Facebook
Poczta
Forum
Sklep
Logowanie
Dodaj
zdjęcie
Wydruki

Od 1996 roku Foto-Kurier
jest jedynym polskim
przedstawicielem
panelu fotograficznego
stowarzyszenia EISA

SZUKAJ

Nagrody dla najlepszych produktów fotograficznych EISA 2017-2018 / EISA AWARDS 2017-2018

15 sierpnia, jak co roku, EISA ogłosiła wyniki swojego wyboru najlepszych produktów elektroniki użytkowej w Europie. Wśród nagrodzonych, aż 18 to produkty typowo fotograficzne. Zainteresowanych zapoznaniem się z tym wyborem zapraszamy do lektury.

Nagrody dla najlepszych produktów fotograficznych EISA 2017-2018

Najlepsze produkty w Europie 2017-2018

EISA

W tym roku w panelu fotograficznym przyznano 18 nagród w typowo fotograficznych kategoriach. W tym roku przyznano po raz pierwszy nagrodę "Najlepszego Monitora Fotograficznego EISA 2017-2018". Po raz kolejny przyznano też nagrodę wspólnie z panelem Urządzeń Mobilnych. Tym razem nagrodzono 10 urządzeń rejestrujących obraz. Nadal 3 nagrody przyznano lustrzankom, 2 kompaktom i aż 4 aparatom systemowym, które nie są lustrzankami.


Wybrane kategorie są zrozumiałe dla osób obserwujących rynek fotograficzny, na którym nadal sporym zainteresowaniem cieszą się aparaty systemowe z wymienną optyką, a najtańsze aparaty kompaktowe znikają z rynku i zastępowane są smartfonami z rozbudowanymi możliwościami fotograficznymi. Ich popularność rośnie na tyle, że powstają aparaty przeznaczone dla fotografujących o różnym stopniu zaawansowania. Na rynku znajdziemy więc aparaty popularne, dla zaawansowanych, ale i dla profesjonalistów.

Grupa bezlusterkowców, tak jak i w latach ubiegłych, „rozpycha się” na rynku walcząc o klienta „kompaktowego” lub „lustrzankowego”, ale jednak nadal zwolennicy lustrzanek mają w czym wybierać w każdej z kategorii produktowych. Nową wśród aparatów jest aparat natychmiastowy i za jego sprawą przyznano nową kategorię "Aparat Natychmiastowy EISA 2017-2018". Jest to potwierdzenie faktu, że grupa aparatów natychmiastowych zdobywa coraz szersze rzesze zainteresowanych tą formą uwieczniania rzeczywistości.

W tym roku nagrodzono aż 7 obiektywów i nieco zmodyfikowano nazwy ich kategorii. Cztery z nich są przeznaczone do lustrzanek różnej klasy.

W dalszej części artykułu, obok zdjęć nagrodzonych produktów fotograficznych, prezentujemy uzasadnienia wyboru każdego z nich. Przy uzasadnieniach znajdą Państwo też numery wydań Foto-Kuriera, w których były prezentowane ­testy poszczególnych produktów. Prezentujemy też te nagrody panelu mobilnego, które między innymi rejestrują obraz. Są wśród nich mniej lub bardziej znane smartfony.

Po raz pierwszy w kilkudziesięcioletniej historii EISA przyznano w jednym panelu aż 6 nagród produktom jednej marki. Tą marką jest Sony. Nasze gratulacje.

NAJLEPSZY APARAT EISA 2017-2018

Sony a9

Sony a9

Sony a9
Sony a9 to przełomowy bezlusterkowiec, który na wiele sposobów przewyższa tradycyjnych lustrzankowych rywali. Dzięki innowacyjnej konstrukcji jego pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24,2 milionów pikseli rejestruje do 20 klatek na sekundę w pełnej rozdzielczości, bez efektu „czarnej ramki” w wizjerze i umożliwia zupełnie ciche, wolne od drgań wyzwalanie migawki o czasie ekspozycji nawet do 1/32 000 sekundy. Nowy, super szybki system autofocusu z 693 punktami AF działającymi na zasadzie detekcji fazy, obejmujący 93% powierzchni kadru, sprawia, że nawet szybko poruszające się obiekty są ostro zarejestrowane na zdjęciu. 5-osiowa stabilizacja obrazu umożliwia 5-stopniowe wydłużenie czasu ekspozycji bez obawy o utratę jakości zdjęcia. Ponadto proces oversamplingu i odczytywania pikseli w pełnym formacie zapewniają doskonałą jakość filmów 4K.

