testowe TEST Nikkor Z 70-200 mm f/2,8 VR S - ostry, celny, szybki - test z Foto-Kuriera 3/21![]() ![]() Zakres ogniskowych 70-200 mm to propozycja nie tylko dla miłośników portretów, ale także dla tych, co lubią się trochę „zbliżyć” do fotografowanej osoby / obiektu nie podchodząc zbyt blisko. Testowany Nikkor ma wyświetlacz LCD, konfigurowalny pierścień oraz przyciski funkcyjne i idealnie nadaje się do tego typu fotografii.
![]() Duża matryca Z 7II umożliwia wykonanie powiększenia płochliwego ptaka (przesuń kursor nad obrazek zaby zobaczyć pełny kadr). Nikon Z 7II + Z 70-200 mm f/2,8 VR S; par. eksp.: 1/200 s; ISO 800; f/4; f=190 mm; fot. K. Patrycy.
Nikkor Z 70-200 mm f/2,8 VR S został zaprezentowany 7 stycznia 2020 roku i jest to pierwszy zoom Nikkora o takich parametrach z mocowaniem Z (z mocowaniem F producent ma ich kilka). Obiektywy 70-200 mm f/2,8 mają prawie wszyscy konkurencyjni producenci, porównanie wybranych modeli prezentujemy w tutaj. Mechanika i ergonomia
![]()
![]()
Testowany Nikkor ma metalowy bagnet [2] otaczający 11 styków komunikacyjnych. Wokół bagnetu jest gumowa uszczelka zapobiegająca przedostawaniu się kurzu. Tuż za bagnetem jest mała, biała kropka ułatwiająca odpowiednie zamocowanie obiektywu do aparatu. Następnie są dwa przełączniki: zakresu ustawiania ostrości (Full; ∞ – 5m) [3] oraz włączania i wyłączania autofocusu A/M [4].
![]()
Kolejnym elementem jest obracane mocowanie statywowe [6]. Mocowanie nie jest zdejmowane, ale można od niego odczepić stopkę [7]. Tuż za nim umieszczone są przyciski: konfigurowalny L-Fn [8] (do którego można przypisać szereg funkcji) oraz DISP [9], służący do zmiany wyświetlanych informacji (ogniskowa, przysłona, odległość ustawienia ostrości) na ekranie OLED [10] znajdującym się obok.
![]()
Nikkor Z 70-200 mm f/2,8 S ma możliwość doostrzania po ustawieniu ostrości przez system AF. Dalej jest kolejny przycisk funkcyjny L-Fn2 [12] – jest on usytuowany co 90° – na każdej stronie obiektywu. Dzięki temu możemy łatwo korzystać z jednej z 21 przypisanych do niego funkcji niezależnie od tego, czy będziemy fotografować poziome czy pionowe kadry.
![]()
Kolejny element to 52-milimetrowy pierścień zmiany ogniskowej [13], z czego ok. 40 mm zajmuje gumowane radełkowanie ułatwiające obrót i zabezpieczające przed ześlizgiwaniem się palców z obiektywu. Na pierścieniu są znaczniki ogniskowych. Podczas zoomowania przednia soczewka wysuwa się, ale nie wychodzi poza obrys obiektywu, dzięki temu nie zmienia on zewnętrznych wymiarów.
data dodania: 15-03-2022
godzina dodania: 12:00
odsłon: 1533
powrót na stronę główną »
![]() Komentarze![]() sortuj według daty: rosnąco | malejąco
Artykuł nie był jeszcze komentowany.
Zostaw swój komentarz właśnie teraz. Zobacz także:![]() Panasonic LUMIX GH6 test - długo oczekiwany filmowiec, ale nie tylko; pełny test z Foto-Kuriera 4/22
![]() TEST Sony FE 35 mm f/1,4 GM - bezkompromisowy, stałoogniskowy G-Master - artykuł z Foto-Kuriera 1-2/21
![]() TEST Nikkor Z DX 50-250 mm f/4,5-6,3 VR - uniwersalny zoom ze stabilizacją - TEST z Foto-Kuriera 4-5/20
![]() TEST Panasonic Lumix GH5 II - wszechstronny, streamingowy brat Panasonica Lumix GH5 - test z Foto-Kuriera 12/21
![]() Panasonic LEICA DG SUMMILUX 9 mm f/1,7 ASPH - ultraszerokokątny obiektyw Mikro Cztery Trzecie 17 maja 2022 roku Panasonic przedstawił nowy, ultraszerokokątny obiektyw stałoogniskowy LEICA DG SUMMILUX 9 mm f/1,7 (odpowiednik 18 mm dla małego obrazka) do serii LUMIX G oparty na standardzie Mikro Cztery Trzecie. Charakteryzuje się on wyjątkowo... ![]() ABC filmowania Aparatem - drony na wakacjach Zrobiło się ciepło, wyszliśmy z domów i wybieramy się na wakacje. To przynajmniej trzy powody, dla których poza filmowaniem i robieniem zdjęć myślimy również o poszukiwaniu nowej perspektywy dla naszych ujęć. Oczywistym wyborem wydaje się spojrzenie z lotu ptaka. Zanim... ![]() Sony C3 portal otwiera bramy chmur dla profesjonalistów 15 września 2021 r. firma Sony poinformowała o uruchomieniu nowego rozwiązania C3 Portal, przeznaczonego do łączenia kamer z chmurą i szybkiej, stabilnej transmisji łączami komórkowymi. C3 Portal (z ang. Camera-Connect-Cloud Portal) umożliwia operatorowi łatwe i szybkie przesyłanie plików z planu zdjęciowego do studia montażowego. Przyglądamy się nieco bliżej temu rozwiązaniu. Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024 Polityka plików cookies | |