Facebook
Poczta
Forum
Sklep
Logowanie
Dodaj
zdjęcie
Wydrukuj
zdjęcie

Od 1996 roku Foto-Kurier
jest jedynym polskim
przedstawicielem
panelu fotograficznego
stowarzyszenia EISA

SZUKAJ
Kanał RSS - Forum dyskusyjne - Wątek Propozycja innowacji

Propozycja innowacji






 
Autor posta:
Marcin Najdzioński
Świdnik

Wątków: 0
Postów: 3
  Temat postu: Re: Propozycja innowacji
Data dodania: 24-03-2017 20:30:44

Witam szanowne Forum, jest to mój pierwszy post tutaj.
Co do innowacji, myślę, że czas najwyższy uporać się z GALERIĄ INTERNETOWĄ.

#1. Nie może być tak, że przez parę lat w najwyżej oceniane wiszą te same zdjęcia, powinno być kryterium tej oceny: dziś, ostatni tydzień, miesiąc ... ect.

#2. Bezpośrednio z błędnego podejścia w punkcie pierwszym duplikowane są zdjęcia najczęściej oglądane. Uważam, że również tam powinno się pojawić kryterium, dziś, ostatni tydzień, miesiąc ..2016 ect.

#3. Czy nie można było wyświetlać miniaturki zdjęć z zachowaniem ich proporcji, domyślne docinanie każdego zdjęcia w kwadrat jest bardzo krzywdzące dla wielu zdjęć, przez co mogą być pomijane w oglądaniu a już tym bardziej ocenianiu.

#4. Kolejność poszczególnych wyszukiwań zdjęć w bazie strony głównej galerii.
Skoro to Foto-Kurier jest patronem galerii moim subiektywnym zdaniem to zdjęcia REDAKCJA POLECA powinny być na pierwszym miejscu, następnie NAJWYŻEJ OCENIANE (wg jasnego kryterium), potem zdało by się zaskoczyć widza i zrobić skrypt który by losowo wyświetlał kilka zdjęć by tchnąć w galerię trochę życia i dać wcześniej dodanym zdjęciom szanse na zobaczenie ich oraz OSTATNIO DODANE!
Można by było też raz na jakiś czas jakiegoś autora docenić oczywiście wg jakiś jasnych kryteriów. Nie tylko pojedyncze zdjęcie w galerii REDAKCJA POLECA ale czasem docenić czyjś styl/projekt/dorobek/konsekwencję

#5. Od jakiegoś czasu by móc zobaczyć, kto mnie ocenił czy napisał komentarz muszę się zalogować i sprawdzić każde zdjęcie osobno. Czy nie można byłoby dołączyć do AKTYWNOŚCI w każdej subdomenie oprócz mojej aktywności, aktywności innych użytkowników na moich zdjęciach? Choćby w postaci miniaturki zdjęcia (ikonki) z opisem aktywności, zdjęcie zostało ocenione przez, skomentowane... itp.

#6. Kolejną i chyba najbardziej wkurzającą rzeczą na F-K jest to, że przy podglądzie konkretnego zdjęcia mają max 700px, przy otwarciu obrazu w osobnym oknie nieco więcej bo aż 800px - mimo wszystko, przy dzisiejszych monitorach, matrycach tabletów czy nawet komórek to stanowczo za za za mało. Nie wspomnę o braku wsparcie dla zdjęć PANORAMICZNYCH

#7. Temu który w końcu stronę główną poszerzył, szkoda, że gdy się wchodzi na swój profil by dodać zdjęcie znów się staje wielką wąską kiszką. Czyli kolejny punkt do ulepszenie, kilka drobnych zmian w CSS i po krzyku. Tak samo dzieje się przy wejściu w zakładkę OGŁOSZENIA wąska kicha.



 


 
Autor posta:
Krzysztof Patrycy
Warszawa

Wątków: 14
Postów: 280
  Temat postu: Re: Propozycja innowacji
Data dodania: 27-03-2017 00:50:49

A tak swoją droga to wygląda na to, że działem ogłoszeń bezpłatnych nikt nie jest zainteresowany. Ciekawe uwagi. Zobaczymy jak się odniesie do tego redakcja i informatycy.
 


