Facebook
Poczta
Forum
Sklep
Logowanie
Dodaj
zdjęcie
Wydrukuj
zdjęcie

Od 1996 roku Foto-Kurier
jest jedynym polskim
przedstawicielem
panelu fotograficznego
stowarzyszenia EISA

SZUKAJ
Kanał RSS - Forum dyskusyjne - Wątek Usuniecie konta

Usuniecie konta






 
Autor posta:
Jan Siemiński
Gdańsk

Wątków: 1
Postów: 5
  Temat postu: Usuniecie konta
Data dodania: 05-06-2020 08:12:38

Po wielu latach na tym portalu postanowiłem nie publikowac na nim zdjec i usunac swoje konto. Usunałem juz swoje fotografie oprocz tych ktore z nie znanych mi przyczyn fizycznie nie daj sie usunac . Moja decyzja jest podyktowana kilkoma przyczynami. Przede wszystkim systemem oceny fotografii, jest fatalny i niepraktyczny, czesto fotografia ktora uzyskała najwiecej punktow w danym miesiacu, co za parados nie wygrywa konkursu. Czy to jest normalne. Kiedy jakis czas temu napisałem o tym do redaktora naczelnego, usłyszalem ze mam wybujałe ambicje jako autor zdjec. Nie podoba mi sie rowniez ze redaktor naczelny ( zdarzyło sie tak kilkakrotnie pod koniec notowania ) usuwa wiodące zdjecia z czołowki notowan , danego miesiaca, chcac ustawic notowanie pod swoj gust nie liczac sie z wyborem uzytkownikow, i nie chodzi tutaj akurat o moje fotografie , ale o fotografie innych autorow. Wszelkie uwagi kwituje sie WYBUJAŁYMI AMBICJAMI AUTORA, co jest zenujaco prostackie. Wreszcie P. Sommer ( osobiscie podejrzewam ze jest to podwojne konto osoby doskonale wam znanej ) ktos kto nie umiejac sam zrobic zdjecia, nawet na srednim poziomie, jest "EKSPERTEM" ktory bardzo czesto w koncowej fazie głosowania, zaniża notowania wiodących zdjec, czyli neguje oczywisty wybor uzytkownikow zbijając je na dalsze pozycje, wielu z was tego doswiadczyło, i nie chodzi tutaj o słabe zdjecia, ale zdjecia ktore wiekszac uzytkownikow uwaza za bardzo dobre. Takich EKSPERTOW fotograficznych jak najmniej. Spodziewam sie riposty od redakcji oczywiscie z obrazaniem mnie, usłysze zaraz opinie o moich wybujałych ambicjach jako autora. Takie uwagi mnie nie dotycza, fotogarfuje od lat, i fotografia jest moja pasja, ale nie mogę dłuzej akceptowac takich zwyczajow na poratlu, jak wyzej napisałem. Byc moze ten komentarz zostanie przez redakcje usuniety , dlatego wysle jego tresc do wielu z was zebyscie mogli go przeczytac. Zycze wszystkim dobrego swiatła i sukcesow fotograficznych . Pozdrawiam serdecznie
 


 
Autor posta:
Bartłomiej Kończak
Koło

Wątków: 0
Postów: 9
  Temat postu: Re: Usuniecie konta
Data dodania: 05-06-2020 17:08:15

Janku nie usuwaj konta. Twoje osiągnięcia i poziom fotografii są nie do podważenia. Każdy widzi jak jest.
 


 
Autor posta:
Adam Kot
Mszana

Wątków: 0
Postów: 25
  Temat postu: Re: Usuniecie konta
Data dodania: 05-06-2020 20:05:14

