Facebook
Poczta
Forum
Sklep
Logowanie
Dodaj
zdjęcie
Wydrukuj
zdjęcie

Od 1996 roku Foto-Kurier
jest jedynym polskim
przedstawicielem
panelu fotograficznego
stowarzyszenia EISA

SZUKAJ
Kanał RSS - Forum dyskusyjne - Wątek ilość punktów a pozycja - error!

ilość punktów a pozycja - error!






 
Autor posta:
Łukasz Pietrzak
Dopiewiec

Wątków: 14
Postów: 168
  Temat postu: ilość punktów a pozycja - error!
Data dodania: 15-09-2013 14:50:09

witam, właściwie to nie wiedziałem jak zatytułować ten temat ale już wyjaśniam o co chodzi:

w obecnym konkursie miesiąca bierze udział Moje zdjęcie, zauważyłem (już drugi raz z rzędu) że pojawia się jakiś błąd otóż:

https://www.foto-kurier.pl/galerie/57,lista_aktualne_zdjecia_miesiaca,.html

Moje zdjęcie pomimo wysokich not (jedna ocena na 5) spadło o 66 pozycji. pytanie czy taki spadek jest spowodowany oceną Pana Marka Biegalskiego który ocenił na 5?

postanowiłem opisać ten przypadek ponieważ jedno z Moich zdjęć (https://www.foto-kurier.pl/galerie/profil,1183,145642,na-stacji.html) również w ten sam sposób spadło z wysokiego miejsca, pomimo że miało więcej ocen niż zdjęcia na wyższym stanowisku ...

ten sam przypadek dzieje się w konkursie "zdjęcie tygodnia" gdzie Ja i Pan Sebastian Główczewski spadliśmy o ponad 50 oczek...

chciałbym zaznaczyć, że nie mam najmniejszych pretensji do osób które prowadzą w konkursach... interesuje Mnie jedynie odpowiedź na tą sytuację bo jest to dla Mnie dość dziwne być na 7 miejscu i spaść nagle na 66 miejsce...

jeśli jest to wina ocen, to pierwsze co sobie pomyślałem to gdyby Pan Sławomir Skowronek który zrobił przepiękne zdjęcie, zaakceptował ocenę 5 o której mowa jest w komentarzach od Pana Janusza Sommera, to jego zdjęcie znalazłoby się też w okolicach 50 miejsca? jeśli tak to jest to niezły sposób na zdobycie pierwszego miejsca... w ostatnią chwilę konkursu wlepić wszystkim wygrywającym po 4 gwiazdki i wygrywamy!

tyle z Mojej strony...
 


 
Autor posta:
Łukasz Pietrzak
Dopiewiec

Wątków: 14
Postów: 168
  Temat postu: Re: ilość punktów a pozycja - error!
Data dodania: 15-09-2013 19:04:16

tak, z tym że:
"To sprzyja oczywiście cwaniaczkom którzy w ostatniej chwili oceniają na 4 lub 5 przecież to dobra ocena i spadasz z rankingu"
i dobre zdjęcie już się nie obroni... kilka sytuacji było też takich gdzie kibicowałem innym za idealne zdjęcie, po czym ku Mojemu zdziwieniu z 1-2 miejsca lądowali na 5-6 miejscu... wtedy aż tak Mnie to nie poruszyło...
 


 
Autor posta:
Łukasz Pietrzak
Dopiewiec

Wątków: 14
Postów: 168
  Temat postu: Re: ilość punktów a pozycja - error!
Data dodania: 15-09-2013 19:09:41

no tak... nie ma to jak odwet! jednak uważam że odwety to już osobny temat! nie da się ukryć że są "artyści" którzy nie potrafią pogodzić się z 4-5 gwiazdkami... jednak mogę tylko napisać że do przyjęcia oceny niższej niż 6 trzeba dojrzeć...
 


 
Autor posta:
Łukasz Pietrzak
Dopiewiec

Wątków: 14
Postów: 168
  Temat postu: Re: ilość punktów a pozycja - error!
Data dodania: 18-09-2013 20:13:11

 


 
Autor posta:
Mieczysław Paluszkiewicz
Tarnowskie Góry

Wątków: 0
Postów: 2
  Temat postu: Re: ilość punktów a pozycja - error!
Data dodania: 19-09-2013 17:44:20

Jak pan wejdzie w profil pana który panu odpisał to zobaczy pan że najwięcej strąca pan Naczelny i jak pan będzie pisał o wyjaśnienie dziwnych spraw to pana wywali no małymi krokami komunizm wraca
 



 
Autor posta:
Janusz Sommer
Pionki

Wątków: 5
Postów: 499
  Temat postu: Re: ilość punktów a pozycja - error!
Data dodania: 29-09-2013 19:53:44

No i znów mamy dyskusję o ocenach.

