Facebook
Poczta
Forum
Sklep
Logowanie
Dodaj
zdjęcie
Wydrukuj
zdjęcie

Od 1996 roku Foto-Kurier
jest jedynym polskim
przedstawicielem
panelu fotograficznego
stowarzyszenia EISA

SZUKAJ
Kanał RSS - Forum dyskusyjne - Wątek przywileje ocenanie

przywileje ocenanie






 
Autor posta:
MAREK KOŁODZIEJSKI
WODZISŁAW ŚL

Wątków: 1
Postów: 5
  Temat postu: przywileje ocenanie
Data dodania: 26-05-2016 10:32:17

Witam wszystkich,chciałbym poruszyć kilka spraw i zacznę od pytania do redakcji czytałem w jednym z postów że będą wprowadzane zmiany w ocenianiu i w tych tz. ,,przywilejach,, więc od kiedy te zmiany ,przyznaję że jestem tu nowy bo od stycznia 2016 i powiem wam że to ocenianie to wielkie nieporozumienie mając żółte gwiazdki i skalę 5 to z automatu pojawia się problem bo jak tu ocenić zdjęcie które w mojej ocenie zasługuje na najwyższą notę -daję 5 a co ze zdjęciem które jest dobre ale... daję 4 i tu pojawia się problem ,,zemsta,, żeby tylko na ocenach to pół biedy ,gorzej jak jadą komentarze pod zdjęciami oczywiście wulgarne ośmieszające ,sam tego doświadczyłem oczywiście zgłosiłem nadużycie i moderator zgłosił prosiłem o usunięcie tych komentarzy mijają tygodnie a redakcja nic może z nie warto się przejmować osobą z tak małym dorobkiem twórczym .A tak na marginesie to co trzeba zrobić ,spełnić jakie kryteria trzeba osiągnąć by być uprzywilejowany.Dodam jeszcze że zdjęć słabszych nie oceniam z powodu który już wymieniłem i myślę że ze szkodom dla samego autora , jak ma się ten ktoś nauczyć ,poprawiać błędy wyciągać wnioski skoro jest nie oceniany rzetelnie !! nie otrzymuje komentarzy Czasami mam wrażenie że są tu porobione klany ,,przyjaciół,, choć mam ogromną nadzieję że się mylę .Dzięki z góry jeżeli ktoś będzie miał ochotę to przeczytać pozdrawiam
 


 
Autor posta:
Redakcja Foto-Kurier
Warszawa

Wątków: 5
Postów: 456
  Temat postu: Re: przywileje ocenanie
Data dodania: 26-05-2016 18:54:58

Szanowny Panie Marku

System został zmodyfikowany i pisaliśmy już o tym wielokrotnie.

Żeby zacząć oceniać musi pan dodać 10 zdjęć.

Żeby oceniać z pełną skalą od 1 do 6 musi pan ocenić powyżej 200 zdjęć w serwisie za pomocą skali z żółtych gwiazdek.

Może się zdarzyć, że redakcja wcześniej przyzna panu tę możliwość. Decyduje o tym pana pobyt i zachowanie w serwisie i/lub poziom wykonywanych zdjęć

Średnia ocen jest liczona z czerwonych gwiazdek. A żółte gwiazdki są dodatkowymi punktami dla ocenianej pracy.

Ocena korzystająca z czerwonej skali, w przypadku zawyżania ocen i innych działań może stracić ten przywilej czasowo lub stale.

Można zatem oceniać swobodnie, zgodnie ze swoim sumieniem. Czy pan z tego skorzysta to już pana indywidualna sprawa.

Niektórzy obawiają się oceniać zgodnie z tym co myślą, a robią to jedynie w nadziei na rewanż

Tzw. TWA w serwisie są i będą. Tego się nie uniknie. Mamy jako Polacy we krwi skłonność do kombinowania, ale też są w serwisie grupy lepszych i gorszych znajomych. Tak jak w każdej społeczności tak i u nas są różne osoby. Osób mających galerie w serwisie jest ponad 5 tysięcy i każda z tych osób ma podobne prawo głosu nabyte podczas stażu w serwisie. Jest też walka o nagrody, a że są one czasami o dużej wartości to walczący nie przebierają w środkach.

Życzymy udanej zabawy

Pozdrawiamy

Redakcja

P.S.

Jeśli dwie osoby mają taką samą średnią z czerwonych gwiazdek to wygrywa ta osoba, która ma większą ilość żółtych gwiazdek. Tak więc każda z ocen jest niezwykle ważna. I proszę nie obawiać się stawiać słabych ocen. To może tylko pomóc.
 