Janie nie chcę Cię skłaniać do pozostania na portalu, ale może moja wypowiedź pomoże ci jeszcze raz przemyśleć decyzje i może pozostać. Masz rację punktacja jest do bani, bo mając dużą ilość punktów, przez jednego frustrata, który swoją niską oceną zaniża średnią ląduje nisko w klasyfikacji. Janie, tak jest wszędzie i na innych portalach, inna punktacja, te same objawy, obiektywnie - jakiś napchany teorią, niskich lotów fotograf, doktoryzuje się nad zdjęciem jakby był krytykiem z autorytetem w fotografii.
Ale to nie jedna dziwna rzecz (problem) na tym portalu. Zastanawiam się kim są MODERATORZY czym zasłużyli na to miano (funkcję) i jakie mają uprawnienia. Nie umiem do tego dojść ponieważ wg mnie nie wyróżniają się niczym szczególnym w fotografii i ich punkty nic nie dają. W filmie czy kinie, czy w malarstwie istnieją krytycy filmowi, krytycy malarstwa, którzy nigdy nie stworzyli wartościowego dzieła a jedynie jako teoretycy trendów krytykowali. W fotografii takiego czegoś nie ma i to mnie zawsze cieszy, liczy się zdanie fotografów - autorytetów jak Scott Kelby, Ansel Adams, Annie Leibovitz, Tadeusz Rolke itd. i to oni kształtują fotografię są autorytetami w tej dziedzinie wypowiadają się mając wiedzę i co ważne praktykę, a nie teoretycy krytycy i tu ponownie pytanie kim są ci MODERATORZY, czym się wykazali, może redakcja mi udzieli odpowiedzi.
Poruszyłeś temat redaktora naczelnego, no cóż nie będę dyskutował o zdjęciach jego, mnie nie zachwycają, ale uważam iż tak jak wspomniałeś wejście i ocenienie dwóch, trzech zdjęć z czołówki i "załatwienie" ich jest znamienne w jego zachowaniu i może to być odczytane jako manipulacja, moim zdaniem (może to przeczyta i się zastanowi), jeżeli wchodzi na zdjęcie miesiąca to niech oceni 20, 30, zdjęć z czołowych miejsc i wtedy będzie to wyglądało obiektywnie bo rzeczywiście może się ciekawie podziać na portalu ale też może ukazać jak marna jest podstawa punktacji, gdy zdjęcia mierne nagle będą windowane.
Co jest dobre tu na FK i sobie cenię to - najlepsze z najlepszych bo mam wiarę że oceniają kompetentni ludzie, i ligę FK, bo tu dla odmiany trzeba się wykazać wszechstronnością i interpretacją tematu i nie trzeba być najlepszym i liczą się też małe punkty.
Janie, jeżeli ktoś zarzuca wybujałe ambicje to niech się zastanowi co mówi, bo krótko - w moim przypadku (a i twoim też tak jest jak się orientuję), mogę przestawić długą listę konkursów fotograficznych gdzie jestem laureatem od wyróżnienia do I miejsca i to w nie byle jakich konkursach i też nie jednym zdjęciem (bo nie powielam się). A co śmieszne te zwycięskie zdjęcia nigdy tu nie przebiły się i dobrze bo to oznacza że oceniali je fachowcy a nie teoretycy krytycy .
Janie pomyśl jeszcze raz.
To na tyle pozdrawiam wszystkich łącznie z redakcją
 


 
Autor posta:
Redakcja Foto-Kurier
Warszawa

Wątków: 5
Postów: 456
  Temat postu: Re: Usuniecie konta
Data dodania: 08-06-2020 16:19:26

Szanowni Panowie

Dla czystości formy:

1. Kim są moderatorzy?

Są to osoby będące użytkownikami portalu, które są aktywne, bądź były aktywne w momencie ich powołania na moderatorów.

Pełnią swoje funkcje społecznie.

Jedynym ich przywilejem może być fakt, że mają prawo wstawić do serwisu w ciągu doby 3 a nie 2 zdjęcia.

2. Pan Jan Siemiński zasugerował, że Pan Sommer ma podwójne konto. Czy poza pomówieniem w tej sprawie ma Pan jakiś dowód. Jeśli faktycznie Pan Sommer ma podwójne konto to ,zgodnie z regulaminem, zostanie usunięty w trybie natychmiastowym. Proszę informację w tej sprawie przesłać na konto webmaster@foto-kurier.pl

3. Procedura usuwania konta jest dobrze znana Panu Janowi Siemińskiemu, gdyż już raz to konto usuwał.
Wystarczy wysłać prośbę o usunięcie na adres webmaster@foto-kurier.pl podając dane weryfikacyjne do logowania. Po ich pozytywnej weryfikacji system usuwa konto bez możliwości odzyskania zawartości.

