testowe Sięgaj dalej - Nikkor Z 400 mm f/2,8 TC VR S - cena też jest
Nikon poinformował 19 stycznia 2022 r. o nowym pełnoklatkowym superteleobiektywie stałoogniskowym z wbudowanym telekonwerterem — Nikkor Z 400 mm f/2,8 TC VR S. Ze względu na duży otwór względny f/2,8 i niezawodne działanie autofokusu jest to znakomity obiektyw do fotografii sportowej i przyrodniczej. Jakość zdjęć ma być doskonała podczas fotografowania zarówno z ogniskową 400 mm, jak i 560 mm z włączonym wbudowanym telekonwerterem x1,4.
![]()
NIKKOR Z 400mm f/2,8 TC VR S to pierwszy obiektyw z serii Nikon Z wyposażony w nowy autofokus z silnikiem VCM Silky Swift i optycznym enkoderem ABS. Dzięki temu jest szybszy i cichszy, a także umozliwia precyzyjne ustawianie ostrości i śledzenie obiektu. Jest to również pierwszy obiektyw z serii Z, w którym zastosowano nową powłokę Nikon Meso Amorphous, charakteryzującą się najlepszymi właściwościami przeciwodblaskowymi w historii obiektywów NIKKOR. Nowa powłoka zawiera cząstki mniejsze od nanocząstek, przez co zapewnia wyjątkowo skuteczną redukcję refleksów i flary. Przenoszony przez optykę kontrast jest, według producenta, doskonały, nawet podczas fotografowania scen z wieloma źródłami światła padającego bezpośrednio na kadr.
![]()
Superteleobiektyw NIKKOR Z 400 mm f/2,8 TC VR S został skonstruowany z myślą o zapewnieniu fotografom niezrównanych możliwości podczas fotografowania w terenie. Dlatego też ma imponująco lekką konstrukcję, co ułatwia obsługę. Wytrzymały i idealnie wyważony obiektyw jest dokładnie uszczelniony wokół wszystkich ruchomych części, a jego środek ciężkości jest przesunięty do tyłu, co zwiększa stabilność podczas pracy. Elementy sterujące można konfigurować w celu idealnego przystosowania do dowolnej sytuacji, w tym poprzez przypisanie funkcji do pierścienia FN obiektywu.
![]()
Zurab Kiknadze, Product Manager w firmie Nikon Europe, powiedział: „Jest to pierwszy superteleobiektyw stałoogniskowy z serii S wprowadzony do rodziny NIKKOR Z. Otwiera on przed profesjonalistami nowe możliwości fotografowania sportu oraz dzikiej przyrody. Jest wyposażony w innowacyjne technologie, które umozliwiają osiągnięcie nowego poziomu ostrości, kontrastu obrazu i możliwości dostosowywania. Bez względu na to, czego potrzeba, aby wykonać udane zdjęcie, ten obiektyw umożliwi realizację każdego z zamierzeń”.
![]()
data dodania: 19-01-2022
godzina dodania: 14:50
odsłon: 1797 powrót na stronę główną »
Komentarze
sortuj według daty: rosnąco | malejąco
Artykuł nie był jeszcze komentowany.
Zostaw swój komentarz właśnie teraz. Zobacz także:![]() Wydanie specjalne Foto-Kuriera 2/25 Aparaty - prezentujemy okładkę Przed Państwem okładka 43. Wydania Specjalnego Foto-Kuriera 2/25 poświęconego aparatom. Jednak zanim Wydanie Specjalne Foto-Kuriera 2/25 pt. "Aparaty" ujrzy światło dzienne, a będzie to szybciej niż niektórym się wydaje, króluje poprzednie, nadal dostępne w naszym e-kiosku. Można je też zamówić bezpośrednio w redakcji (redakcja pokrywa koszt wysyłki w Polsce), a także na stronie fotoforma.pl oraz w salonach Fotoforma w Warszawie i Foto-Plus w Krakowie. ![]() Foto-Kuriera - FK 12/25 on-line - od jutra w salonach prasowych i najlepszych sklepach fotograficznych Foto-Kurier 12/25 jest dostępny on-line - w naszym e-kiosku. Tym razem okładkę ozdobiło zdjęcie przedstawiające Alberta Watsona, wykonane na targach Paris Photo przez Tadeusza Koniarza. W wydaniu prezentujemy między innymi, jedyną w Polsce tego typu, obszerną relację z tego wydarzenia. W środku są też testy, opisy...Tymczasem zapraszamy do lektury Foto-Kuriera 11/25, który już 17 grudnia zamieni się miejscami na półkach w najlepszych salonach prasowych i wzbogaci naszą ofertę w najlepszych sklepach fotograficznych w Polsce. Przejrzyj on-line, nie kupuj w ciemno. ![]() LIGA FOTO-KURIERA 2025 - VII etap pt. "Detal w krajobrazie" Liga Foto-Kuriera 2025 to atrakcyjne nagrody o łącznej wartości ponad 21 tys. zł. Zobacz kto wygrał 7. etap Ligi Foto-Kuriera 2025 i dołącz do zabawy na dowolnym jej etapie. 7 etap miał tytuł "Detal w krajobrazie". Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024 Polityka plików cookies | |
|||||||||