Obiektyw przeznaczony do bezlusterkowców Fujifilm z matrycą średnioformatową. Ma funkcję tilt oraz shift, czyli przesuwania osi optycznej równolegle względem matrycy.
W dniach 9-11 lipca 2024 r. Canon, po raz pierwszy od wielu lat, zorganizował międzynarodową konferencję, na której zaprezentował swoje najnowsze flagowe produkty...
19 lipca 2024 r firma Sony zorganizowała w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu konferencję prasową poświęconą najnowszemu smartfonowi Sony Xperia 1 VI i aparatowi Sony ZV-E10 II...
Testujemy Sigmę 50 mm f/1,2 DG DN | Art – najlżejszy w swojej klasie stałoogniskowy obiektyw
z przysłoną f/1,2 i jednocześnie najlepszy obiektyw sezonu...
Marta Darowska i Tadeusz Koniarz, eksperci nie tylko w dziedzinie fotografii, poddają swojej opinii wybrane zdjęcia użytkowników galerii foto-kurier.pl.
„Na talerzu” to szósty etap Ligi Foto-Kuriera 2024. Do wygrania cenne nagrody o wartości ponad 22 tys. zł. Przysyłaj zdjęcia, zbieraj punkty, wygrywaj!
Trzecie wcielenie popularnego i użytecznego bezlusterkowca, czyli test pełnoklatkowego Nikona Z6III.
17 czerwca 2024 r., w prawie 4 lata po premierze Nikona Z6II, firma Nikon zaprezentowała nowy pełnoklatkowy model Nikon Z6III zbudowany na wzór modeli Z8 i Z9. Aparat umożliwia m.in. wykonanie wyjątkowo szczegółowych zdjęć i nagrywanie wideo w rozdzielczości 6K/60P (RAW). Został uznany przez organizację EISA za najlepszy zaawansowany aparat bezlusterkowy sezonu 2024/2025. Przez kilka tygodni mieliśmy możliwość testowania go i w dalszej części przedstawiamy również nasze najważniejsze spostrzeżenia, a tam gdzie to ma sens, porównujemy testowany model do wersji Z6II.
Od zewnątrz, ergonomia, estetyka i intuicyjność obsługi
Nikon Z6III wygląda od zewnątrz niemal identycznie jak model go poprzedzający tj. Nikon Z6II. Jedyną zewnętrzną różnicą w stosunku do poprzednika jest umieszczenie w lewym dolnym rogu korpusu nowego oznaczenia tj. symbolu Z, który umieszczono na wysokości zbliżonej do tej w Nikonie Z8. Aparat ma bagnet systemu Nikon Z, dzięki któremu światło dociera do całej matrycy, a stale powiększająca się gama obiektywów NIKKOR Z oraz, dzięki adapterowi FTZ, liczne kompatybilne obiektywy NIKKOR z bagnetem F umożliwia komfortowy dobór odpowiedniego szkła.
Wysoka, taka sama jak w Z6II, odporność aparatu na pył i zachlapanie ci umożliwia wykonywanie zdjęć w trudnych warunkach, nawet do -10 stopni C. Tyły korpusów Nikona Z6II i Nikona Z6III wyglądają niemal identycznie. Zamieniono jedynie miejscami przycisk odtwarzania z przyciskiem wyboru szybkości fotografowania. Korekta w ergonomii wynika też z faktu wyposażenia aparatu w nowy ekranu LCD (patrz dalej). Jak do każdej zmiany trzeba się do tego przyzwyczaić. Aparat ma wiele możliwości indywidualizacji przycisków funkcyjnych i generalnie obsługi. Co ciekawe dotyczy ona też nowego pojemnika na akumulatory MB-N14.
Nikon Z6III z akumulatorem i kartą pamięci waży 760 g, czyli jest o 55 g cięższy od Z6II. Jest też od niego nieco...
Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024