Facebook
Poczta
Forum
Sklep
Logowanie
Dodaj
zdjęcie
Wydrukuj
zdjęcie

Od 1996 roku Foto-Kurier
jest jedynym polskim
przedstawicielem
panelu fotograficznego
stowarzyszenia EISA

SZUKAJ
Kanał RSS - Forum dyskusyjne - Wątek Re: problem ze zdjęciami w serwisie Foto Kurier

Re: problem ze zdjęciami w serwisie Foto Kurier






 
Autor posta:
Janusz Sommer
Pionki

Wątków: 5
Postów: 499
  Temat postu: Re: problem ze zdjęciami w serwisie Foto Kurier
Data dodania: 22-05-2012 10:25:21

To normalne jeśli chodzi o ostrość. Trudno mi wytłumaczyć kontrast i kolory. Być może to złudzenie wynikające ze zmniejszania zdjęcia na potrzeby warunków internetowych.

Ja dla tego serwisu przed zmniejszeniem zdjęcia do regulaminowego wymiaru lekko je podostrzam. Zazwyczaj to wystarcza.

Pocieszające jest to że wszyscy mamy te same warunki oraz to że tak dużą ilość zdjęć możemy zamieszczać bezpłatnie.

Codziennie w serwisie zamieszcza się potężne ilości danych i żadne najbardziej opasłe serwery nie byłyby w stanie ich pomieścić gdyby zdjęcia były większe.

Proponowałem żeby najlepsze zdjęcia np. z tytułem "Redakcja poleca" były nagradzane możliwością zamieszczenia ich w większym rozmiarze.

Pozdrawiam.
 


 
Autor posta:
Janusz Sommer
Pionki

Wątków: 5
Postów: 499
  Temat postu: Re: problem ze zdjęciami w serwisie Foto Kurier
Data dodania: 22-05-2012 10:30:47

Cieszę się że mogłem pomóc.

Jestem ciekawy czy po lekkim podostrzeniu zdjęć (koniecznie przed zmniejszeniem rozmiaru!) będzie już Pani względnie zadowolona z jakości.

Proszę dać znać.
 


 
Autor posta:
Janusz Sommer
Pionki

Wątków: 5
Postów: 499
  Temat postu: Re: problem ze zdjęciami w serwisie Foto Kurier
Data dodania: 22-05-2012 12:29:58

Z podkolorowaniem warto uważać i jeśli w ogóle to robić bardzo bardzo nieznacznie.

Dla nauki warto wybrać RAW i JPG w aparacie jednocześnie i podglądać jak automatyka wywołała RAW-a.
 


 
Autor posta:
Adam Fichna
Olza

Wątków: 0
Postów: 6
  Temat postu: Re: problem ze zdjęciami w serwisie Foto Kurier
Data dodania: 25-07-2012 20:08:52

Ja na utratę kontrastu czy kolorów po wgraniu zdjecia nie narzekam Ale ta utrata ostrości mnie troszeczkę irytuje. Przynajmniej już wiem że nie robie nic zle przy wgrywaniu.
 


 
Autor posta:
Piotr Borsuk
Warszawa

Wątków: 8
Postów: 67
  Temat postu: Re: problem ze zdjęciami w serwisie Foto Kurier
Data dodania: 26-07-2012 11:49:47

"Są mniej kontrastowe i kolory się mniej żywe."

Jesli wywołuje je Pani z RAWa to moze problem tkwi w profilu koloru. Żeby był zgodny z większością przeglądarek to powinien byś sRGB.
 






 
Autor posta:
Iwona Aleksandrowicz
Szczecinek

Wątków: 0
Postów: 3
  Temat postu: Re: problem ze zdjęciami w serwisie Foto Kurier
Data dodania: 04-01-2013 08:48:18

Zauważyłam również, że niektóre zdjęcia po wgraniu do galerii, mocno tracą nie tylko na ostrości (mimo podostrzania po zmniejszeniu) ale i na kolorach i kontraście
 


 
Autor posta:
Emil Dzienniak
Polska

Wątków: 2
Postów: 45
  Temat postu: Re: problem ze zdjęciami w serwisie Foto Kurier
Data dodania: 04-01-2013 20:38:27

Problemem nie jest brak umiejętności użytkowników przy postprodukcji, tylko algorytm kompresji zdjęć jaki stosuje portal. Może ktoś z administracji zechciałby określić zalecaną wielkość pliku i rozmiar zdjęcia jakie sprawują się najlepiej, lub po prostu ustawić opcje jakości wyświetlania na 100% a nie 85%.
 


