testowe ![]() Nikkor Z DX 12-28 mm f/3,5-5,6 PZ VR. Do filmowania i do fotografowania, cena i dostępność![]() 18 kwietnia 2023 w portfolio produktów Nikon pojawił się pierwszy zoom z elektroniczną zmianą ogniskowej - ultraszerokokątny Nikkor Z DX 12-28 mm f/3,5-5,6 PZ VR. Kompaktowy i dobrze wyważony model, zoptymalizowano pod kątem filmowania i fotografowania. Jego wszechstronny zakres ogniskowych sprawia, że nowość od Nikona stanowi idealne rozwiązanie dla użytkowników aparatów matrycami formatu DX, którzy potrzebują lekkiego obiektywu o kącie widzenia wygodnym przy nagrywaniu wideoblogów.Nikkor Z DX 12-28 mm f/3,5-5,6 PZ VR dzięki szerokiemu zakresowi ogniskowych 12–28 mm nowy obiektyw Nikona stanowi świetną propozycję dla vlogerów, filmowców i fotografów, którzy chcą zmieścić w kadrze całą scenę. Osoby nagrywające własne wideoblogi lub używające gimbala do nagrywania filmów docenią także napęd silnikowy zooma, który umożliwia zdalne ustawianie ogniskowej.
Nikkor Z DX 12-28 mm f/3,5-5,6 PZ VR daje także szerokie możliwości wyboru spośród 11 różnych zmian szybkości ogniskowych. Wszystko po to, aby dostosowywać nagrania do różnorodnych intencji twórczych: od budowania atmosfery przez powolne zmiany kąta widzenia, po szybkie zbliżenie w celu podkreślenia czyjejś reakcji.
Nikkor Z 12-28 mm f/3,5-5,6 PZ VR waży zaledwie 205 g, dzięki czemu jest łatwy do przenoszenia i wystarczająco lekki do stosowania z większością gimbali. Tubus obiektywu nie zmienia długości ani podczas ustawiania ostrości, ani podczas zmiany ogniskowej, co umożliwia optymalne wyważenie podczas fotografowania z ręki. Sam gimbal również nie wymaga ponownego wyważania po zmianie ogniskowej. Wbudowany mechanizm redukcji drgań zapewnia wyraźny, pozbawiony rozmycia obraz, niezależnie od tego, czy filmujemy chodząc i mówiąc, czy panoramujemy z ręki. Ponadto minimalna odległość zdjęciowa wynosząca zaledwie 0,19 m umożliwia wykonywanie ostrych zbliżeń, a co za tym idzie, gwarantuje świetne rezultaty przy kreatywnych ujęciach szerokokątnych!
Wysoka ostrość ujęć w zbliżeniu: minimalna odległość zdjęciowa wynosząca zaledwie 0,19 m umożliwia fotografowanie aparatem oddalonym o zaledwie 19 cm od obiektu.
![]()
Pełna stabilność: wbudowany mechanizm redukcji drgań o skuteczności nawet 4,5 stopnia zapewnia wyraźny, pozbawiony rozmyć obraz.
Bezgłośny pierścień sterujący: płynnie obracany, konfigurowalny pierścień sterujący doskonale sprawdza się podczas nagrywania filmów. Można go używać do płynnego sterowania przysłoną, dostosowywania czułości ISO i nie tylko.
data dodania: 19-04-2023
godzina dodania: 09:01
odsłon: 1432 powrót na stronę główną »
![]() Komentarze![]() sortuj według daty: rosnąco | malejąco
Artykuł nie był jeszcze komentowany.
Zostaw swój komentarz właśnie teraz. Zobacz także:![]() Wydanie specjalne Foto-Kuriera "Obiektywy" 1/22 - w najlepszych salonach prasowych i on-line, weź milion w swoje ręce
![]() Tamron 11–20 mm f/2,8 Di III-A RXD,105 stopni w jasnym obiektywie do Sony, test z Foto-Kuriera 6-7/21
![]() Sigma 50 mm f/1,4 DG DN | Art - nowy standard do pełnoklatkowych bezlusterkowców - cena i dostępność
![]() Sigma 135 mm f/1,4 DG | Art - pierwszy na świecie obiektyw 135 mm z AF o jasności f/1,4 - cena i dostępność 9 września 2025 r. SIGMA Corporation zaprezentowała 3 nowe obiektywy. Jednym z nich jest stałoogniskowa Sigma 135 mm f/1,4 DG | Art – pierwszy na świecie pełnoklatkowy obiektyw z AF o ogniskowej 135 mm i jasności f/1,4. ![]() LIGA FOTO-KURIERA 2025 - V etap pt. "Poza Miastem" za nami - etap VII - zgłoszenia tylko do 15 września Liga Foto-Kuriera 2025 ma atrakcyjne nagrody o łącznej wartości ponad 21 tys. zł. Zobacz kto wygrał 6. etap Ligi Foto-Kuriera 2025 i dołącz do zabawy na dowolnym jej etapie. 7 etap ma tytuł "Detal w krajobrazie", a ostatni dzień przyjmowania zgłoszeń mija 15 września o północy. ![]() Fujifilm Digital Output Film - diapozytyw do kopiowania zbiorów elektronicznych Fujichrome Digital Output Film jest to odwracalny materiał barwny o czułości ISO 100 i nie jest przeznaczony do tradycyjnej fotografii. Pozwala na otrzymanie slajdów ze zbiorów elektronicznych - tak więc należy używać go do naświetlarek filmów... Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024 Polityka plików cookies | |