Facebook
Poczta
Forum
Sklep
Logowanie
Dodaj
zdjęcie
Wydrukuj
zdjęcie

Od 1996 roku Foto-Kurier
jest jedynym polskim
przedstawicielem
panelu fotograficznego
stowarzyszenia EISA

SZUKAJ
Kanał RSS - Forum dyskusyjne - Wątek LIGA Foto-Kuriera

LIGA Foto-Kuriera






 
Autor posta:
Redakcja Foto-Kurier
Warszawa

Wątków: 5
Postów: 456
  Temat postu: LIGA Foto-Kuriera
Data dodania: 25-01-2012 13:49:55
Data edycji: 25-01-2012 13:50:12

Ruszyła nowa edycja Konkursu Miesiąca pod zmienioną nazwą "LIGA Foto-Kuriera"
Teraz można zgłaszać prace na konkurs również przez stronę foto-kurier.pl

Oto odpowiedzi na kilka najczęściej zadawanych przez Was pytań:

- koszt zgłoszenia pracy przez internet to 5 zł + VAT
- przy zgłoszeniu przez internet nie trzeba wysyłać kuponu zamieszczonego w wydaniu papierowym
- osoby już zarejestrowane na stronie www.foto-kurier.pl nie muszą się jeszcze raz rejestrować celem zgłoszenia pracy do konkursu
- zdjęcia wgrywane do serwisu powinny mieć dłuższy bok o długości co najmniej 800 pikseli, ale autor musi dysponować obrazem o minimalnej długości dłuższego boku wynoszącym 1800 pikseli
- zdjęcia wgrywane przez stronę nie mogą mieć więcej niż 2 MB
- można wysyłać nieograniczoną ilość fotografii, ale wśród 30 punktowanych zdjęć mogą zakwalifikować się maksymalnie 3 prace jednego autora
- konkurs "Zdjęcie Miesiąca" jest odrębny od "LIGI Foto-Kuriera" i funkcjonuje na takich samych zasadach jak dotychczas

Na kolejne pytania będziemy się starać sukcesywnie odpowiadać
 


 
Autor posta:
Teresa Dziedziech
Kazimierza Wielka

Wątków: 13
Postów: 357
  Temat postu: Re: LIGA Foto-Kuriera
Data dodania: 07-02-2012 23:55:39

"...- zdjęcia wgrywane do serwisu powinny mieć dłuższy bok o długości co najmniej 800 pikseli,..."

co najmniej 800 pikseli, czyli można wgrywać większe ???
i nie będą zmniejszone przez system tracąc przy tym jakość, głównie ostrość ???
 


 
Autor posta:
Redakcja Foto-Kurier
Warszawa

Wątków: 5
Postów: 456
  Temat postu: Re: LIGA Foto-Kuriera
Data dodania: 08-02-2012 09:34:41

Witamy
Można wgrywać zdjęcia o boku dłuższym niż 800 pikseli ale będą one automatycznie zmniejszane. Wymagamy, aby nie miały mniej niż 800 pikseli dlatego, bo mniejsze zdjęcia są trudne do oceny.
Pozdrawiamy
 


 
Autor posta:
Janusz Sommer
Pionki

Wątków: 5
Postów: 499
  Temat postu: Re: LIGA Foto-Kuriera
Data dodania: 08-02-2012 22:26:10

Fajnie jest to teraz wymyślone.

Połączenie kuponów, wersji elektronicznej i internetowej to więcej niż Salomonowe pociągnięcie.

Gratuluję kreatywności.


Chciało by się rzec szkoda że tak późno.
Np w zeszłym roku zastrajkowała Poczta i nie szło wysłać zdjęć drogą klasyczną. Teraz jest alternatywa.

Życzę wszystkim miłej zabawy!
 


 
Autor posta:
Tomasz Aniuksztys
Górzyca

Wątków: 0
Postów: 1
  Temat postu: Re: LIGA Foto-Kuriera
Data dodania: 02-03-2012 15:32:34

super, jestem zarejestrowany i chcę wgrać zdjęcie na zimowy konkurs ale ni choroby nie wiem jak .... help!
 



