testowe TEST Canon EOS 5D Mark IV - test z Foto-Kuriera 1-2/17![]() ![]() Mniejszy i lżejszy korpus z matrycą o większych możliwościach. 2 marca 2012 roku światło dzienne ujrzał Canon EOS 5D mark III. Testowaliśmy go w Foto-Kurierze 6/2012. Po ponad 4 latach, 25 sierpnia 2016 roku, miała miejsce premiera kolejnego, tym razem 30-milionowego, wcielenia popularnej „piątki”, którą oznaczono symbolem EOS 5D Mark IV. Po 6 miesiącach od rynkowej zapowiedzi model ten wreszcie trafił na test do naszej redakcji. Ponieważ najważniejsze jego cechy opisywaliśmy w FK 10/16 to w dalszej części publikacji skupiamy się jedynie na analizie testowej modelu.
Canon EOS 5D IV + EF 35 mm f/1,4L II USM; par. eksp.: 1/160 s; ISO 3200; f/1,4; f=35 mm; fot. Krzysztof Patrycy.
Od zewnątrz, ergonomia, estetyka i intuicyjność obsługi
Canon EOS 5D IV
W tylnej części dodano przełącznik wyboru m.in. obszarów AF oraz zmieniono układ piktogramów przy włączniku Live View [2]. Zmieniło się też wykończenie minijoysticka [3].
Canon EOS 5D III
Żeby z nich skorzystać trzeba przełącznik najpierw wcisnąć i przytrzymując wybrać odpowiednie ustawienie za pomocą koła wyboru umieszczonego w górnej części korpusu. Generalnie obsługa Marka IV, podobnie jak poprzednika, jest dość prosta i intuicyjna. Menu komunikacyjne jest zorganizowane z logiką typową dla systemu Canona. Ponadto dzięki przyciskowi Q (szybkiego podglądu) docieramy bardzo szybko do podstawowych funkcji aparatu bez konieczności zagłębiania się w Menu. Wszystkie elementy aparatu wykonane są solidnie. Gumowe okładziny zapobiegają przypadkowemu wyślizgnięciu się korpusu z ręki. Korpus aparatu ma dodatkowe uszczelnienia, co zwiększa jego bryzgo- i pyłoszczelność. Fotografowaliśmy nim przy mrozie na poziomie –12°C i nie mieliśmy żadnych problemów z funkcjonowaniem aparatu.
Ekrany przedstawiają poszczególne fazy przypisania jednej z sześciu funkcji do przycisku wyboru pola AF.
data dodania: 02-10-2020
godzina dodania: 13:30
odsłon: 754
powrót na stronę główną »
![]() Komentarze![]() sortuj według daty: rosnąco | malejąco
Artykuł nie był jeszcze komentowany.
Zostaw swój komentarz właśnie teraz. Zobacz także:![]() Nie tylko na weekend, TEST: Canon EOS 90D - następca najlepszej lustrzanki, czyli król rozdzielczości - artykuł z FK 10/19
![]() TEST Nikon Z 6II - pełny test wkrótce
![]() Ponad 100° na pełnej klatce - TEST Tamron SP 15- 30 mm f/2,8 Di VC USD vs. Canon z Foto-Kuriera 6/15
![]() Konkurs fotograficzny - LIGA FOTO-KURIERA 2021 - pula nagród ok. 18 000 zł! Liga Foto-Kuriera to konkurs fotograficzny z cennymi nagrodami do wygrania. Konkurs podzielony jest na dziewięć etapów, w każdym etapie przyznawane są punkty oraz nagrody comiesięczne, wśród których są kupony rabatowe na oprogramowanie edycyjne, torba fotograficzna Manfrotto Advanced2 M a także kamera sportowa. Osoby, które zbiorą najwięcej punktów we wszystkich etapach wygrywają poszczególne nagrody główne: Nikon Z 50 + 16-50, drukarka Epson EcoTank L7160, statyw Manfrotto z głowicą, tablet Wacom Intuos Pro S, statyw Sirui W-2004 z głowicą. ![]() Battery Pack Newell BG-E22 do Canona Newell BG-E22 to solidny, w pełni funkcjonalny battery grip do aparatów Canon EOS R. Urządzenie to umożliwia lepsze trzymanie aparatu, poprawia komfort obsługi podczas robienia zdjęć w układzie pionowym oraz wydłuża pracę bez konieczności wymiany akumulatorów w aparacie. ![]() TEST Nikon Z 5 - najtańsza pełna klatka Nikona - test z Foto-Kuriera 10/20 21 lipca 2020 roku, w blisko 2 lata po debiucie Nikona Z 6 (23.08.18) firma Nikon zaprezentowała nowego pełnoklatkowego bezlusterkowca – Nikona Z 5. Jest on solidny i łatwy w obsłudze, a w swoich założeniach konstrukcyjnych ma znaleźć uznanie wśród osób, które chcą zacząć swoją przygodę w fotografowaniu pełnoklatkowym bezlusterkowcem. Może też posłużyć jako drugi korpus dotychczasowemu posiadaczowi Nikona Z 6 i dlatego w teście, tam gdzie to ma sens, porównujemy ten model z Nikonem Z 6, który według EISA zdobył tytuł najlepszego aparatu sezonu 2019–2020. Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024 Polityka plików cookies | |