Wydania FK: 183,
publikacje: 9678,
wydarzenia: 2237,
opisy i testy: 2192,
galerie zdjęć: 317224,
użytkownicy: 10108
Trwa wyszukiwanie informacji - proszę czekać ...
Wyniki wyszukiwania dla podświetlonej kategorii
Historia Polski odtworzona z klocków LEGO w multimedialnej oprawie 38 projektorów Sony
ciąg dalszy...
Bitwa pod Grunwaldem zawsze będzie robić wrażenie
Technicznym przygotowaniem instalacji multimedialnej dla makiety bitwy pod Grunwaldem zajęła się firma Visualsupport. Wykorzystano 13 projektorów VPL-FHZ57 oraz 5 - VPL-FHZ60 wraz z ultraszerokokątnymi obiektywami.
W ramach systemu pracuje 18 projektorów, które same się uruchamiają i wyłączają oraz współpracują z pięcioma tabletami umożliwiającymi wyświetlanie animacji na wybranych fragmentach makiety. Zaprojektowana instalacja wykorzystuje funkcje blendingu, dzięki czemu jest wyświetlany ultrapanoramiczny obraz z 13 projektorów.
„Nie ukrywam, że zrobiłem pełną analizę wszystkich projektorów dostępnych na rynku – informuje Michał Płócienniak, CEO Visualsupport – instalacja okazała się bardzo wymagająca. Musieliśmy zaproponować coś, co się sprawdzi. Potrzebowaliśmy projektorów ze zmienną optyką, (automatyczną) funkcją lens shift, czyli możliwością przesuwania samego obiektywu w celu precyzyjnego dopasowania obrazu do ekranu oraz możliwością przesyłania obrazu w standardzie HDBaseT. Stosunek parametrów do ceny zdecydował o wyborze projektorów Sony”.
Ustawienie projektorów wymagało nadania im konkretnych numerów po to, aby przy użyciu pilota sterować wybranymi urządzeniami nie zmieniając przy tym ustawień pozostałych. W tej konkretnej instalacji miało to dodatkowo znaczenie ze względu na ograniczoną możliwość wchodzenia na makiety. Technologia HDBaseT pomogła zminimalizować koszty instalacji oraz liczbę potrzebnych zewnętrznych urządzeń. Dzięki laserowemu źródłu światła projektory mogą pracować praktycznie bez żadnej konserwacji nawet przez 20 000 godzin. W przeciwieństwie do systemów opartych na tradycyjnych lampach ryzyko niespodziewanej awarii jest tutaj zminimalizowane.
W ramach instalacji wykonanej dla makiety bitwy pod Grunwaldem została również wykorzystana możliwość montażu projektorów pod dowolnym kątem i robiące olbrzymie wrażenie łączenie obrazów (blending) z kilku projektorów przy wyświetlaniu na wielkoformatowym ekranie.
„Żaden z producentów nie zaoferował nam tego, co Sony, w równie przystępnej cenie” – podsumowuje Michał Płócienniak
Foto-Kurier 12/25 jest
już w drukarni, a wkrótce będzie również on-line - w naszym e-kiosku. Tym razem okładkę ozdobiło zdjęcie przedstawiające Alberta Watsona, a wykonane na targach Paris Photo przez Tadeusza Koniarza. W wydaniu prezentujemy między innymi, jedyną w Polsce tego typu, obszerną relację z tego wydarzenia. W środku są też testy, opisy Canona RF 45 mm f/1,2 STM, Sony A7 V, Nikkora Z DX MC 35 mm f/1,7, Panasonica Lumix S 100-500 mm f/5-7,1 oraz procesora do filmów firmy AGO, o którym opowiada między innymi Marta Dębska w wywiadze o fotografii analogowej. Z przyjemnością prezentujemy też nowy cykl artykułów pt. "Kulisy jednego zdjęcia", który będziemy kontynuować przy współpracy z marką PRO STUFF, a do spotkania w pierszym odcinku zapraszamy razem z Łukaszem Pietrzakiem, który na potrzeby wydania zamienia się w Mikołaja. Jest też ogrom wspaniałych zdjęć naszych Czytleników prezentowanych w ramach działów Najlepsze z Najlepszych, Internetowego konkursu miesiąca oraz Oka Ekspertów. Jest też kolejny etap LIGI Foto-Kuriera. Jednym słowem będzie co czytać w zimowe wieczory. Tymczasem zapraszamy do lektury Foto-Kuriera 11/25,
który jeszcze przez tydzień będzie królował w salonach prasowych.
Zaprezentowany 2 grudnia 2025 r. Sony A7 V, będący piątą generacją popularnej serii pełnoklatkowych aparatów bezlustrowych Sony A7, jest w naszej porównywarce. Zobacz dane techniczne aparatu.
Zaprezentowany 15 lipca 2025 r. pelnoklatkowy kompakt Sony RX1R III z 61-milionowym przetwornikiem obrazu CMOS Exmor R jest w naszej porównywarce. Zobacz dane techniczne aparatu.
Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024