testowe
Canon RF 24-105 mm f/2,8L IS USM Z, RF-S 10-18 mm f/4,5-6,3 IS STM i RF 200-800 mm f/6,3-9 IS USM i nowe adaptery
2 listopada 2023 r. Canon zapowiedział wprowadzenie na rynek trzech nowych obiektywów RF oraz dwóch nowych adapterów Power Zoom. Nowe obiektywy to Canon RF 24-105 mm f/2,8L IS USM Z, Canon RF-S 10-18 mm f/4,5-6,3 IS STM i Canon RF 200-800 mm f/6,3-9 IS USM. W dalszej części przedstawiamy więcej informacji na temat pierwszego z nich i nowych adapterów.
Canon RF 24-105 mm f/2,8L IS USM - najwyższej klasy obiektyw i współpraca z adapterami Canon RF 24-105 mm f/2,8L IS USM Z łączy w sobie wygodę i zasięg obiektywu Canon RF 24-105 mm f/4L IS USM z możliwościami kreatywnymi i wydajnością w słabych warunkach oświetleniowych obiektywu Canon RF 24-70 mm f/2.0 L IS USM. Oznacza to, że w poszukiwaniu idealnego ujęcia nie musimy już wybierać między obiektywami cechującymi się rozbieżnymi atutami.
Canon RF 24-105 mm f/2,8L IS USM Z ma też 5,5-stopniową optyczną stabilizację (do 8 stopni w połączeniu ze stabilizacją matrycy dedykowanego aparatu Canona), zapewniającą wysoką jakość obrazu – doskonałą stabilność ujęć podczas nagrywania z ręki i wysoką jakość w trakcie rejestrowania obrazu w dynamicznych sytuacjach, takich jak wesela czy imprezy. Pierścień płynnej regulacji przysłony (na potrzeby wideo) umożliwia precyzyjne sterowanie ekspozycją, co w połączeniu z 11-stopniową przysłoną zapewnia piękny efekt bokeh.
![]() Adaptery typu Power Zoom: Canon PZ-E2 i i Canon PZ-E2B Zestaw funkcji obiektywu Canon RF 24-105 mm f/2,8L IS USM Z można dodatkowo rozbudować dzięki nowo wprowadzonym adapterom Power Zoom, które zwiększą jego uniwersalność dla twórców treści wideo. Adaptery Power Zoom umożliwiają płynną obsługę zoomu i zdalne sterowanie za pośrednictwem aplikacji Canon Camera Connect lub EOS Utility. Adapter Canon Power Zoom PZ-E2B jest wyposażony w 20-pinowe złącze zdalnej regulacji zoomu/ostrości, które umożliwia podłączenie zgodnych kontrolerów zoomu/ostrości stosowanych w studiach lub rozległych środowiskach produkcyjnych. Jest ono kompatybilne nawet z uchwytem Canon Zoom Servo Grip ZSG-C10.
data dodania: 02-11-2023
godzina dodania: 11:11
odsłon: 1343 powrót na stronę główną »
Komentarze
sortuj według daty: rosnąco | malejąco
Artykuł nie był jeszcze komentowany.
Zostaw swój komentarz właśnie teraz. Zobacz także:
Tamron 150-500 mm f/5-6,7 Di III VC VXD nowy ultra-teleobiektyw z mocowaniem Nikon Z - cena i dostępność
Canon RF 10-20 mm f/4L IS STM – zoom z AF z najszerszym kątem widzenia do pełnej klatki - cena i dostępność
Sigma 10-18 mm f/2,8 DC DN | C – najmniejszy i najlżejszy na świecie szerokokątny zoom APS-C - cena i dostępność
Wydanie Specjalne Foto-Kuriera 1/2023 w najlepszych salonach prasowych on-line, nie czekaj zajrzyj do e-kiosku
Fujinon GF 30 mm f/5,6 T/S i Fujinon GF 110 mm f/5,6 T/S Macro, długo oczekiwane obiektywy typu tilt-shift dla serii GFX
Aż siedem nowych modeli obiektywów Canon Cinema Prime z mocowaniem RF w ramach systemu Canon Cinema EOS
![]() Test Nikkora Z DX MC 35 mm f/1,7 - makro do APS-C 16 października 2025 r. Nikon poszerzył ofertę obiektywów Nikkor Z formatu DX o obiektyw makro Nikkor Z DX MC 35 mm f/1,7. Ta jasna konstrukcja dedykowana jest do matryc APS-C (DX) i mocowania Z, a skonstruowano ją tak, aby umożliwiała rejestrowanie szczegółowych zdjęć o wysokiej rozdzielczości, zapewniając piękny efekt bokeh i żeby obiektyw bardzo dobrze sprawdził się przy słabym oświetleniu. ![]() Wywiad miesiąca z Martą Dębską i test procesora do filmów marki AGO Podczas odbywających się w Polsce, w ostatnim czasie festiwali fotograficznych: Światłosiła – mającego miejsce w Sopocie i Fotoformy na PGE Narodowym w Warszawie, na stoisku marki Pentax spotkaliśmy Martę Dębską, jedyną w Polsce ambasadorkę analogowego Pentaxa 17 oraz procesora do filmów marki AGO, pasjonatkę fotografii tradycyjnej, która dzieliła się swoim zamiłowaniem do rejestracji obrazów na filmach tradycyjnych, z innymi. Publikujemy wywiad z Martą, w któym dzieli się ona z Państwem m.in. wrażeniami powstałymi podczas testowania procesora do filmów AGO firmy Vintage Visual. ![]() NAJLEPSZE z NAJLEPSZYCH - październik 2025 - prezentujemy najlepsze zdjęcia z naszego serwisu Wgraj zdjęcie do serwisu foto-kurier.pl i bądź aktywny, a być może już wkrótce jedno z nich, jak to Patryka George'a, lub cała seria znajdzie się w papierowej wersji Foto-Kuriera - jako jedno z najlepszych wgranych do serwisu w danym miesiącu. Sprawdź kto wygrał w październiku i dołącz do wybranych. Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024 Polityka plików cookies | |
|||||||||