 
Autor posta:
Redakcja Foto-Kurier
Warszawa

Wątków: 5
Postów: 456
  Temat postu: Re: Propozycja innowacji
Data dodania: 27-03-2017 21:09:30

Zgodnie z sugestiami dodano zakładkę najczęściej oglądane z ostatnich 7 dni

https://www.foto-kurier.pl/galerie/1,lista_najczesciej_ogladane_30_dni.html

oraz powiększono wielkość maksymalną wgrywanych zdjęć z 800 do 1200 pikseli, taką maksymalną wielkość zdjęcia (dł. boku) można już wgrać do serwisu. Zainteresowanych zapraszamy do wgrywania większych zdjęć i czekamy na dalsze uwagi.

W serwisie zrealizowano również wiele prac porządkowych, które wnikliwi już zauważyli.

O zmianach będziemy informować na bieżąco.

Pozdrawiamy

Redakcja
 


 
Autor posta:
Marcin Najdzioński
Świdnik

Wątków: 0
Postów: 3
  Temat postu: Re: Propozycja innowacji
Data dodania: 27-03-2017 21:54:23

Jestem bardzo zadowolony iż REDAKCJA tak szybko zareagowała. Teraz przeglądanie zdjęć w takim rozmiarze pozwala w pełni doceniać ich jakość i walory.

A czy coś ze wspomnianymi proporcjami zdjęć - mowa o miniaturkach, można coś zrobić?

Z góry dziękuję za feedback!
 


 
Autor posta:
Krzysztof Patrycy
Warszawa

Wątków: 14
Postów: 280
  Temat postu: Re: Propozycja innowacji
Data dodania: 29-03-2017 00:30:38

Wydaje mi się, że z miniaturami będzie musiał się pan pogodzić. Pozdr. KP ;)
 






 
Autor posta:
Bernard Maciulko
Skwierzyna

Wątków: 3
Postów: 22
  Temat postu: Re: Propozycja innowacji
Data dodania: 07-04-2017 15:25:39

"#1. Nie może być tak, że przez parę lat w najwyżej oceniane wiszą te same zdjęcia"
Zgadzam się z Marcinem. Dodałbym do tego najczęściej oglądane. Mogło by to się zmieniać co jakiś czas, choćby co 3-6 miesięcy.
;)

za możliwość wgrywania większych plików.
B
 


 
Autor posta:
Marcin Najdzioński
Świdnik

Wątków: 0
Postów: 3
  Temat postu: Re: Propozycja innowacji
Data dodania: 08-04-2017 19:39:55

Coś drgnęło! i to się liczy!!!
Zwłaszcza rozmiar wyświetlanych zdjęć

Poprawione:
https://www.foto-kurier.pl/uzytkownik/twoje_zdjecia.html

Do poprawy (wciąż wąska kiszka)
https://www.foto-kurier.pl/uzytkownik/twoje_dane.html

Wracając do proporcji, gdy się wchodzi na zakładkę swoich zdjęć
https://www.foto-kurier.pl/uzytkownik/twoje_zdjecia.htm
Proporcje są zachowane, nieco mniejsze te miniaturki jak w galerii ale proporcje są. Pewnie w galerii też by się dało.

Sorki, że się powtarzam, ale naprawdę przydało by się wsparcie PANORAM, wymarzonym formatem panoramy było by 16:9 lub nawet 16:5.
 


 
Autor posta:
Andrzej Wenerowicz
Warszawa

Wątków: 0
Postów: 36
  Temat postu: Re: Propozycja innowacji
Data dodania: 10-04-2017 08:37:11

Witam, czy coś zmieniło się w wielkości dodawanych zdjęć? Pewno przeoczyłem, bo widzę w galerii różne wielkości... Ja stosuję nadal 800px. dłuższego boku. Jeśli jest zmiana, proszę o jej podanie - dzięki. Pozdrawiam.
 


 
Autor posta:
Janusz Sommer
Pionki

Wątków: 5
Postów: 499
  Temat postu: Re: Propozycja innowacji
Data dodania: 10-04-2017 09:31:11

Tak 1200px!
Pozdrawiam.
 


 
Autor posta:
Andrzej Wenerowicz
Warszawa

Wątków: 0
Postów: 36
  Temat postu: Re: Propozycja innowacji
Data dodania: 10-04-2017 16:42:14

Dziękuję. Pozdrawiam.
 



odsłon wątku: 1686
Aby móc odpowiadać na forum musisz być zalogowany.


 




powrót na stronę główną » powrót na forum »

grafika grafika
 
cofnij przenieś na początek strony
Wszelkie prawa zastrzeżone www.foto-kurier.pl  © 2000-2024. (0.203) / 0.146

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024

Polityka plików cookies   |