testowe TEST Epson SC-F100 sublimacyjny hit - artykuł z Foto-Kuriera 8-9/2021![]() ![]() TEST, Epson SC-F100, czyli A4 pełne nowych sublimacyjnych możliwości. Epson SureColor SC-F100 to pierwsza drukarka sublimacyjna A4 firmy wyposażona w system EcoTank. Zaprojektowano ją z myślą o małych i dopiero co rozpoczynających działalność firmach, które zamierzają poszerzyć swoją ofertę o produkty reklamowe. Może stanowić ciekawe uzupełnienie oferty produktowej osób nie tylko związanych ze świadczeniem usług fotograficznych. Drukarka zadebiutowała jesienią 2020 roku.
Od zewnątrz, złącza
![]()
EPSON SureColor SC-F100 ma kształt
prostopadłościanu o wymiarach 375 × 347 × 187 mm. Wymiary urządzenia
umożliwiają umiejscowienie go na standardowym biurku. Urządzenie waży
jedynie 4,6 kg (SC-F500 – 29 kg) i ma obudowę wykonaną
z jasnoszaro-białego tworzywa sztucznego. Jej wygląd jest estetyczny
i drukarka ładnie wkomponuje się zarówno we wnętrze biurowe jak
i domowe.
![]()
Górną część urządzenia stanowi jednolita pokrywa. Po jej uniesieniu [4] mamy dostęp do komory drukującej wraz z głowicą [5]. Podniesienie tej pokrywy w trakcie druku nie zatrzymuje karetki głowicy i możemy podglądać proces drukowania. Po podniesieniu pokrywy dukarka nie przerywa drukowania.
![]()
![]()
W środkowej części drukarki znajduje się uchylny panel z 14 przyciskami i 2,4 calowym ekranem LCD, za pomocą których komunikujemy się z drukarką [6]. Panel nie jest dotykowy, ale ma polskie MENU [6A]. Jego obsługa jest przejrzysta i prosta. Wystarczy stosować się do wyświetlanych komunikatów i nie będzie z drukarką żadnego problemu, zarówno z jej obsługą jak i konserwacją.
![]()
![]() Drukarka jest prosta w obsłudze, a czynności "naprawcze" tj. np. czyszczenie głowicy odbywają się automatycznie i bezproblemowo o ile stopsujemy się do poleceń wyświetlanych na panelu komunikacyjnym.
![]()
![]()
Tylna część drukarki zawiera wyjmowany
panel [7] [7A] oraz odchylaną klapkę w górnej pokrywie ułatwiający
usunięcie zakleszczonego papieru [8].
![]()
![]()
Złącza
![]()
Drukarka z lewej strony (patrząc od przodu) ma dwa złącza: USB 2.0 [9] i gniazdo typu Ethernet [10]. Po tej samej stronie mamy jeszcze klasyczne, sieciowe gniazdo zasilające [11].
![]()
Po prawej stronie natomiast jest, skrywany pod białą klapką obudowy, tzw. pampers (Maintenance Box S210125) [12], który możemy szybko wymienić samodzielnie (podczas wymiany drukarka nie może drukować). Urządzenie wyposażono też w moduły typu Wi-Fi, Wi-Fi Direct umożliwiające bezprzewodową komunikację z drukarką . Podobnie jak w przypadku F500, F100 ma zamknięta konstrukcję, co powinno przełożyć się na dłuższą bezawaryjną pracę urządzenia.
![]()
data dodania: 20-09-2021
godzina dodania: 09:00
odsłon: 3821
powrót na stronę główną »
![]() Komentarze![]() sortuj według daty: rosnąco | malejąco
Artykuł nie był jeszcze komentowany.
Zostaw swój komentarz właśnie teraz. Zobacz także:![]() TEST Sony FE 35 mm f/1,4 GM - bezkompromisowy, stałoogniskowy G-Master - artykuł z Foto-Kuriera 1-2/21
![]() TEST Nikkor Z DX 50-250 mm f/4,5-6,3 VR - uniwersalny zoom ze stabilizacją - TEST z Foto-Kuriera 4-5/20
![]() TEST Panasonic Lumix GH5 II - wszechstronny, streamingowy brat Panasonica Lumix GH5 - test z Foto-Kuriera 12/21
![]() TEST Nikon Z 6II - drugie wcielenie przystępnego cenowo bezlusterkowca - pełny test z Foto-Kuriera 12/20
![]() TEST EPSON SC-P700 - mniejszy, precyzyjniejszy oraz ładniejszy i bardziej funkcjonalny od poprzednika, test FK 3/21
![]() Sony A7 IV - pełny TEST 21 października 2021 roku, tym razem po ok. 34 miesiącach od premiery Sony A7 III (27 lutego 2018 r.) na rynku pojawił się oczekiwany następca – Sony A7 IV. W lutym Sony A7 IV trafił do redakcji w wersji finalnej dzięki czemu możemy się podzielić z Państwem naszymi opiniami na temat finalnego modelu... ![]() Wyjątkowo poręczny Nikkor Z 800 mm f/6,3 VR S 6 kwietnia 2022 roku Nikon poinformował o wprowadzeniu na rynek poręcznego, pełnoklatkowego superteleobiektywu stałoogniskowego Nikkor Z 800 mm f/6,3 VR S. Nowy obiektyw z serii S jest wytrzymały, a jednocześnie naprawdę niezwykle lekki... ![]() Okiem Ekspertów - oena zdjęć wykonanych przez uczestników naszego portalu Czy ocena zdjęcia może być obiektywna? Oczywiście że tak, ale odnosi się to tylko do technicznej strony obrazu. Kiedy chcemy jednak osądzić jego wartość estetyczną, w pełni jesteśmy skazani na subiektywny osąd. Podane opinie są osobistymi zdaniami ekspertów, z którymi można się zgodzić, bądź nie, ale warto ich nie lekceważyć, ponieważ wynikają one z wieloletniego obcowania oceniających z ... Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024 Polityka plików cookies | |