testowe Zadbaj o archiwum Epson Perfection V850 pro - pełny TEST
ciąg dalszy...Czas startu skanera jest bardzo krótki i nie przekracza 1 sekundy. Czasy skanowania uzależnione są głównie od rozdzielczości skanowania i od formatu skanowanego obszaru. Na końcowy czas skanowania ma też wpływ rodzaj funkcji, które wykorzystujemy podczas skanowania. Przykładowo czas skanowania kadru małoobrazkowego diapozytywu w rozdzielczości 4800 dpi (24 bity) trwa około 1 minuty i 25 sekund. Na skutek tych działań otrzymujemy plik mający np. 85,32 MB o rozdzielczości 4392×6790 pikseli (37×58 cm przy 300 dpi).
Natomiast czas skanowania diapozytywu średnioformatowego 6×7 cm w rozdzielczości 4800 dpi (24 bity) trwa około 3 minut i 5 sekund. Na skutek tych działań otrzymujemy plik mający np. 374 MB o rozdzielczości 9950×13 124 pikseli (84×112 cm przy 300 dpi).
![]()
Skanowanie negatywów
![]() Skaner ma funkcję „usuwania pyłków”: [A] – ON; [B] – OFF.
Wszystkie materiały negatywowe skanowane za pomocą programu Epson Scan są wykonywane na jednym uniwersalnym kanale, ale dzięki dołączanemu w zestawie z V850 programowi Silver Fast możemy dopasować kanały skanujące do materiału skanowanego. Do wybory mamy wtedy producenta filmu, jego typ oraz czułość ISO. Odpowiedni dobór tych parametrów poprawia odwzorowanie kolorystyczne i jakość skanowanych materiałów, umożliwiając w sposób właściwy usunięcie tzw. maski z filmu.
![]()
![]()
Oprogramowanie
![]()
Tekst i zdjęcia: Krzysztof Patrycy Artykuł ukazał się w FK 11/2015 >>> Więcej informacji na temat produktu >>> data dodania: 07-12-2015
godzina dodania: 15:18
odsłon: 44828
powrót na stronę główną »
Komentarze
sortuj według daty: rosnąco | malejąco
Artykuł nie był jeszcze komentowany.
Zostaw swój komentarz właśnie teraz. Zobacz także:
Laowa 10 mm f/2,8 Zero-D FF - zerowa dystorsja z autofocusem do Sony FE i Nikona Z - dostępność i cena
Test Canona RF 24-105 mm f/2,8 L IS USM Z - pierwszy obiektyw z pierścieniem płynnej regulacji przysłony
TEST Sony A7R V - dążenie do doskonałości, czyli w znanym ciele nowy duch - artykuł z Foto-Kuriera 11/22
Tamron 20-40 mm f/2,8 Di III VC VXD - szerokokątny, a prawie jak standard - test z Foto-Kuriera 10/23
Test Epsona L8050 - wysokonakładowa drukarka fotograficzna i niska cena wydruku - test z Foto-Kuriera 10/23
Canon EOS R8 - najlżejszy pełnoklatkowy aparat systemu EOS R, czyli więcej niż RP i prawie jak R6 Mark II
Test Epsona SureLab SL-D500 - kompaktowa, lekka, cicha i wydajna drukarka - artykuł z Foto-Kuriera 5/2023
![]() Wydanie specjalne Foto-Kuriera 2/25 Aparaty - prezentujemy okładkę Przed Państwem okładka 43. Wydania Specjalnego Foto-Kuriera 2/25 poświęconego aparatom. Jednak zanim Wydanie Specjalne Foto-Kuriera 2/25 pt. "Aparaty" ujrzy światło dzienne, a będzie to szybciej niż niektórym się wydaje, króluje poprzednie, nadal dostępne w naszym e-kiosku. Można je też zamówić bezpośrednio w redakcji (redakcja pokrywa koszt wysyłki w Polsce), a także na stronie fotoforma.pl oraz w salonach Fotoforma w Warszawie i Foto-Plus w Krakowie. ![]() Foto-Kuriera - FK 12/25 on-line - od jutra w salonach prasowych i najlepszych sklepach fotograficznych Foto-Kurier 12/25 jest dostępny on-line - w naszym e-kiosku. Tym razem okładkę ozdobiło zdjęcie przedstawiające Alberta Watsona, wykonane na targach Paris Photo przez Tadeusza Koniarza. W wydaniu prezentujemy między innymi, jedyną w Polsce tego typu, obszerną relację z tego wydarzenia. W środku są też testy, opisy...Tymczasem zapraszamy do lektury Foto-Kuriera 11/25, który już 17 grudnia zamieni się miejscami na półkach w najlepszych salonach prasowych i wzbogaci naszą ofertę w najlepszych sklepach fotograficznych w Polsce. Przejrzyj on-line, nie kupuj w ciemno. ![]() LIGA FOTO-KURIERA 2025 - VII etap pt. "Detal w krajobrazie" Liga Foto-Kuriera 2025 to atrakcyjne nagrody o łącznej wartości ponad 21 tys. zł. Zobacz kto wygrał 7. etap Ligi Foto-Kuriera 2025 i dołącz do zabawy na dowolnym jej etapie. 7 etap miał tytuł "Detal w krajobrazie". Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024 Polityka plików cookies | |
||||||||