testowe Flagowy Nikon D5 - artykuł z Foto-Kuriera nr 1-2/16, prawie jak test![]() 5 stycznia 2016 r. w Las Vegas Nikon na międzynarodowej konferencji poprzedzającej targi CES zaprezentował nową flagową lustrzankę pełnoklatkową (FX) o symbolu D5 z przeznaczeniem dla profesjonalistów i pasjonatów fotografii.
![]()
![]() Nikon D5 to niezwykle solidna konstrukcja będąca następcą Nikona D4s. Wyposażono ją w 153-polowy system autofocus pokrywający swoim zasięgiem wyjątkowo duży fragment kadru. Aparat ma też najwyższą rozszerzoną czułość w historii firmy Nikon (odpowiednik ISO 3 mln) co sprawia, że uchwycenie tego, czego nie widzi oko, jest naprawdę możliwe. Filmowców z pewnością ucieszy to, że funkcja nagrywania filmów D-Movie umożliwia teraz rejestrowanie aparatem materiału w rozdzielczości 4K UHD. To najważniejsze z cech nowego modelu, ale nie wszystkie. W dalszej części przyglądamy się nieco szczegółowiej Nikonowi D5, a tam gdzie to było możliwe zestawiamy go z Nikonem D4s.
![]()
Nikona D5 zaprojektowano z uwzględnieniem opinii fotografów agencyjnych, którzy robią zdjęcia całymi dniami. Z punktu widzenia ergonomii w porównaniu do Nikona D4s udoskonalenia obejmują przyciski z lepiej podkreślonymi wypukłościami i krzywiznami, które umożliwiają bardziej intuicyjną obsługę, szczególnie podczas fotografowania z użyciem wizjera. W D5 przeprojektowano grip aparatu oraz rozmieszczenie przycisków wokół spustu migawki. Teraz znajdziemy tam przycisk wyboru czułości ISO, korekcji ekspozycji oraz włączenia nagrywania filmów. Na tylnej ściance pojawił się teraz przycisk szybkiego dostępu do informacji „i” [1] oraz zmieniono wyprofilowanie pod kciuk w uchwycie pionowym.
![]()
data dodania: 07-12-2017
godzina dodania: 14:37
odsłon: 12963
powrót na stronę główną »
![]() Komentarze![]() sortuj według daty: rosnąco | malejąco
Artykuł nie był jeszcze komentowany.
Zostaw swój komentarz właśnie teraz. Zobacz także:![]() Leica SL3-S – zatrzymuj chwile 16 stycznia 2025 Leica Camera AG zaprezentowała model Leica SL3-S. Aparat ma matrycę o rozdzielczości 24 mln pikseli i umożliwia wykonanie zdjęć seryjnych z częstotliwością do 30 kl./s z pełnym AF, co czyni go... ![]() TEST Tamrona 90 mm f/2,8 Di III Macro VXD - kultowe zbliżenie 26 września 2024 r. zadebiutował nowy Tamron 90 mm f/2,8 Di III Macro VXD. To wszechstronny obiektyw makro przeznaczony zarówno do pełnoklatkowych bezlusterkowców z mocowaniem Sony E, jak i Nikon Z. Obiektyw ma charakteryzować się wysoką jakością obrazu i ma skalę odwzorowania 1:1, a zatem powinien idealnie sprawdzić się w fotografii zbliżeniowej i portretowej. Pod koniec listopada zawitał do naszej redakcji, dzięki czemu mogliśmy przyjrzeć mu się nieco bliżej. Do testu wykorzystaliśmy aparaty Sony A7 III oraz Sony A7C R. ![]() Wygraj 2500 euro - EISA MAESTRO 2025 - "Życie ulicy" - tylko do 15 maja Konkurs EISA MAESTRO 2025 - "Życie ulicy" (Street Life). Konkurs ma dwie kategorie: zdjęcia seryjne i po raz pierwszy zdjęcia pojedyncze. Główna nagroda wynosi 2000 euro + 500 euro w głosowaniu na Facebooku (dla serii) oraz 1000 euro + 500 euro w głosowaniu na Facebooku (dla zdjęć pojedynczych). Zdjęcia pojedyncze przyjmowane są poprzez zakładkę EISA MAESTRO'25 w galeriach konkursowych z 2025 roku. Dołącz do zabawy i wygraj nawet 2500 euro. Tylko do 15 maja. Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024 Polityka plików cookies | |