testowe Kieszonkowy minilab - drukarka DNP DS 40 - test opublikowany w Foto-Kurierze 10/2010![]() Dziesięć lat temu dobry zakład fotograficzny kojarzony był z w wielkim minilabem. Dziś czasy, a co za tym idzie fotografia, bardzo się zmieniły. Większość fotografujących przeszła na technologię cyfrową, pozwalającą prawie bezkarnie wykonywać tysiące zdjęć, które lądują na twardych dyskach komputerów i innych nośnikach pamięci.
![]()
Drukarka termosublimacyjna DNP DS 40 przeznaczona jest dla zawodowych fotografów i zakładów usługowych o niewielkim przerobie zdjęciowym.
![]() Nieduże wymiary oraz mocna obudowa umożliwia zabranie jej na plan zdjęciowy.
![]() Cztery lampki informują o wszelkich problemach drukarki.
DNP DS 40 to urządzenie o wymiarach 322 (szer.) × 366 (głęb.) × 170 (wys.) mm i wadze samej drukarki ok. 14 kg. Jego metalowa obudowa, lakierowana w kolorze matowej czerni ze srebrnym przednim panelem z tworzyw sztucznych, jest zarówno ascetyczna, jak i bardzo elegancka i praktyczna. Na przednim panelu znajduje się zawieszany odbiornik wydruków. Po wysunięciu panelu dostajemy się do jej wnętrza. Znajdziemy tu kasetę na papier z wymiennymi rolkami oraz kasetę na taśmę barwiącą.
![]() Korekcja barwna odbitek i kadrowanie w Print IT jast prawie identyczna jak w minilabie. Wysoka temperatura wytwarzana przez głowicę nagrzewa punktowo folię, wywołując przejście barwnika w stan gazowy i wniknięcie w powierzchnię specjalnego papieru. Sposób ten praktycznie nie daje efektu struktury rastrowej wydruku, i umożliwia precyzyjne kontrolowanie odcieni obrazu poprzez zmianę temperatury i czasu trwania transferu, pozwalając uzyskać 24-bitową głębię koloru. Wydruk wymaga czterokrotnego przejścia papieru przez głowicę drukującą. Za każdym razem jest nanoszona jedna warstwa: trzy podstawowe kolory C, M, Y (cyan, magenta, yellow) oraz dodatkowe pokrycie folią zabezpieczającą wydruk. Ilość barwnika znajdującego się na folii jest dostosowana do ilości dostarczanego z nią papieru.
![]()
W systemowym panelu sterowania zmian kolorystycznych dokonujemy w RGB.
Do DS 40 dostępne są trzy rodzaje zestawów eksploatacyjnych (papieru z folią barwiącą). Zestawy zawsze składają się z dwóch rolek papieru i folii:
data dodania: 28-01-2011
godzina dodania: 17:25
odsłon: 40983
powrót na stronę główną »
![]() Komentarze![]() sortuj według daty: rosnąco | malejąco Może do zastosowań w zakładzie fotograficznym i owszem, ale do domu nic nie przegoni atramentówki. Jakością nie ustępuje takim drukarkom. Można uzyskać jakość wyższą niż w fotolabie.
Zobacz także:![]() Street, portret, reportaż i dzikie zwierzęta, uniwersalny Nikkor Z 24–70 mm f/4 S, test z Foto-Kuriera 5/21
![]() Tamron 11–20 mm f/2,8 Di III-A RXD,105 stopni w jasnym obiektywie do Sony, test z Foto-Kuriera 6-7/21
![]() Canon EOS R3 - wyścig po najlepsze kadry trwa - test z Foto-Kuriera 8-9/22, zobacz też zdjęcia z mundialu w Katarze
![]() Super zoom - Panasonic Leica DG Vario-Summilux 10–25 mm f/1,7 ASPH. - pełny test z Foto-Kuriera 10/19
![]() Test Sony VPL-XW7000ES - najbardziej kompaktowy na świecie projektor laserowe SXRD o natywnej rozdzielczości 4K
![]() Test Nikkora AF-S 85 mm f/1,4 vs Nikkor AF-S 85 mm f/1,8 - portretówki dla wymagających - artykuł z FK 1-2/2014
![]() Panasonic LUMIX GH6 test - długo oczekiwany filmowiec, ale nie tylko; pełny test z Foto-Kuriera 4/22
![]() TEST Sony FE 35 mm f/1,4 GM - bezkompromisowy, stałoogniskowy G-Master - artykuł z Foto-Kuriera 1-2/21
![]() Nikon Z 30 test, z matrycą APS-C dla vlogujących i fotografujących - test z Foto-Kuriera 10/22 29 czerwca 2022 roku Nikon zaprezentował kolejnego bezlusterkowca z matrycą APS-C. Tym razem o symbolu Nikon Z 30. Aparat ten jest zmodyfikowaną wersją Nikon Z 50, który zadebiutował 10 października 2019 roku. Testowany w tym wydaniu model ma wiele podobnych cech do Nikona Z 50, ale jest też sporo różnic między tymi aparatami i dlatego warto zapoznać się z Nikonem Z 30 nieco bliżej. ![]() Canon 20. rok z rzędu z największym udziałem w globalnym rynku w kategorii aparatów cyfrowych z ... 28 marca 2023 roku poinformował, że produkowane przez firmę aparaty cyfrowe z wymiennymi obiektywami (lustrzanki cyfrowe i bezlusterkowce) po raz kolejny utrzymały się na czołowej pozycji pod względem udziału w światowym rynku fotograficznym. Canon jest liderem w tej kategorii nieprzerwanie od 20 lat - na podstawie sondażu przeprowadzonego przez firmę Canon oraz danych dotyczących wysyłek opublikowanych przez CIPA - (od 2003 do 2022 roku włącznie). ![]() Sony ZV-E1 nowy, pełnoklatkowy aparat stworzony dla wideoblogerów, dostępność i cena 29 marca 2023 r. zaprezentowano pełnoklatkowego bezlustrekowca - Sony ZV-E1 z przeznaczeniem dla wideoblogerów, którzy pragną tworzyć lepsze materiały i którym nie wystarczają matryce smartfonów i aparatów z matrycą do APS-C włącznie. Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024 Polityka plików cookies | |