Więcej na: eisa.eu >>>

TEST: FK 7/2017 >>>

sony.pl >>>

facebook.com/SonyPolska/ >>>

NAJLEPSZY APARAT KOMPAKTOWY EISA 2017-2018

Sony RX100 V

Sony RX100 V

Sony RX100 V
Sony RX100 V jest technologicznym arcydziełem w bardzo kompaktowym korpusie. Podobnie jak poprzednik, wyposażony jest w 1-calową matrycę i doskonały, wysuwany wizjer elektroniczny typu OLED. Nowa 20,1-milionowa matryca Exmor RS CMOS, w połączeniu z szybkim procesorem obrazu BIONZ X i nowym LSI, umożliwiła inżynierom Sony skrócenie czasu reakcji autofocusu do 0,05 sekundy i przyspieszenie wykonywania zdjęć do 24 klatek na sekundę z aktywnymi śledzącymi systemami AF/AE, dzięki czemu każde zdjęcie w serii jest ostre i prawidłowo naświetlone. Oprócz możliwości nagrywania filmów wideo w rozdzielczości 4K, RX100 V może rejestrować obrazy slow motion z wykorzystaniem częstotliwości rejestracji do 1000 kl./s. Aparat wyposażono w możliwość cichego fotografowania oraz w wielofunkcyjny pierścień wokół obiektywu ułatwiający personalizację obsługi aparatu.

Więcej na: eisa.eu >>>

sony.pl >>>

facebook.com/SonyPolska/ >>>

NAJLEPSZY APARAT TYPU SUPERZOOM EISA 2017-2018

Sony RX10 III

Sony RX10 III

Sony RX10 III
Ze swoimi 1095 g masy, Sony RX10 III jest doskonałym aparatem fotograficznym dla fotografujących sport, naturę i dziką przyrodę, szukających łatwego
w przenoszeniu rozwiązania typu “wszystko w jednym”. Wspaniały obiektyw ZEISS Vario-Sonnar T* 24-600 mm to 25-krotny zoom o jasności f/2,4-4 sprawiający, że w połączeniu z nim matryca Exmor RS 1.0”, super szybki autofocus i optyczny SteadyShot umożliwiają rejestrację ostrych i nieporuszonych zdjęć. Pomimo niewiarygodnego zakresu ogniskowych, RX10 III umożliwia wykonywanie zdjęć makro już z odległości 3 cm od obiektywu, podczas gdy cicha migawka nie zakłóca wrażliwego świata natury. RX10 III nie tylko świetnie nadaje się do fotografowania, ale również do filmowania w 4K, a także stwarza możliwość fotografowania z częstotliwością do 1000 klatek na sekundę celem uzyskania efektu slow motion o 40-krotnym spowolnieniu.

Więcej na: eisa.eu >>>

miniTEST: FK 7/2016 >>>

sony.pl >>>

facebook.com/SonyPolska/ >>>


ciąg dalszy artykułu na następnej stronie...


 
data dodania: 23-08-2017
 
godzina dodania: 13:50
 
odsłon: 42804
powrót na stronę główną »

fotografia

Komentarze

zostaw komentarz

sortuj według daty: rosnąco | malejąco

Artykuł nie był jeszcze komentowany.
Zostaw swój komentarz właśnie teraz.
powrót na stronę główną »Zobacz także:

Zdjęcie miesiąca
Styczeń 2021
zdjęcie miesiąca
 
cofnij przenieś na początek strony
Wszelkie prawa zastrzeżone www.foto-kurier.pl  © 2000-2021. (0.077)

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024

Polityka plików cookies   |