testowe
DJI Mavic 3 Pro - flagowy dron z potrójnym aparatem - cena i dostępność
25 kwietnia 2023 r. DJI zaprezentował model Mavic 3 Pro, flagowy dron z potrójnym systemem aparatów. Dron zapoczątkowuje nową erę przechwytywania treści z powietrza dzięki umieszczeniu na pokładzie trzech aparatów z obiektywami o różnych ogniskowych. Dron umożliwia lot trwający do 43 minut. DJI Mavic Pro 3 wyposażony został m.in. w wielokierunkowy czujnik przeszkód i możliwość transmisji wideo w jakości HD o zasięgu do 15 km.
Jeden dron, trzy obiektywy
![]()
Aparat sygnowany logiem Hasselblada
![]() Nowy 10-bitowy tryb koloru D-Log M obsługuje nagrywanie do miliarda kolorów. Nawet podczas rejestracji materiałów o wysokim kontraście, np. podczas wschodów i zachodów słońca, zachowana jest płynna gradacja przejść tonalnych. Ponadto tryb D-Log M ułatwia gradację kolorów, umożliwiając skuteczną post-produkcję bez utraty jakości ani wyrazistości obrazu. Dla tych, którzy chcą przesunąć jakość obrazu rejestrowanego przez Mavic 3 Pro jeszcze dalej, stworzono model DJI Mavic 3 Pro Cine, który zapewnia jeszcze szersze możliwości profesjonalnym twórcom. W tej wersji wszystkie trzy kamery obsługują Apple ProRes 422 HQ, Apple ProRes 422 i Apple ProRes kodowanie 422LT. Dron ma również wbudowany dysk SSD o pojemności 1 TB i wyposażono go w kabel światłowodowy umożliwiający transmisję do 10 Gb/s.
![]() Drugi aparat Drugi z aparatów zamontowanych w dronie ma teleobiektyw o ogniskowej będącej odpowiednikiem 70 mm w małym obrazku. Dzięki matrycy CMOS 1/1,3" jest w stanie rejestrować zdjęcia o rozdzielczości 12 lub 48 mln pikseli. Aparat ten nagrywa wideo 4K/60 kl./s i obsługuje nowy D-log M. Zakres ustawiania ostrości wynosi od 3 m do nieskończoności, a jasność obiektywu wynosi f/2,8. Kąt widzenia to 35 stopni.
![]() Trzeci aparat Trzeci z aparatów zamontowanych w dronie ma długoogniskowy obiektyw będący odpowiednikiem 166 mm w małym obrazku. Za pomocą matrycy CMOS 1/1,2" jest w stanie rejestrować zdjęcia o rozdzielczości do 12 mln pikseli. Zakres ustawiania ostrości wynosi od 3 m do nieskończoności, a jasność obiektywu wynosi f/3,4. Kąt widzenia to 15 stopni. Każdy z aparatów może rejestrować materiał z czasem otwarcia migawki wynoszącym od 1/8000 s do 2 s, a model z logotypem Hasselblada do 8 s.
![]()
Długość lotu i zasięg
data dodania: 04-05-2023
godzina dodania: 15:01
odsłon: 1516 powrót na stronę główną »
Komentarze
sortuj według daty: rosnąco | malejąco
Artykuł nie był jeszcze komentowany.
Zostaw swój komentarz właśnie teraz. Zobacz także:
Canon EOS R3 - wyścig po najlepsze kadry trwa - test z Foto-Kuriera 8-9/22, zobacz też zdjęcia z mundialu w Katarze
![]() Test Nikkora Z DX MC 35 mm f/1,7 - makro do APS-C 16 października 2025 r. Nikon poszerzył ofertę obiektywów Nikkor Z formatu DX o obiektyw makro Nikkor Z DX MC 35 mm f/1,7. Ta jasna konstrukcja dedykowana jest do matryc APS-C (DX) i mocowania Z, a skonstruowano ją tak, aby umożliwiała rejestrowanie szczegółowych zdjęć o wysokiej rozdzielczości, zapewniając piękny efekt bokeh i żeby obiektyw bardzo dobrze sprawdził się przy słabym oświetleniu. ![]() Wywiad miesiąca z Martą Dębską i test procesora do filmów marki AGO Podczas odbywających się w Polsce, w ostatnim czasie festiwali fotograficznych: Światłosiła – mającego miejsce w Sopocie i Fotoformy na PGE Narodowym w Warszawie, na stoisku marki Pentax spotkaliśmy Martę Dębską, jedyną w Polsce ambasadorkę analogowego Pentaxa 17 oraz procesora do filmów marki AGO, pasjonatkę fotografii tradycyjnej, która dzieliła się swoim zamiłowaniem do rejestracji obrazów na filmach tradycyjnych, z innymi. Publikujemy wywiad z Martą, w któym dzieli się ona z Państwem m.in. wrażeniami powstałymi podczas testowania procesora do filmów AGO firmy Vintage Visual. ![]() NAJLEPSZE z NAJLEPSZYCH - październik 2025 - prezentujemy najlepsze zdjęcia z naszego serwisu Wgraj zdjęcie do serwisu foto-kurier.pl i bądź aktywny, a być może już wkrótce jedno z nich, jak to Patryka George'a, lub cała seria znajdzie się w papierowej wersji Foto-Kuriera - jako jedno z najlepszych wgranych do serwisu w danym miesiącu. Sprawdź kto wygrał w październiku i dołącz do wybranych. Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024 Polityka plików cookies | |
|||||||||