 
Autor posta:
Filip Zaręba
Pawłowice

Wątków: 0
Postów: 2
  Temat postu: Re: problem ze zdjęciami w serwisie Foto Kurier
Data dodania: 31-01-2013 07:22:30

U mnie jak chcę dodać zdjęcie do galerii to wyskakuje że nastąpił błąd i zdjęcie nie może zostać dodane
 


 
Autor posta:
Janusz Sommer
Pionki

Wątków: 5
Postów: 499
  Temat postu: Re: problem ze zdjęciami w serwisie Foto Kurier
Data dodania: 31-01-2013 08:27:55

Panie Filipie proszę sprawdzić czy plik ma właściwy format i czy ma właściwą wielkość.

Tj: JPG i max 2MB.

Zauważyłem że jeśli plik ma 2MB to też nie wchodzi więc lepiej gdy ma ciut mniejszy ciężar.
 


 
Autor posta:
Filip Zaręba
Pawłowice

Wątków: 0
Postów: 2
  Temat postu: Re: problem ze zdjęciami w serwisie Foto Kurier
Data dodania: 31-01-2013 09:31:47

Faktycznie trochę przekroczyło wielkość i nie zwróciłem uwagi na to a teraz jest już ok
Dziękuje za przypomnienie jakże fundamentalnych zadad
podrawiam
fz
 



 
Autor posta:
Robert Babisz
Głogów

Wątków: 0
Postów: 40
  Temat postu: Re: problem ze zdjęciami w serwisie Foto Kurier
Data dodania: 01-02-2013 20:42:08

za Emilem - jaka jest optymalna rozdzielczośc ? ,może ktoś napisze bo wrzucam przeważnie 900x600 i jest straszne mydło.
 


 
Autor posta:
Krzysztof Patrycy
Warszawa

Wątków: 14
Postów: 280
  Temat postu: Re: problem ze zdjęciami w serwisie Foto Kurier
Data dodania: 12-02-2013 19:10:41

Zdjęcie powinno mieścić się w kwadracie 800 x 800 pikseli. Trzeba wstawić plik zapisany w przestrzeni sRGB. Proszę nie starać się wgrywać plików większych niż 800 pikseli w podstawie lub w pionie. Jeśli wgramy plik np. 900 x 600 pikseli to oczywiście program zmniejszy plik proporcjonalnie do formatu 800 x 720 pikseli i teoretycznie powinno być OK, ale może się zdarzyć, że po zmniejszeniu obraz ulegnie minimalnemu zniekształceniu. Niestety to nie jest Photoshop, który radzi sobie z tego typu operacjami znacznie lepiej. Mam nadzieję, że pomogłem. Oczywiście pliki nie mogą mieć więcej niż 2 MB.
 


 
Autor posta:
Teresa Dziedziech
Kazimierza Wielka

Wątków: 13
Postów: 357
  Temat postu: Re: problem ze zdjęciami w serwisie Foto Kurier
Data dodania: 18-03-2013 15:42:31

ciekawe poradniki jak zmniejszyć zdjęcie - wideo lekcje są na samym dole strony

http://www.dfv.pl/warsztaty-photoshop-2.html?id=455

http://www.dfv.pl/warsztaty-photoshop-2.html?id=453

sporo innych ciekawych wideo poradników

http://www.dfv.pl/adobe-photoshop-1.html?&page=1

http://www.dfv.pl/warsztat.html


 


 
Autor posta:
Andrzej Wenerowicz
Warszawa

Wątków: 0
Postów: 36
  Temat postu: Re: problem ze zdjęciami w serwisie Foto Kurier
Data dodania: 16-02-2014 08:46:42