 
Autor posta:
Krzysztof Maksymowicz
Łódź

Wątków: 1
Postów: 8
  Temat postu: Re: LIGA Foto-Kuriera
Data dodania: 02-03-2012 15:36:56

Gdy na zdjęciu wysyłanym na konkurs była osoba to potrzebne było oświadczenie o przejęciu praw, a jak jest ze zdjęciami płatnymi sms?
Pozdrawiam
 


 
Autor posta:
Janusz Sommer
Pionki

Wątków: 5
Postów: 499
  Temat postu: Re: LIGA Foto-Kuriera
Data dodania: 04-03-2012 18:13:42

Panie Tomaszu
Wchodzi Pan na zakładkę "Dodaj zdjęcie".
Następnie odznacza Pan zakładkę pt "Dodaj zdjęcie płatne".
Wysyła Pan sms-a o wskazanej tam treści i na czterocyfrowy numer.
W odpowiedzi zwrotnej otrzyma Pan kod który należy wpisać we właściwym okienku.
Musi Pan też wypełnić zgodnie z komendami resztę pustych pół wraz ze wskazaniem miejsca zdjęcia które chce Pan przesłać.
To może brzmi skomplikowanie ale jest bardzo proste.
Życzę powodzenia
 


 
Autor posta:
Janusz Sommer
Pionki

Wątków: 5
Postów: 499
  Temat postu: Re: LIGA Foto-Kuriera
Data dodania: 04-03-2012 18:22:11

Panie Krzysztofie
W trakcie wgrywania zdjęcia składa się niejako elektroniczny podpis (prawnie wiążący) pod regulaminem.
W regulaminie między innymi czytamy:

"Umieszczając zdjęcia w serwisie www.foto-kurier.pl oświadczam ponadto, że jestem właścicielem praw autorskich zamieszczanych przeze mnie zdjęć w serwisie www.foto-kurier.pl, a prawa do zdjęć w nim opublikowanych są wolne od roszczeń osób trzecich oraz że posiadam zgodę opiekuna na publikację zdjęć w serwisie www.foto-kurier.pl przedstawiających osoby niepełnoletnie"

a ponadto

"Jednocześnie oświadczam, że w przypadku zaistnienia jakichkolwiek roszczeń osób trzecich na skutek opublikowania zamieszczonych przeze mnie zdjęć na stronie www.foto-kurier.pl przyjmuję na siebie pełną odpowiedzialność wynikającą z faktu ich opublikowania w tym serwisie."

Z tego co rozumiem to wystarczające prawnie zabezpieczenie dla Redakcji a każda osoba przesyłająca zdjęcia musi to robić odpowiedzialnie i mając wszystkie stosowne zgody najlepiej na piśmie.
 


 
Autor posta:
Krzysztof Patrycy
Warszawa

Wątków: 14
Postów: 280
  Temat postu: Re: LIGA Foto-Kuriera
Data dodania: 15-03-2012 11:28:45

No i jak zwykle Pan Janusz nas wyręczył Dziękujemy za szybkie i trafne wyjaśnienia.
 


 
Autor posta:
Maciej Kiełbowicz
Poznań

Wątków: 0
Postów: 3
  Temat postu: Re: LIGA Foto-Kuriera
Data dodania: 06-04-2012 15:41:29

Co decyduje o kolejności miejsc - głosy użytkowników czy redakcyjne jury?
 



 
Autor posta:
Krzysztof Gładzik
Krobica

Wątków: 1
Postów: 11
  Temat postu: Re: LIGA Foto-Kuriera
Data dodania: 08-04-2012 13:59:56

Witam serdecznie mam ptanie czy można też sms-ować z zagranicznych nr komórkowych czy tylko pl? Proszę o odp.
 


 
Autor posta:
Janusz Sommer
Pionki

Wątków: 5
Postów: 499
  Temat postu: Re: LIGA Foto-Kuriera
Data dodania: 08-04-2012 14:45:25

Odpowiedź Panu Maciejowi:

O kolejności decyduje Redakcyjne jury.

