testowe Canon Cinema EOS
Canon Inc. ogłosił wprowadzenie systemu Cinema EOS, wkraczając tym samym do branży produkcji filmowej. System składa się z obiektywów, cyfrowych kamer i lustrzanek. Jest kompatybilny z szerokim wachlarzem obiektywów EF, zapewnia nowe możliwości kreatywne.
Wraz z debiutem systemu Cinema EOS, Canon zaprezentował siedem nowych obiektywów filmowych 4K EF: cztery ze zmienną ogniskową i trzy ze stałą, które są uzupełnieniem oferty obiektywów do cyfrowych lustrzanek. Ogłoszono także wprowadzenie cyfrowej kamery z wymiennymi obiektywami EOS C300/C300 PL, wyposażonej w matrycę CMOS równoważną filmowi Super 35 mm. Canon ujawnił także, że pracuje nad nową lustrzankę cyfrową wyposażoną w pełnoklatkową matrycę CMOS 35 mm, która obsługuje nagrywanie wideo 4K.
![]() Linia obiektywów filmowych 4K EF System Cinema EOS firmy Canon debiutuje w hollywoodzkim stylu z obsadą pełną gwiazd, na którą składa się siedem nowych obiektywów filmowych 4K EF: cztery obiektywy ze zmienną ogniskową obejmujące szeroki zakres ogniskowych od 14,5 do 300 mm — po dwa modele z mocowaniem EF i PL — oraz trzy obiektywy ze stałą ogniskową i mocowaniem EF. Każdy z siedmiu nowych obiektywów oferuje wyjątkową rozdzielczość optyczną 4K (4096 x 2160 pikseli) oraz zgodność z matrycami równoważnymi filmowi Super 35 mm. Ponadto, trzech obiektów o stałej ogniskowej można używać w połączeniu z aparatami wyposażonymi w pełnoklatkowe matryce 35 mm. ![]() EOS C300/C300 PL — cyfrowa kamera wideo z wymiennymi obiektywami Canon EOS C300/C300 PL to zupełnie nowa cyfrowa kamera wideo dostępna w dwóch wersjach: EOS C300, wyposażona w mocowanie EF, które zapewnia zgodność z szeroką gamą obiektywów składających się na bieżącą linię wymiennych obiektywów Canon EF, oraz EOS C300 PL z mocowaniem kompatybilnym ze standardowymi obiektywami PL. Kamera jest wyposażona w matrycę CMOS o rozdzielczości ok. 8,29 megapiksela, równoważną filmowi Super 35 mm, która nadaje się idealnie do kinematografii cyfrowej. data dodania: 05-11-2011
godzina dodania: 07:58
odsłon: 2845 powrót na stronę główną »
Komentarze
sortuj według daty: rosnąco | malejąco
Artykuł nie był jeszcze komentowany.
Zostaw swój komentarz właśnie teraz. Zobacz także:![]() Wydanie Specjalne Foto-Kuriera Obiektywy 1/25 - w najlepszych salonach prasowych i on-line Wydanie Specjalne Foto-Kuriera 1/25 Obiektywy dostępne jest w najlepszych salonach prasowych i on-line. W środku, oprócz kompendium wiedzy na temat obiektywów, znajduje się aż 111 modeli obiektywów 9 producentów. To jedyna tego typu publikacja na świecie. Przejrzyj ją on-line i ... Zrozum obiektyw i zrób lepsze zdjęcia. ![]() Festiwal FotoForma - 17 października 2025 widziany „oczami” Tamrona 16-30 mm f/2,8 Di III VXD G2 Festiwal FotoForma na PGE Narodowy odbywał się w dniach 16-17 października 2025 r. W drugim dniu festiwalu - 17 października 2025 r. - wykonaliśmy kilka zdjęć „oczami” Tamrona 16-30 mm f/2,8 Di III VXD G2 w połączeniu z Sony A7III. Poczuj klimat imprezy i zobacz co można również zrobić przy pomocy takiego zestawu. ![]() Fujifilm X-T30 III X-T30 III to bezlusterkowy aparat cyfrowy, który kontynuuje popularne wzornictwo swojego poprzednika. Aparat zachowuje kompaktową i lekką konstrukcję oraz klasyczny układ z centralnie umieszczonym wizjerem. Zobacz dane techniczne aparatu oraz zapoznaj się z informacją prasową.
Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024 Polityka plików cookies | |
||||||||