Facebook
Poczta
Forum
Sklep
Logowanie
Dodaj
zdjęcie
Wydruki

Od 1996 roku Foto-Kurier
jest jedynym polskim
przedstawicielem
panelu fotograficznego
stowarzyszenia EISA

foto-kurier.pl
Internet

Krzysztof Miller „Niedecydujący moment”

Autor wystawy:
Do kiedy: 25.04.2015
Miejsce prezentacji: Dolnośląskie Centrum Fotografii "Domek Romański"

Ulica: pl. bpa Nankiera 8 ,
Miasto: 50-140 Wrocław,
Telefon: 71 344 78 40,
strona www: www.okis.pl/site/dcf_domek_romanski/n/1/n/1.html
e-mail: domek.romanski@okis.pl

 

 

Zapraszamy na wystawę fotografii Krzysztofa Millera „Niedecydujący moment”, której wernisaż odbędzie się 2 kwietnia 2015 roku o godz. 17 w Dolnośląskim Centrum Fotografii we Wrocławiu.

Ekspozycja to swoiste podsumowanie dorobku fotoreportera, który od 1989 roku związany jest zawodowo z „Gazetą Wyborczą". Wystawa składa się z czterech części: pierwsza to fotografie prasowe z okresu transformacji (przełom lat 80. i 90. XX w.); druga to zapis twardej socjologii i wojny – wielkoformatowe fotografie, częściowo wydrukowane na płótnach przypominających sztandary lub chorągwie; trzecia ukazuje codzienność różnych grup społecznych; ostatnia część to to fragment pracy licencjackiej Krzysztofa Millera, w której część teoretyczna łączy się z kolażem i fotografiami z jego wypraw.

 

Krzysztof Miller

 

Cartier Bresson uważał, że w fotografii najważniejszy jest decydujący moment. Ten, w którym naciskamy spust migawki w aparacie fotograficznym. Tylko że wtedy, gdy Krzysztof Miller naciskał spust migawki, żaden moment nie był decydujący. Bo czy umierające z głodu dzieci z plemienia Hutu, w kongijskiej dżungli to jest decydujący moment? Czy pijany rowerzysta na szosie Warszawa-Siedlce to decydujący moment? Czy rosyjski żołnierz na bojowym transporterze plujący szampanem (oblewający zwycięstwo) przed pałacem czeczeńskiego prezydenta Dudajewa to decydujący moment?

 

Krzysztof Miller

 

To są nie-decydujące momenty, ale wydarzyły się naprawdę, a Krzysztof Miller tam był i je sfotografował. Właśnie w tych niedecydujących o niczym momentach, które nigdy nie powinny się zdarzyć. Ale się zdarzyły. Niczego nie zmieniły, o niczym nie zdecydowały. Umierające z głodu chucherka Hutu nie przytyły. Pijany rowerzysta pojechał ruchliwą szosą dalej. A rosyjscy żołnierze nie zatrzymali się na ofensywie przed pałacem prezydenta Dudajewa.

 

Krzysztof Miller

 

Krzysztof Miller Cartier Bressonem nie jest i być nim nie chce. Jego fotografia jest bez wielkiej filozofii.  Kim jest Miller tego do końca nie wiadomo? Czym są jego fotografie, też nie. Można się spierać - świadectwem, ilustracją, dokumentem. Pewnie wszystkim po trochu. Ale kto to wie? Po wystawie każdy znajdzie swój osąd.

 

Krzysztof Miller

 

Krzysztof Miller urodził się w 1962 roku. Jest szesnastokrotnym mistrzem Polski w skokach do wody z trampoliny i wieży. Od 1989 roku fotoreporter „Gazety Wyborczej”. W ciągu ostatnich 25 lat fotografował niemal wszystkie konflikty zbrojne na świecie oraz wydarzenia historyczne. W 2000 roku był jurorem konkursu World Press Photo. Autor książki „13 wojen i jedna. Prawdziwa historia reportera wojennego”.

 

 
data dodania: 30-11-1999
 
godzina dodania: 00:00
powrót na stronę główną »

Zobacz także:

fotografia
Foto-Kurier 1-2/2020 - Tylko dla Ciebie, przejrzyj całe wydanie, nie kupuj w ciemno
fotografia
Foto-Kurier 1-2/2020 wysałny do prenumeratorów
fotografia
Warsaw Photo Expo 2020 - krótka relacja, uzupełnienie materiału z FK 1-2/20
fotografia
Foto-Kurier 1-2/2020
fotografia
Mnie się to podoba: wystawa Jeremiasza Popiela pt. „Nowojorskie Relacje”
fotografia
Gerhard Steidl z nagrodą SWPA 2020 za wybitny wkład w fotografię
fotografia
Decydujący moment – spotkania z mistrzami polskiej fotografii
fotografia
Podsumowanie 2019 roku powoli, ale systematycznie w górę z foto-kurier.pl
fotografia
Wydanie Specjalne Foto-Kurier 1/2019 "Obiektywy" dostępne on-line i w salonach prasowych


 

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024

Polityka plików cookies   |