 
Autor posta:
MAREK KOŁODZIEJSKI
WODZISŁAW ŚL

Wątków: 1
Postów: 5
  Temat postu: Re: przywileje ocenanie
Data dodania: 30-05-2016 09:14:54
Data edycji: 30-05-2016 09:19:43

Witam redakcję FOTO-KURIER i dziękuję za odpowiedż na mój post,pragnę jednak zauważyć jedną nie ścisłość .A mianowicie ja oceniłem żółtymi gwiazdkami ponad 1400 zdjęć i wciąż mogę tylko oceniać skalą 1-5 - napisaliście aby oceniać skalą 1-6 muszę ocenić powyżej 200 prac w serwisie . a może autorowi chodziło o 2000 prac Prosiłbym o wyjaśnienie tej kwestii Pozdrawiam serdecznie
 


 
Autor posta:
Redakcja Foto-Kurier
Warszawa

Wątków: 5
Postów: 456
  Temat postu: Re: przywileje ocenanie
Data dodania: 30-05-2016 11:53:17

Panie Marku

Dziękujemy za zgłoszenie nam tej informacji. Przekazaliśmy ją do informatyków. Będą analizować problem.

Pozdrawiamy

Redakcja
 


 
Autor posta:
Redakcja Foto-Kurier
Warszawa

Wątków: 5
Postów: 456
  Temat postu: Re: przywileje ocenanie
Data dodania: 30-05-2016 14:56:06

Panie Marku

Zanim informatycy ogarną problem, to trochę potrwa. Poszerzyliśmy panu skalę ocen do maksymalnej. Przepraszamy za ułomność systemu.

Życzymy udanych zdjęć i efektywnych ocen.

Redakcja
 






 
Autor posta:
Jolanta Wierzchowska
LUBLIN

Wątków: 0
Postów: 51
  Temat postu: Re: przywileje ocenanie
Data dodania: 02-06-2016 18:06:26

Redakcjo, powyżej napisano o osobach zawyżających oceny, a co z tymi co złośliwie zaniżają?
 


 
Autor posta:
Mariusz Oparski
Nowa Sól

Wątków: 0
Postów: 5
  Temat postu: Re: przywileje ocenanie
Data dodania: 03-06-2016 08:46:11

Szanowna redakcjo ja dalej czegoś nie rozumiem w systemie liczenia punktów.
Napisaliście powyżej:
"Średnia ocen jest liczona z czerwonych gwiazdek. A żółte gwiazdki są dodatkowymi punktami dla ocenianej pracy."

To może posłużę się wynikami z poprzedniego zdjęcia tygodnia

2 miejsce
https://www.foto-kurier.pl/galerie/zdjecie_tygodnia,21-2016,1,222655_2,p1,na-granicy.html#czytaj

7 miejsce
https://www.foto-kurier.pl/galerie/zdjecie_tygodnia,21-2016,1,222663_7,p1,.html#czytaj

8 miejsce
https://www.foto-kurier.pl/galerie/zdjecie_tygodnia,21-2016,1,222580_8,p1,lsniak-szmaragdek-adscita-statices.html#czytaj

9 miejsce
https://www.foto-kurier.pl/galerie/zdjecie_tygodnia,21-2016,1,222780_9,p1,tacierzynstwo.html#czytaj

Może mi ktoś wyjaśni co i jak i dlaczego takie miejsca
 


 
Autor posta:
Janusz Sommer
Pionki

Wątków: 5
Postów: 499
  Temat postu: Re: przywileje ocenanie
Data dodania: 06-06-2016 16:23:58

Liczą się punkty zdobyte w określonym przedziale czasowym.
Już po podsumowaniu na daną pracę inne osoby mogły dodawać następne głosy i dlatego punktacja może wyglądać inaczej.
 


 
Autor posta:
Mariusz Oparski
Nowa Sól

Wątków: 0
Postów: 5
  Temat postu: Re: przywileje ocenanie
Data dodania: 06-06-2016 22:45:52
Data edycji: 06-06-2016 22:49:05

Zapewniam że przed zakończenie glosowania bylo podobnie.
Dlaczego fotka ktora ma 12 czerwonych 6 jest wyzej niz fotka z 14 czerwonymi 6 i jedna zółtą 5 ?
Według opisy żółta piątka daje tylko dodatkowe punkty, a w rzeczywistości obniża ocenę.
 


 
Autor posta:
Janusz Sommer
Pionki

Wątków: 5
Postów: 499
  Temat postu: Re: przywileje ocenanie
Data dodania: 06-06-2016 23:27:28

W zdjęciach tygodnia udział w pozycjonowaniu biorą tylko punkty zdobyte w tygodniu którego dotyczą.