Pomimo starań jak podostrzanie, zmniejszanie itd. zdjęcia zamieszczane w serwisie tracą na wartości i to znacznie.
W innych portalach nie ma tego zjawiska, mimo że ilości zdjęć tam zamieszczanych są porównywalne. Stwarza to problemy przy ocenach czy też komentarzach ( mogą być krzywdzące ). Na szczęście wiedząc o tej przypadłości serwisu bierze się poprawkę... Ale czy naprawdę tak musi być? Czy portal nie może sobie poradzić z tym problemem?
Pozdrawiam serdecznie.












 


 
Autor posta:
Andrzej Alicki
Białystok

Wątków: 1
Postów: 69
  Temat postu: Re: problem ze zdjęciami w serwisie Foto Kurier
Data dodania: 16-02-2014 21:18:53

Z problemem, który Pan, Panie Andrzeju, przedstawił, borykam się cały czas. W ogóle nie zamieszczam zdjęć, kiedy jakość szczegółu decyduje o jego istocie. Na moim monitorze często widzę co innego niż na portalu. Chyba trochę dostosowałem swoje działania do możliwości serwera, ale i tak nieraz muszę uciekać ze zdjęciami. Rozumiem, że tak krawiec kraje, jak mu materii staje.
 






 
Autor posta:
Krzysztof Patrycy
Warszawa

Wątków: 14
Postów: 280
  Temat postu: Re: problem ze zdjęciami w serwisie Foto Kurier
Data dodania: 16-02-2014 21:32:40

Szczerze mówiąc to nie bardzo rozumiem problem. Ja wgrywam pliki o szerokości 800 pikseli i nie mam problemu?
 


 
Autor posta:
Andrzej Alicki
Białystok

Wątków: 1
Postów: 69
  Temat postu: Re: problem ze zdjęciami w serwisie Foto Kurier
Data dodania: 16-02-2014 22:49:24

Przyznam się, że również nie potrafię tego mechanizmu zrozumieć. Ale ja jestem zwykły humanista samouk. I jeszcze na starość wzrok mi się rozmiękcza. Ale faktem jest, że zawsze sprawdzam zdjęcie po wgraniu i najczęściej czegoś mu brakuje w stosunku do oryginału. Nieraz wgrane zdjęcie usuwam, bo jest nie do przyjęcia. Przypuszczam, że ważną rolę odgrywają monitory, które po swojemu interpretują obraz. Mój nie należy do tych misternie odtwarzających intencje właściciela.
Z pozdrowieniem.
 


 
Autor posta:
Andrzej Wenerowicz
Warszawa

Wątków: 0
Postów: 36
  Temat postu: Re: problem ze zdjęciami w serwisie Foto Kurier
Data dodania: 22-02-2014 07:12:46

Panie Andrzeju, to nie rozmiękczony wzrok, ani kiepski monitor. Jak pan widzi ludzie borykają się z tym problemem, więc jest to bolączka portalu. Zdjęcia tu zamieszczane tracą na jakości, z którego to powodu użytkownicy zawieszają działalność, lub się wkurzają. Oczywiście można zrezygnować z uczestnictwa, ale czy o to chodzi... Nie rozumiem jak to jest, że tak poważny portal fotograficzny nie może poradzić sobie z problemem utrzymania poprawności umieszczanych zdjęć. Żadne próby podciągania, zmniejszania itd... nie dają efektu, jest tylko gorzej. Przesłane zwykłym e-mailem są o niebo lepsze.
Droga redakcjo, proszę w imieniu wielu o pochylenie się nad tym problemem. Pozdrawiam wszystkich.
 


odsłon wątku:
Aby móc odpowiadać na forum musisz być zalogowany.


 




powrót na stronę główną » powrót na forum »

grafika grafika
 
cofnij przenieś na początek strony
Wszelkie prawa zastrzeżone www.foto-kurier.pl  © 2000-2024. (0.112) / 0.102

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024

Polityka plików cookies   |