4. Jeśli ma Pan Panie Adamie ochotę zostać społecznym moderatorem w serwisie. To zapraszamy. Nie ma z tego tytułu żadnych przywilejów poza wcześniej opisanym. Warunek jest jeden, przy ocenianiu zdjęć musi Pan korzystać z całej skali, a 6-ki dawać tylko wartościowym pracom. Czy podejmuje Pan rękawicę bycia obiektywnym w ocenie?

Pozdrawiamy

Redakcja

 


 
Autor posta:
Adam Kot
Mszana

Wątków: 0
Postów: 25
  Temat postu: Re: Usuniecie konta
Data dodania: 08-06-2020 18:05:58

Szanowna Redakcjo
Co dotyczy p. Siemińskiego to nie wiem ile razy usuwał konto, a o usunięciu dowiedziałem się od niego bo uznał iż jestem osobą cenioną przez niego w kwestii fotografii. Nie wiem nic co dotyczy kont p. Sommera, to nie było moje pomówienie.
Mam własne przemyślenia dotyczące punktacji i innych rzeczy na portalu jak np. moderatorzy. Akurat po wypowiedzi Redakcji iż moderatorzy to osoby aktywne w momencie powołania, to słaby argument bo świadczy to, iż nie musiały to być osoby które znają się trochę na fotografii a tylko były aktywne, na zasadzie "dokopania" innym (pełno na portalach takich - sami niewiele umieją a innych krytykują), a możliwość wstawienia 3 zdjęć to właściwie nawet nie wiem do czego to porównać, mogę się pokusić o zdanie że to mało sensowne. Zauważyłem a jest to moje zdanie zaznaczam, bez personalnych odniesień, moderatorzy nie wyróżniają ponad przeciętność w kwestii wstawianych zdjęć tu na FK. Jak napisałem powyżej w fotografii autorytetami są znani fotografowie (nie znam w fotografii sławnych krytyków, którzy dla odmiany są w filmie i malarstwie, teoretycy którzy niczego nie dokonali poza teoretyzowaniem i niszczą np. malarzy) i tak bym widział rolę moderatorów, tu na portalu wybijających się ponad przeciętność, jak zmierzyć inna rzecz, może co osiągnęli w konkursach nie na FK np..
Druga rzecz, moderatorzy wg mnie może powinni mieć możliwość przydzielania większej ilości gwiazdek ponad sześć dla zdjęć super, a tak normalnie od 5 w dół, byłoby to uznanie dla nich jako osób które się znają na fotografii bo coś osiągnęli a nie tylko to, że są aktywni - trochę mało. Aktywność a brak dobrych zdjęć u nich tworzy nie najlepszą aurę wokół nich, że się "mszczą" bo sami nie za wiele umieją albo tylko się oczytali z teorii o fotografii.
Co dotyczy pkt. 4 - nie mam ambicji bycia moderatorem, mam pasję i może ambicję aby walczyć w konkursach w dziedzinie fotografii, a tak nawiasem wygrałem ich trochę i nie te gdzie oceniają internauci bo tu jak napisałem zasada JA TOBIE TY MI nie odpowiada mi, nie liczę też tych na FK. Zdanie czy podejmę rękawicę bycia obiektywnym jest wyzwaniem dziwnym bo staram się nim być, ale może jestem zbyt tolerancyjny, a tak nawiasem daję i 5 i 6.
Riposta - to Redakcja powinna wiedzieć kogo chce mieć za moderatora czy "niezłych" fotografów czy tylko przeciętnych krytyków, a ze swojej pozycji może prześwietlić, jakie są osiągnięcia kandydatów na moderatorów bo może też mają wiedzę praktyczną. Tu przyznaję jednak że aktywność też się powinna liczyć bo po co moderator, który nie ocenia, ale to nie powinien być jedyny argument.