Dobrze że od kilku lat obowiązuje zależność pomiędzy ilością punktów a średnią ocen ponieważ (przesadzając dla uwydatnienia myśli) np praca ze 100 jedynkami wygrałaby z pracą mającą 16 szóstek.

Żaden system oceniania nie jest doskonały.

Obecny choć rodzi obawy o manipulowanie to zabezpiecza też przed klikami (TWA) obdarowujący się szóstkami.

Od wielu miesięcy wygrywają naprawdę znakomite prace i mimo że nie ma tam naszych nazwisk to będę bronił tej metody bo poprzednia była jeszcze gorsza.

Najbardziej wymyślne systemy nie obronią nas przed głupotą, rozdmuchanymi ambicjami i wyścigiem szczurów.

Życzę wszystkim zatem dystansu i miłej zabawy a najbardziej realistycznego patrzenia na swoje prace.

Ps. Proszę zauważyć że mamy w serwisie artystów których prace nigdy nie zajęły czołowych pozycji a mimo to cieszą się szacunkiem i autorytetem a bywa też odwrotnie. O prawdziwej wartości autora nie decydują lokaty ale zespół czynników. Redakcja pomaga w tym wybierając zdjęcia "Redakcja poleca" i "Najlepsze z najlepszych". Innym wskaźnikiem jest też ilość wyświetleń danego zdjęcia. Moim zdaniem te czynniki powinny najbardziej wszystkich satysfakcjonować.
 


 
Autor posta:
Redakcja Foto-Kurier
Warszawa

Wątków: 5
Postów: 455
  Temat postu: Re: ilość punktów a pozycja - error!
Data dodania: 03-10-2013 15:22:54

Witam, oczywiście ten system nie jest doskonały, ale jak napisał Pan Janusz, żaden nie jest.
I żaden nie będzie dobry, jeśli my sami, użytkownicy, nie będziemy "przeginać". Cały czas pracujemy nad idealnym rozwiązaniem, jeśli takowe istnieje...
Pozdrawiam serdecznie i życzę udanych kadrów
Piotrek
 


 
Autor posta:
Łukasz Pietrzak
Dopiewiec

Wątków: 14
Postów: 168
  Temat postu: Re: ilość punktów a pozycja - error!
Data dodania: 03-10-2013 16:08:34

Dziękuję za odpowiedzi, mam pytanie, być może głupie nie ukrywam, ale czy oceny nie mogłyby być po prostu zsumowane? dajac wynik zwycięża osoba z najwieksza ilością punktów? Bo to dość dziwne by jedna 5 oznaczała dyskfalifikacje na całej linii... A tak dobre zdjecie mogłoby się utrzymywać nadal na wysokich pozycjach...
 


 
Autor posta:
Redakcja Foto-Kurier
Warszawa

Wątków: 5
Postów: 455
  Temat postu: Re: ilość punktów a pozycja - error!
Data dodania: 03-10-2013 16:20:53

Kiedyś próbowaliśmy taki sposób. Dajmy na to zdjęcie które otrzyma 40 ocen na poziomie 3-4 będzie wyżej klasyfikowane niż zdjęcie które otrzyma 20 ocen na poziomie 5-6, tak więc to też nie jest idealne rozwiązanie.

Pozdrawiam
Piotrek
 


 
Autor posta:
Łukasz Pietrzak
Dopiewiec

Wątków: 14
Postów: 168
  Temat postu: Re: ilość punktów a pozycja - error!
Data dodania: 03-10-2013 16:24:28

Teraz nie jest lepiej... Proszę sprawdzić ile ocen miała Pani Walichniewicz a ile Pan Skowronek... A na jakich znajdują się miejscach...
 



 
Autor posta:
Marcin Wiatr
Warszawa

Wątków: 9
Postów: 76
  Temat postu: Re: ilość punktów a pozycja - error!
Data dodania: 04-10-2013 09:43:28

Znowu watek ocen ;) Moim zdaniem nie jest problemem system punktacji tylko nadmiar najwyższych ocen za zdjęcie. Co miesiąc pojawia się kilkadziesiąt zdjęć które mają same szóstki, a moim zdaniem, choć zaznaczam że nie jestem ekspertem tylko zwykłym pstrykaczem, wiele z nich nie jest "och ach". Moim zdaniem ocena powinna być dawana zdjęciom które na prawdę sa wyjątkowe i przy których zatrzymujemy się na dlużej. Niestety szóstki są mocno nadużywane. Wątek juz kiedyś był długi na ten temat i jeśli my, oceniający nie będziemy za wszystkie ładne zdjęcia stawiać najwyższych ocen to to nic nie zmieni. Uważam ze ocena 5 powinna być wystawiana za bardzo dobre zdjęcie, a teraz jest tak, że piątka odbierana jest za obniżenie oceny.
 


