Facebook
Poczta
Forum
Sklep
Logowanie
Dodaj
zdjęcie
Wydrukuj
zdjęcie

Od 1996 roku Foto-Kurier
jest jedynym polskim
przedstawicielem
panelu fotograficznego
stowarzyszenia EISA

SZUKAJ

Re: Zdjęcia na śniegu



Autor posta:
Piotr Borsuk
Warszawa

Wątków: 8
Postów: 67
Temat postu: Re: Zdjęcia na śniegu
Data dodania: 09-03-2010 12:58:56

Balans bieli ważny, chyba że robisz w RAW-ach to żaden problem go skorygować. Co do obiektywu to na śnieg i słońce nie ma potrzeby jaśniejszego. Często jest tak, że fotografując na śniegu osoby wychodzą bardzo ciemne (tym bardziej jeśli ustawimy pomiar światła centralnie ważony), wtedy trzeba dodać ekspozycji o 1/3, 2/3 EV. Śnieg się może przepalić ale osoby na nim powinny być w porządku. Najlepiej poeksperymentować.
Co do zdjęć dynamicznych to preselekcja czasu, niskie ISO, zdjęcia seryjne, AF ciągły, pomiar punktowy, i jakieś 1/60 s już powinna dać dobre efekty
https://www.foto-kurier.pl/galerie/profil,250,17856_16,p1,predkosc.html
Może nie zima ale pokazuje efekt.
Co do statywu to jakbyś śmigał na nartach a nie na desce to jako kijek by się przydał



Autor posta:
Teresa Dziedziech
Kazimierza Wielka

Wątków: 13
Postów: 357
Temat postu: Re: Zdjęcia na śniegu
Data dodania: 09-03-2010 14:43:13

1/60s na śniegu to bardzo dużo i zdjęcia mogą być przepalone.
Lepiej zrobić ciemniejsze zdjęcie zawsze można rozjaśnić w programie a z przepalonym już nic nie można zrobić ;)
Zależy jakie efekty chcesz uzyskać.
Jeżeli chcesz ładnie zamrozić akcję to bardzo krótki czas 1/800s , 1/1000s , 1/2000s.
Jeżeli chcesz bawić się w panoramowanie to wtedy faktycznie 1/60s a nawet w takim jasnym otoczeniu 1/125s.
Ja robiąc swoje zdjęcia ze skoków już musiałam bawić się w panoramowanie przy czasach 1/125s a nawet 1/250s w przeciwnym razie zdjęcia były by poruszone, ewentualnie musiałabym jeszcze zmniejszyć czas naświetlnia do 1/800s 1/1000s a zdjęcia były robione w styczniu około godziny 17 - 18 gdzie naturalnego światła prawie już nie było.
Jeżeli zdjęcia wyjdą za ciemne zawsze możesz zrobić niby HDR połączyć dwie wersje tego samego zdjęcia : jedno gdzie jest ciemniejsze tło / śnieg i drugie tak rozjaśnione aby postacie były takie jak trzeba ;)
Ale jak będzie ładna pogoda i ładne światło wszystko powinno wyjść OK ;)
Miłego wypoczynku na desce i z aparatem



Autor posta:
Piotr Borsuk
Warszawa

Wątków: 8
Postów: 67
Temat postu: Re: Zdjęcia na śniegu
Data dodania: 09-03-2010 15:34:39

Oczywiście chodziło mi o zdjęcia w ruchu przy 1/60, jak za jasno - co na śniegu może się zdarzyć - to można popróbować z filtrem szarym.



Autor posta:
Piotr Borsuk
Warszawa

Wątków: 8
Postów: 67
Temat postu: Re: Zdjęcia na śniegu
Data dodania: 25-03-2010 10:55:00

cyt.: Czy warto taszczyć ze sobą statyw na stok?

Może to jest jakaś alternatywa <ok>
https://www.foto-kurier.pl/forum/topic-45-9-1-niezly-patent.html
<papa>



Autor posta:
Marian Rogowski
Stalowa Wola

Wątków: 1
Postów: 8
Temat postu: Re: Zdjęcia na śniegu
Data dodania: 05-08-2012 17:02:11

http://www.studiowplecaku.pl/pomiar-swiatla-czesc-1-z-5/
http://www.fotopolis.pl/drukuj.php?n=5388



odsłon wątku:
ZALOGUJ SIĘ
aby móc odpowiadać na forum!


powrót na stronę główną » powrót na forum »

grafika grafika
 
cofnij przenieś na początek strony
Wszelkie prawa zastrzeżone www.foto-kurier.pl  © 2000-2026. (0.101) / 0.085

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024

Polityka plików cookies   |