Oznacza to że czasami wskazania w gazecie mogą skrajnie odbiegać od kolejności internetowej.

Przyczyny mogą być złożone ale najczęściej jest to związane z różną ilością osób głosujących na poszczególne zdjęcia.

Odpowiedź Panu Krzysztofowi:

Bardzo dobre pytanie ale na nie w pełni kompetentnie może odpowiedzieć tylko Redakcja.

Mnie się wydaje że taka możliwość powinna też obejmować abonentów z zagranicznymi numerami ale faktycznie rodzi to pewne wyższe koszty w jedną i drugą stronę.

Jestem ciekawy co odpisze Redakcja tym bardziej że zdobycie kuponów dla osób z zagranicy może być utrudnione.

Pozdrawiam
 


 
Autor posta:
Krzysztof Gładzik
Krobica

Wątków: 1
Postów: 11
  Temat postu: Re: LIGA Foto-Kuriera
Data dodania: 08-04-2012 14:58:05

To czekamy w takim razie na odp redakcji. Napiszę tak na próbę wysłałem sms z prefiksem +48 i po 2 dniach dostałem raport ale niestety negatywny więc jestem zdziwiony przecież kosztem powinien być obarczony całkowicie wysyłający. Czekam z niecierpliwością ;-)
 


 
Autor posta:
Janusz Sommer
Pionki

Wątków: 5
Postów: 499
  Temat postu: Re: LIGA Foto-Kuriera
Data dodania: 08-04-2012 15:23:16

Prześledziłem dotychczas wgrane zdjęcia na konkurs i na pierwszy rzut oka nie dostrzegam tam żadnego z zagranicznych userów
 


 
Autor posta:
Krzysztof Gładzik
Krobica

Wątków: 1
Postów: 11
  Temat postu: Re: LIGA Foto-Kuriera
Data dodania: 08-04-2012 15:30:02

I to mnie właśnie martwi ;-(
 



 
Autor posta:
Redakcja Foto-Kurier
Warszawa

Wątków: 5
Postów: 456
  Temat postu: Re: LIGA Foto-Kuriera
Data dodania: 10-04-2012 09:41:10

Niestety nie jesteśmy w stanie sami odpowiedzieć na pytanie o sms-y z zagranicy. Operator też odpowiedział nam niejednoznacznie. Czekamy na potwierdzenie, jak tylko je uzyskamy od razu Państwa poinformujemy. mamy nadzieję że będzie to lada chwila ;)
Pozdrawiamy
 


 
Autor posta:
Redakcja Foto-Kurier
Warszawa

Wątków: 5
Postów: 456
  Temat postu: Liga Foto-Kuriera – problem z kodami
Data dodania: 30-04-2012 16:34:18

Z powodów przejściowych problemów technicznych firmy PayU mogą wystąpić utrudnienia przy generowaniu kodów do wgrywania zdjęć w galeriach konkursowych. Według uzyskanych informacji firma ta pracuje nad jak najszybszym usunięciem usterki.

Przypominamy, że termin przyjmowania prac na kolejny etap Ligi Foto-Kuriera pt. „Zielony” został przesunięty do 7 maja.
 


 
Autor posta:
Krzysztof Patrycy
Warszawa

Wątków: 14
Postów: 280
  Temat postu: Re: LIGA Foto-Kuriera
Data dodania: 02-05-2012 17:34:35

W tej chwili system przyjmowania zgłoszeń za pośrednictwem SMS-ów działa prawidłowo. Firma PayU poinformowała o usunięciu awarii.

Przy okazji przypominamy, że termin przyjmowania zgłoszeń do kolejnego etapu pt. "Zielony" mija 7 maja (zamiast 5 maja).

Za ewentualne utrudnienia przepraszamy i życzymy udanych zdjęć.

 


odsłon wątku: 26122
Aby móc odpowiadać na forum musisz być zalogowany.


 




powrót na stronę główną » powrót na forum »

grafika grafika
 
cofnij przenieś na początek strony
Wszelkie prawa zastrzeżone www.foto-kurier.pl  © 2000-2024. (0.115) / 0.099

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024

Polityka plików cookies   |