testowe ZEISS przedstawia nowy obiektyw Milvus 25 mm f/1,4![]() Obiektyw uzupełnia linię 11 szkieł Zeissa do pełnoformatowych lustrzanek cyfrowych. Świetnie sprawdzi się w fotografii krajobrazowej i architektonicznej, a dzięki przysłonie f/1,4 i płynnemu, ręcznemu ustawianiu ostrości zaspokoi potrzeby również filmowców.
![]()
Przysłona f/1,4 umożliwia wykonywanie zdjęć w trudnych warunkach oświetleniowych. Konstrukcja obiektywu składa się z 15 elementów optycznych rozmieszczonych w 13 grupach. W nowym szkle Zeissa zastosowano technologię "floating design" czyli dopasowujących się elementów optycznych. Dzięki temu problemy aberracji zmniejszono do minimum dla całego zakresu ostrości. Osiąga się to przez zmianę odległości osiowej pomiędzy poszczególnymi elementami soczewek lub grup. Konstrukcja mechaniczna takich soczewek jest niezwykle złożona i jest montowana z najwyższą precyzją.
![]() ZEISS Milvus 25 mm f/1,4 dostępny jest z mocowaniami Canon EF i Nikon F. W przypadku Nikona przysłonę można ustawiać bezstopniowo dzięki funkcji „de-click”. Obiektyw będzie dostępny od 2 listopada 2017 roku w cenie około 10 200zł (2399 euro). Na następnej stronie zdjęcia przykładowe wykonane obiektywem ZEISS Milvus 25 mm f/1,4.
data dodania: 18-10-2017
godzina dodania: 16:33
odsłon: 3255 powrót na stronę główną »
![]() Komentarze![]() sortuj według daty: rosnąco | malejąco
Artykuł nie był jeszcze komentowany.
Zostaw swój komentarz właśnie teraz. Zobacz także:![]() Najlepsze produkty fotograficzne sezonu 2025–2026 - Nagrody EISA i uzasadnienie ich wyboru 15 sierpnia 2025 r. EISA zaprezentowała wyróżnienia EISA AWARDS dla najlepszych produktów elektroniki użytkowej. Wśród nagrodzonych aż 26 to produkty fotograficzne. EISA - skupiająca 53 ekspertów z 26 krajów świata - na wielu wideospotkaniach wybrała - gwiazdy sezonu 2025/2026. ![]() TEST Sony FE 50–150 mm f/2 GM 2 kwietnia 2025 r. firma Sony zaprezentowała, pierwszy na świecie, teleobiektyw zmiennoogniskowy o maksymalnej ogniskowej 150 mm i stałej jasności f/2. Przeznaczony jest on do profesjonalnego fotografowania i filmowania ślubów, sportów halowych i wykonywania portretów. Jest to kolejny G Master, czyli obiektyw klasy premium, który warto mieć. ![]() Foto-Kurier 8-9/25 wysłany do prenumeratorów - od 29 sierpnia w najlepszych salonach prasowych Foto-Kurier 8-9/25 wysłano do prenumeratorów. Jest dostępny on-line - w naszym e-kiosku, a od 29 sierpnia zapraszamy do najlepszych salonach prasowych. Na okładce i w środku wydania prezentujemy m.in. najlepsze produkty fotograficzne według EISA 2025/2026 i testy: Sony 50-150 mm f/2,obiektywu LK Schneider-Kreuzenach 14-24 mm f/2,8 oraz Panasonica Lumix 24-60 mm f/2,8. Jest też ogromna ilość świetnych zdjęć finalistów EISA MAESTRO 2025, Konkursu Polskiej Fotografii Sportowej, którego byliśmy patronem medialnym oraz najlepsze prace użytkowników tego portalu. Jest co poczytać i czym się zainspirować. Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024 Polityka plików cookies | |