Facebook
Poczta
Forum
Sklep
Logowanie
Dodaj
zdjęcie
Wydruki

Od 1996 roku Foto-Kurier
jest jedynym polskim
przedstawicielem
panelu fotograficznego
stowarzyszenia EISA

SZUKAJ

Superteleobiektyw klasy PRO - M.Zuiko Digital ED 150-400 mm f/4,5 TC1.25× IS PRO

Olympus prezentuje obiektyw, na który czekali szczególnie fotografowie zajmujący się fotografią dzikiej przyrody, natury i sportu. Prace nad obiektywem Olympus M.Zuiko Digital ED 150-400 mm f/4,5 TC1.25× IS PRO zostały zakończone i już wkrótce trafi do sprzedaży. Ten superteleobiektyw charakteryzuje się wyjątkowo wysoką rozdzielczością.

Superteleobiektyw klasy PRO - M.Zuiko Digital ED 150-400 mm f/4,5 TC1.25× IS PRO

Wyposażony jest we wbudowany telekonwerter 1.25x, dzięki czemu w rzeczywistości pokrywa zakres ogniskowych odpowiadający wartościom z przedziału 300-1000 mm*. W połączeniu z dodatkowym telekonwerterem MC-20 możliwe jest osiągnięcie ogniskowej 2000 mm*. Z aparatami Olympus OM-D wspierającymi technologię IS-Sync, oferuje on najlepszą na świecie redukcję drgań, której skuteczność sięga nawet 8 kroków EV**. Tak wydajna stabilizacja zapewnia komfort pracy podczas reportaży wykonywanych mobilnie, w terenie, bez statywu, po prostu z ręki.

* odpowiednik dla formatu 35 mm
** Zgodnie ze standardami CIPA, w połączeniu z OM-D E-M1X dla pochylenia i obrotu z ustawieniami: IS przy wciśnięciu do polowy :OFF, długość ogniskowej 300mm*, na dzień 17 listopada 2020


Superteleobiektyw klasy PRO - M.Zuiko Digital ED 150-400 mm f/4,5 TC1.25× IS PRO

Aby umożliwić użytkownikom E-M1X w pełni wykorzystanie potencjału nowego superteleobiektywu oraz innych obiektów M.Zuiko, jego oprogramowanie zostało uaktualnione. Do inteligentnego systemu autofokusa dodana została funkcja rozpoznawania ptaków, opracowana z wykorzystaniem uczenia maszynowego i korzystająca ze sztucznej inteligencji. Dzięki nowej funkcji aparat automatycznie wybiera priorytet ustawienia i śledzenia ostrości na oku ptaka, więc fotograf może skupić się na kompozycji kadru a nie na śledzeniu ostrości. Nowe oprogramowanie wprowadza także kilka usprawnień, takich jak na przykład format wyjściowy plików wideo w wersji RAW, co ułatwia profesjonalną obróbkę nagranego materiału. Oprogramowanie dostępne będzie od 3 grudnia 2020.

Obiektyw zoom z wysoką rozdzielczością optyczną i ogniskową maksymalną odpowiadającą wartości 1000 mm*

M.Zuiko Digital ED 150-400 mm f/4,5 TC1.25x IS PRO ma wbudowany telekonwerter 1.25x, charakteryzuje się wysoką wydajnością optyczną, pozwala na wykonywanie zdjęć z ogniskową max. 1000 mm*. Z obiektywem można stosować także dodatkowe telekonwertery M.Zuiko Digital 1.4x MC-14 oraz M.Zuiko Digital 2x MC-20. W połączeniu z MC-20 obiektyw ten zwiększa zakres ogniskowych do 2000 mm*. Minimalna odległość ustawienia ostrości obiektywu M.Zuiko Digital ED 150-400 mm f/4,5 TC1.25x IS PRO wynosi 1,3 metra dla wszystkich wartości ogniskowych, a zbliżenia wykonywane są z powiększeniem 0,57×*. Z wykorzystaniem wbudowanego telekonwertera wzrasta ono do 0,72x, co już pozwala na satysfakcjonujące zdjęcia makro. Układ optyczny składa się z 28 elementów rozmieszczonych w 18 grupach. Zawiera zaprojektowaną specjalnie dla tego obiektywu soczewkę asferyczną o dużej średnicy wykonaną w standardzie Extra-low Dispersion oraz 4 soczewki w standardzie Super Extra-low Dispersion. Gwarantuje to niezwykle skuteczną redukcję flar i ogranicza do minimum możliwą zmianę rejestracji rzeczywistych kolorów w całym zakresie wartości zoom. Doskonały układ optyczny gwarantuje bardzo wysoką rozdzielczość na całej powierzchni kadru, mimo bardzo dużej średnicy soczewek i stałej wartości przysłony f/4,5. W procesie produkcji wykorzystano unikalną technologię Olympus X Coating Nano, która odpowiada za ostry, czysty obrazy, także w sytuacjach, w których warunki oświetleniowe są bardziej wymagające, jakie panują na przykład w trakcie sesji pod światło.