Więc prace z wielką ilością punktów mogą być niżej notowane jeśli część punktów zdobyły we wcześniejszym okresie.

Tydzień liczony jest od środy o północy do wtorku następnego tygodnia do 23.59
 



 
Autor posta:
Mariusz Oparski
Nowa Sól

Wątków: 0
Postów: 5
  Temat postu: Re: przywileje ocenanie
Data dodania: 07-06-2016 07:50:27

Oczywiście to ja wiem, tylko spójrz

https://www.foto-kurier.pl/galerie/aktualne_zdjecie_tygodnia,,1,223196_10,p1,bujanka-wieksza-bombylius-major.html#czytaj

https://www.foto-kurier.pl/galerie/aktualne_zdjecie_tygodnia,,1,223005_19,p1,dyblik.html#czytaj

Zwróć uwagę na daty dodania, bezwzględnie widać że żółta 5 obniża ocenę.
 


 
Autor posta:
Janusz Sommer
Pionki

Wątków: 5
Postów: 499
  Temat postu: Re: przywileje ocenanie
Data dodania: 07-06-2016 10:29:18

Teraz rozumiem.

Faktycznie widać wyraźnie że algorytmy są źle ustawione przynajmniej w branży zdjęć tygodnia.

Wyglada na to że informatyków czeka kolejna robota.


 


 
Autor posta:
Mariusz Oparski
Nowa Sól

Wątków: 0
Postów: 5
  Temat postu: Re: przywileje ocenanie
Data dodania: 07-06-2016 10:47:38

Tak jest od jakiegoś czasu, sporo świetnych zdjęć zostało przez to skrzywdzonych. Mam nadzieję że nie przez celowe działanie, tych co nie mogą mieć pełnej skali ocen. Niestety w tej chwili wybór zdjęcie tygodnia jest bardzo mocno wypaczony.
 


 
Autor posta:
MAREK KOŁODZIEJSKI
WODZISŁAW ŚL

Wątków: 1
Postów: 5
  Temat postu: Re: przywileje ocenanie
Data dodania: 08-06-2016 11:04:23

Podejrzewam że co niektórzy spędzają na oglądaniu zdjęcia nie więcej niż kilka sekund albo od razu włączają automat i lecą gwiazdki ,,liczy się ilość nie jakość,, ale to chyba mniejszość ,oby tak było.Widzę Piotrze że dalej tkwisz z pięcioma żółtymi
 


 
Autor posta:
Janusz Sommer
Pionki

Wątków: 5
Postów: 499
  Temat postu: Re: przywileje ocenanie
Data dodania: 08-06-2016 15:27:41

Wydaje mi się Panie Piotrze że Pański pomysł brzmi dosyć rozsądnie.
Już coś takiego funkcjonuje w portalu. Oceniać mogą osoby które wystawiły minimum 10 zdjęć.
 



 
Autor posta:
Janusz Sommer
Pionki

Wątków: 5
Postów: 499
  Temat postu: Re: przywileje ocenanie
Data dodania: 08-06-2016 15:43:36

Wydaje mi się Panie Piotrze że Pański pomysł brzmi dosyć rozsądnie.
Już coś takiego funkcjonuje w portalu. Oceniać mogą osoby które wystawiły minimum 10 zdjęć.
 


 
Autor posta:
Jolanta Wierzchowska
LUBLIN

Wątków: 0
Postów: 51
  Temat postu: Re: przywileje ocenanie
Data dodania: 08-06-2016 18:40:50

Moim zdaniem to jest bardzo dobry pomysł Prawo do oceniania innych powinny mieć osoby, które, w miarę systematycznie wstawiają swoje zdjęcia.
 


 
Autor posta:
Redakcja Foto-Kurier
Warszawa

Wątków: 5
Postów: 456
  Temat postu: Re: przywileje ocenanie
Data dodania: 09-06-2016 14:02:40

Szanowni Państwo

Informatycy wiedzą już o tym problemie. Pana Piotra prosimy o cierpliwość. Nie możemy panu w tej chwili zmienić skali gdyż wtedy nie będzie przykładu złego działania systemu.

Od tygodnia czekamy na rozwiązanie tego problemu przez firmę Technix

Pozdrawiamy i przepraszamy za zamieszanie

Redakcja
 


odsłon wątku: 3169
Aby móc odpowiadać na forum musisz być zalogowany.


 




powrót na stronę główną » powrót na forum »

grafika grafika
 
cofnij przenieś na początek strony
Wszelkie prawa zastrzeżone www.foto-kurier.pl  © 2000-2024. (0.091) / 0.083

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024

Polityka plików cookies   |