Wydania FK: 173,
publikacje: 9223,
wydarzenia: 2235,
opisy i testy: 2119,
galerie zdjęć: 297679,
użytkownicy: 9877
Trwa wyszukiwanie informacji - proszę czekać ...
Wyniki wyszukiwania dla podświetlonej kategorii
Nowy bezlusterkowiec Sony a6500
Nowy, flagowy aparat z matrycą APS-C łączy najszybszy system automatyki ostrości[i] i największą na świecie liczbę punktów AF[ii] z wbudowanym w korpus 5-osiowym stabilizatorem obrazu, ekranem dotykowym z funkcją wyboru strefy AF i 24,2-megapikselowym przetwornikiem obrazu Exmor CMOS
Firma Sony wprowadza nowy, flagowy aparat z matrycą formatu APS-C: α6500 (model ILCE-6500). Należy on do rodziny wielokrotnie nagradzanych aparatów bezlusterkowych Sony i podobnie jak model α6300 jest wyposażony w niezrównany system automatyki ostrości 4D FOCUS. Urządzenie umożliwia ustawianie ostrości w ciągu zaledwie 0,05 sekundy, co jest światowym rekordem. Do wspólnych cech modeli α6300 i nowego α6500 należy także czujnik AF z 425 polami ostrości opartymi na detekcji fazy, gęsto pokrywającymi niemal cały kadr. Jest to największa na świecieii liczba pól AF wykorzystywanych w aparacie z wymiennymi obiektywami. Nowy model wykonuje do 11 zdjęć na sekundę, zachowując przy tym ciągłość działania automatyki ostrości i śledzenia ekspozycji. Dostępny jest także tryb fotografowania z podglądem na żywo, w którym maksymalna szybkość wynosi 8 klatek na sekundę. Tryb ten ułatwia śledzenie obiektów w szybkim ruchu - łączy wszystkie zalety wizjera elektronicznego z brakiem jakichkolwiek opóźnień w wizjerze optycznym.
Dzięki powiększonemu buforowi aparat pozwala zarejestrować do 307 klatek. Jest to również zasługa nowo wprowadzonego układu scalonego o dużej skali integracji, który zwiększa szybkość działania. Do zadań nowego układu należy także optymalizacja jakości obrazu na fotografiach i filmach.
Nowy aparat Sony α6500 jest wyposażony w system 4D FOCUS znany już użytkownikom korpusu α6300. Łączy on szybkość systemów AF opartych na detekcji fazy z wyjątkową dokładnością, którą gwarantuje detekcja kontrastu. W rezultacie ustawianie ostrości trwa zaledwie 0,05 sekundyi. Elementem systemu jest 425 pól AF opartych na detekcji fazy oraz technologia High-density Tracking AF, znacznie poprawiająca efektywność wykrywania i śledzenia obiektów.
Nowością w modelu α6500 jest wyjątkowo pojemna pamięć buforu na zdjęcia seryjne. Obecnie mieści się w nim aż 307 klatekiii, co znacznie zwiększa szanse na uchwycenie najważniejszego momentu. Wprowadzenie tego udoskonalenia nie byłoby możliwe bez nowego układu LSI, który przyspiesza wewnętrzne przetwarzanie.
425 pól AF opartych na detekcji fazy oraz śledzenie ostrości działają nawet przy pracy z obiektywami z mocowaniem typu A podłączonymi za pośrednictwem adaptera Sony LA-EA3. Imponująca lista funkcji aparatu obejmuje też cichych tryb zdjęć, funkcję Eye AF w trybie AF-C, automatykę ostrości podczas powiększania obrazu, rozszerzany tryb punktowy z wyborem czujnika AF i wiele innych.
Do najciekawszych cech nowego korpusu należy 5-osiowy system stabilizacji obrazu. Model α6500 jest pierwszym aparatem Sony z matrycą APS-C wyposażonym w taki system. Gruntowna modernizacja wewnętrznej konstrukcji pozwoliła zmieścić cały układ stabilizujący we wnętrzu korpusu, którego wymiary są niemal takie same jak w modelu α6300. Innowacyjny, 5-osiowy system umożliwia wydłużenie czasu migawki o 5 stopniiv i wykorzystanie pełnej zdolności rozdzielczej matrycy nawet w słabym oświetleniu.
System kompensacji drgań działa przy pracy z różnymi obiektywami, w tym modelami z mocowaniem typu E bez systemu OSS (Optical SteadyShot) oraz obiektywami z mocowaniem typu A zamontowanymi na odpowiednim adapterze. W przypadku obiektywów z mocowaniem typu E i systemem OSS kompensacja pochylenia i odchylenia odbywa się w obiektywie, a przemieszczenia poziome i pionowe oraz przechyły są kompensowane przez korpus. Zapewnia to optymalną stabilizację na wszystkich 5 osiachvii.
Efekt kompensacji można w bardzo prosty sposób zweryfikować w wizjerze lub na ekranie LCD: wystarczy w tym celu do połowy wcisnąć spust migawki. Pozwala to dokładnie sprawdzać i stale kontrolować kompozycję ujęcia i jego ostrość, nawet jeśli używany obiektyw nie jest wyposażony w system kompensacji drgań.
Arkadiusz Michalak, Jacek Zega, Mariola Stańkowska, Mariusz Świech, Adam Bit, autorzy zdjęć wykorzystanych w montażu są jednymi z pierwszych, których zdjęcia zagościły w nowej galerii Foto-Kuriera pt. "Ptaki w Locie", ale to nie jedyna nowa galeria w naszym serwisie. Powstały też ...
10 września 2024 r. firma Nikon poszerzyła ofertę pełnoklatkowych obiektywów z serii Z o nowy model Nikkor Z 50 mm f/1,4. Szybki i efektywnie działający system...
Ogólnopolski Konkurs Fotografii Przyrodniczej FOTO-EKO 2024 został rozstrzygnięty – obejrzyj najlepsze prace. Partnerem medialnym konkursu był Foto-Kurier, a wszystkie prace, na ten bezpłatny konkurs, przyjmowane były za pośrednictwem naszego serwisu.
Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024