* odpowiednik dla formatu 35 mm

Superteleobiektyw klasy PRO - M.Zuiko Digital ED 150-400 mm f/4,5 TC1.25× IS PRO

Lekka kompaktowa budowa odporna na niekorzystne warunki pogodowe

Do produkcji korpusu użyto stopu magnezu i lekkich włókien węglowych. Obiektyw doskonale wyważono. Środek ciężkości obiektywu pozwala na wygodną pracę nawet z założoną osłoną przeciwsłoneczną. Wykorzystanie nowoczesnych, optymalnie skonfigurowanych materiałów pozwoliło uzyskać kompaktową i lekką konstrukcję o długości 314,3 mm i wadze 1875 g ****. M.Zuiko Digital ED 150-400 mm f/4,5 TC1.25x IS PRO został zaprojektowany przede wszystkim z myślą o profesjonalnym wykorzystaniu przez wymagających fotografów. Zapewnia możliwość płynnego dostosowywania ustawień i funkcji w trakcie sesji. W połączeniu z aparatem Olympus OM-D E-M1X i jego doskonałym zabezpieczeniem przed kurzem, mrozem i zachlapaniem, możemy z niego korzystać również w trudniejszych warunkach pogodowych, np. podczas opadów deszczu i śniegu. W odróżnieniu od innych, czarnych obiektywów dostępnych na rynku, ten model posiada specjalną powłokę, która odbija promieniowanie podczerwone, co zapobiega nagrzewaniu się wnętrza obiektywu i pozwala na stabilną, efektywną pracę nawet w słońcu w upalne dni. Przednia soczewka obiektywu pokryta jest specjalną powłoką fluorową, która zapewnia gładką i odporną na zarysowania powierzchnię oraz ułatwia utrzymanie obiektywu w czystości.

**** Wyłączając osłonę obiektywu, tylna pokrywę obiektywu I osłonę przeciwsłoneczną


ciąg dalszy artykułu na następnej stronie...


 
data dodania: 17-11-2020
 
godzina dodania: 07:00
 
odsłon: 813
powrót na stronę główną »

fotografia

Komentarze

zostaw komentarz

sortuj według daty: rosnąco | malejąco

Artykuł nie był jeszcze komentowany.
Zostaw swój komentarz właśnie teraz.
powrót na stronę główną »Zobacz także:

fotografia
TAMRON 150-500 mm f/5-6,7 Di III VC VXD do pełnoklatkowych bezlusterkowców z mocowaniem Sony
fotografia
TAMRON 11-20 mm f/2,8 Di III-A RXD, pierwszy na świecie szerokokątny zoom o jasności f/2,8 z mocowaniem Sony E
fotografia
Sony FE 14 mm f/1,8 G Master - niewielki, superszerokokątny, o bezkompromisowej jakości optycznej
fotografia
Canon RF 100 mm f/2,8L MACRO IS USM – stworzony do makrofotografii i portretów
fotografia
Nikkor Z 85 mm f/1,8 S i Nikkor Z 20 mm f/1,8 S - aktualizacje oprogramowania
 
cofnij przenieś na początek strony
Wszelkie prawa zastrzeżone www.foto-kurier.pl  © 2000-2021. (0.083)

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024

Polityka plików cookies   |