 
Autor posta:
Jan Rusak
Bystrzyca Kłodzka

Wątków: 0
Postów: 27
  Temat postu: Re: ilość punktów a pozycja - error!
Data dodania: 28-10-2013 18:06:44

Tak tylko, że jeżeli fotka ma prawie 50 * 6 i nagle wpada jedna piątka to chyba coś nie halo (nie chodzi o moją fotke), ewidentnie widać, że leci jakieś sterowanie . Jak znam życie to to wszędzie jest sterowanie tak, że w zasadzie nic mnie już nie dziwi. po prostu życie
 


 
Autor posta:
Łukasz Pietrzak
Dopiewiec

Wątków: 14
Postów: 168
  Temat postu: Re: ilość punktów a pozycja - error!
Data dodania: 28-10-2013 19:31:05

Dokładnie tak jak Pan Jan napisał....
 


 
Autor posta:
Janusz Sommer
Pionki

Wątków: 5
Postów: 499
  Temat postu: Re: ilość punktów a pozycja - error!
Data dodania: 08-11-2013 19:05:21

Tekst próbny

Pan Łukasz usiłuje coś napisać ale bezskutecznie.

Podejmuję tę kontrolną próbę którą potem Admin wykasuje.
 


 
Autor posta:
Janusz Sommer
Pionki

Wątków: 5
Postów: 499
  Temat postu: Re: ilość punktów a pozycja - error!
Data dodania: 08-11-2013 19:07:27

Proszę wpisać coś bez opcji kopiuj/wklej i bez cudzysłowowa - sprawdzimy czy tekst wejdzie.
 



 
Autor posta:
Łukasz Pietrzak
Dopiewiec

Wątków: 14
Postów: 168
  Temat postu: Re: ilość punktów a pozycja - error!
Data dodania: 08-11-2013 19:32:31

witam Panie Pawle, odpisałem rano już na Pana post, niestety nie wiem dlaczego się nie pojawił... postaram się napisać raz jeszcze, zatem:


to prawda pisałem do Pana prywatnie wiadomość z zapytaniem dlaczego wystawił mi Pan notę 5 biorąc pod uwagę iż bardzo dużo osób wystawiło mi ocenę 6, dotyczyło to Mojego zdjęcia life, oczekiwałem tylko uzasadnienia tak jak to robi np Pan Janusz Sommer, który bez problemowo uzasadnia swoją ocenę pod danym zdjęciem o które proszę, pomaga Mi to w tym iż wiem czym się kierować w przyszłości robiąc kolejne zdjęcia, za co jestem Panu Januszowi wdzięczny...
 


 
Autor posta:
Łukasz Pietrzak
Dopiewiec

Wątków: 14
Postów: 168
  Temat postu: Re: ilość punktów a pozycja - error!
Data dodania: 08-11-2013 19:33:03

Pan odpisując mi na wiadomość dał do zrozumienia że ocena 6 u Pana jest zarezerwowana dla wyjątkowych zdjęć, przyjąłem to do wiadomości aczkolwiek liczyłem na uzasadnienie dotyczące zdjęcia, na tym zakończyłem konwersację z Panem nic nie odpisując ponieważ później już zapomniałem Panu podziękować za odpowiedź. Przepraszam jeżeli Moja wiadomość do Pana była nachalna...
uważam, że wystawiając ocenę 5 przy zdjęciu które ma ponad 40 ocen na 6 i dyskwalifikuje tym samym zdjęcie z konkursu pozostawia pewien niesmak...
 


 
Autor posta:
Łukasz Pietrzak
Dopiewiec

Wątków: 14
Postów: 168
  Temat postu: Re: ilość punktów a pozycja - error!
Data dodania: 08-11-2013 19:33:53

nie chodzi tutaj tylko o Mnie ale wystarczy poczytać kilka komentarzy... dla Mnie najbardziej gentlemanską postawą była postawa Pana Janusza Sommera przy jednym ze zdjęć Pana Skowronka, gdzie Pan Janusz pomimo swej oceny 5 nie wystawił jej od razu lecz opisał swój pogląd na dane zdjęcie i zapytał czy Pan Skowronek przyjmuje ocenę, Pan Janusz nie zaszkodził zdjęciu i jak dla Mnie była to genialna postawa wobec drugiej osoby... oczywiście każdy ma prawo do ocen i ich wystawiania...
 


odsłon wątku: 4336
Aby móc odpowiadać na forum musisz być zalogowany.


 




powrót na stronę główną » powrót na forum »

grafika grafika
 
cofnij przenieś na początek strony
Wszelkie prawa zastrzeżone www.foto-kurier.pl  © 2000-2024. (0.114) / 0.099

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024

Polityka plików cookies   |