testowe Tamrona 35-150 mm f/2-2,8
Firma Tamron zaprezentowała 1.10.2021 r. pierwszy na świecie obiektyw zmiennoogniskowy do bezlusterkowców o maksymalnej otworze przysłony f/2 – Tamron 35–150 mm f/2–2,8.
![]()
W obiektywie zastosowano liniowy mechanizm ustawiania ostrości VXD (Voice-coil eXtreme-torque Drive), dzięki któremu autofocus działa szybko i precyzyjnie. System AF jest kompatybilny z wieloma cechami i funkcjami aparatów, w tym technologiami Fast Hybrid AF i Eye AF. W układzie optycznym obiektywu, składającym się z 21 elementów rozmieszczonych w 15 grupach, są cztery optymalnie rozmieszczone elementy LD (niska dyspersja) i trzy GM (szkło asferyczne).
![]()
Zastosowano również powłokę fluorową. Przysłona obiektywu składa się z 9 listków. Minimalna odległość ustawiania ostrości wynosi 33 cm przy szerokim kącie i 85 cm przy ogniskowej 150 mm, co daje skalę odwzorowania odpowiednio 1:5,7 (WIDE) i 1:5,9 (TELE). W przedniej części obiektywu jest gwint o średnicy 82 mm umożliwiający zakładanie filtrów. Wymiary obiektywu to 89,2 × 158 mm, a jego waga wynosi 1165 g. Dane techniczne obiektywu znajdziesz tutaj.
![]() Cena rynkowa obiektywu wynosi ok. 8000 zł. Tamron 35-150 mm f/2-2,8 jest w ofercie firmy Focuc Nordic. Więcej na temat Tamrona 35-150 mm f/2-2,8 znajdziesz tutaj. ARW
data dodania: 10-01-2022
godzina dodania: 09:00
odsłon: 532 powrót na stronę główną »
Komentarze
sortuj według daty: rosnąco | malejąco
Artykuł nie był jeszcze komentowany.
Zostaw swój komentarz właśnie teraz. Zobacz także:![]() Wydanie Specjalne Foto-Kuriera Obiektywy 1/25 - w najlepszych salonach prasowych i on-line Wydanie Specjalne Foto-Kuriera 1/25 Obiektywy dostępne jest w najlepszych salonach prasowych i on-line. W środku, oprócz kompendium wiedzy na temat obiektywów, znajduje się aż 111 modeli obiektywów 9 producentów. To jedyna tego typu publikacja na świecie. Przejrzyj ją on-line i ... Zrozum obiektyw i zrób lepsze zdjęcia. ![]() Festiwal FotoForma - 17 października 2025 widziany „oczami” Tamrona 16-30 mm f/2,8 Di III VXD G2 Festiwal FotoForma na PGE Narodowy odbywał się w dniach 16-17 października 2025 r. W drugim dniu festiwalu - 17 października 2025 r. - wykonaliśmy kilka zdjęć „oczami” Tamrona 16-30 mm f/2,8 Di III VXD G2 w połączeniu z Sony A7III. Poczuj klimat imprezy i zobacz co można również zrobić przy pomocy takiego zestawu. ![]() Fujifilm X-T30 III X-T30 III to bezlusterkowy aparat cyfrowy, który kontynuuje popularne wzornictwo swojego poprzednika. Aparat zachowuje kompaktową i lekką konstrukcję oraz klasyczny układ z centralnie umieszczonym wizjerem. Zobacz dane techniczne aparatu oraz zapoznaj się z informacją prasową.
Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024 Polityka plików cookies | |
||||||||