu.
data dodania: 23-07-2009
godzina dodania: 16:01
odsłon: 41313
powrót na stronę główną »
![]() Komentarze![]() sortuj według daty: rosnąco | malejąco
Artykuł nie był jeszcze komentowany.
Zostaw swój komentarz właśnie teraz. Zobacz także:![]() Panasonic LUMIX GH6 test - długo oczekiwany filmowiec, ale nie tylko; pełny test z Foto-Kuriera 4/22
![]() TEST Sony FE 35 mm f/1,4 GM - bezkompromisowy, stałoogniskowy G-Master - artykuł z Foto-Kuriera 1-2/21
![]() TEST Nikkor Z DX 50-250 mm f/4,5-6,3 VR - uniwersalny zoom ze stabilizacją - TEST z Foto-Kuriera 4-5/20
![]() TEST Panasonic Lumix GH5 II - wszechstronny, streamingowy brat Panasonica Lumix GH5 - test z Foto-Kuriera 12/21
![]() Panasonic LEICA DG SUMMILUX 9 mm f/1,7 ASPH - ultraszerokokątny obiektyw Mikro Cztery Trzecie 17 maja 2022 roku Panasonic przedstawił nowy, ultraszerokokątny obiektyw stałoogniskowy LEICA DG SUMMILUX 9 mm f/1,7 (odpowiednik 18 mm dla małego obrazka) do serii LUMIX G oparty na standardzie Mikro Cztery Trzecie. Charakteryzuje się on wyjątkowo... ![]() ABC filmowania Aparatem - drony na wakacjach Zrobiło się ciepło, wyszliśmy z domów i wybieramy się na wakacje. To przynajmniej trzy powody, dla których poza filmowaniem i robieniem zdjęć myślimy również o poszukiwaniu nowej perspektywy dla naszych ujęć. Oczywistym wyborem wydaje się spojrzenie z lotu ptaka. Zanim... ![]() Sony C3 portal otwiera bramy chmur dla profesjonalistów 15 września 2021 r. firma Sony poinformowała o uruchomieniu nowego rozwiązania C3 Portal, przeznaczonego do łączenia kamer z chmurą i szybkiej, stabilnej transmisji łączami komórkowymi. C3 Portal (z ang. Camera-Connect-Cloud Portal) umożliwia operatorowi łatwe i szybkie przesyłanie plików z planu zdjęciowego do studia montażowego. Przyglądamy się nieco bliżej temu rozwiązaniu. Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024 Polityka plików cookies | |