Pozdrawiam Adam Kot
ps. na inne posty odpowiem pod postami
 



 
Autor posta:
Redakcja Foto-Kurier
Warszawa

Wątków: 5
Postów: 456
  Temat postu: Re: Usuniecie konta
Data dodania: 08-06-2020 19:39:12

Panie Adamie

Proszę uważnie czytać to co napisaliśmy i nie tylko to co my piszemy, a bez wątpienia będzie mniej niejasności. Uwaga o pomówieniach była skierowana do Pana Siemińskiego i to jest wyraźnie napisane w punkcie 2.

Co do krytyki moderatorów?

Z Pana wypowiedzi wynika, że nie wie Pan kim oni są i że nie zaglądał Pan do ich zdjęć (Pan Sommer nie jest jedynym moderatorem w serwisie, ale jest jednym z aktywniejszych i za to między innymi go cenimy). A zatem wypowiedź powstała jedynie na podstawie wyobrażeń jest jedynie obraźliwą w stosunku do Nich i pośrednio do nas również.

Ale rozumiemy, że w ferworze pisania odpowiedzi nie przemyślał Pan jej do końca i mamy nadzieję, że moderatorzy też to zrozumieją. Naszym zdaniem spełniają oni pokładane w nich nadzieje, ale trzeba przyznać, że z ich aktywnością ich jest różnie.

Ale nie można mieć do nikogo pretensji skoro wykonuje swoje "obowiązki" społecznie. Dziękujemy im za to.

Zmian w punktacji i systemie oceniania na razie nie będzie żadnych. Już wiele pieniędzy zostało włożone w zmianę systemu i niestety potwierdza się jedno. System oceniania jest tak zdrowy, dobry i dojrzały jak i użytkownicy serwisu. Strach przed rewanżyzmem i kuluarowa nagonka mailowa na "źle" oceniających (tzn. tych którzy odważą się postawić ocenę inną niż 6) nadal niszczy atmosferę w tej zabawie.

Nic się nie zmieni dopóki oceniający nie zmienią zasad oceniania. Każdy z nas ma jeden głos i może go użyć sprawiedliwie lub ze szkodą dla fotografującego i dla siebie samego.

Rozumiemy, że nie podjął Pan rękawicy, więc pozostaje nam jedynie życzyć Panu odwagi i obiektywizmu w ocenianiu innych zdjęć. Proszę pamiętać, że ocena 5 oznacza bardzo dobre zdjecie

Pozdrawiamy
Redakcja
 


 
Autor posta:
Adam Kot
Mszana

Wątków: 0
Postów: 25
  Temat postu: Re: Usuniecie konta
Data dodania: 08-06-2020 19:48:00

Cytuję pkt 2
Pan Jan Siemiński zasugerował, że Pan Sommer ma podwójne konto. Czy poza pomówieniem w tej sprawie ma Pan jakiś dowód.
Cy poza pomówieniem w tej sprawie ma Pan jakiś dowód - to jest zwrot do mnie
Pozdrawiam
 


 
Autor posta:
Adam Kot
Mszana

Wątków: 0
Postów: 25
  Temat postu: Re: Usuniecie konta
Data dodania: 08-06-2020 21:04:19

Szanowna Redakcjo
Wiem kim są moderatorzy bo oglądam ich zdjęcia i oceniam je krytycznie bo po nich mogłem się spodziewać fotografii większych lotów, skoro innych krytykują, mam taką zasadę - najpierw pokaż co potrafisz a potem krytykuj i wg tego też podchodzę do fotografii.
Zapis redakcji że nie oglądałem i obrażam kogoś jest dla mnie obraźliwy, bo skoro piszę to wiem co piszę i widzę i mogę mieć własne zdanie na temat jakości zdjęć. Sama redakcja napisała iż kryterium była aktywność a nie poziom fotografa, więc sami sobie odpowiedzieliście sobie na moją wypowiedź. Krytyczna wypowiedź nie oznacza iż kogoś obrażam bo takie samo zdanie mogą mieć inni o moich zdjęciach.
Przykładowo najbardziej brakuje mi Haliny Kubiak, Pietrzaka fotografii nie rozumiem i nie podoba mi się, a o fotografii moderatorów pisałem ogólnie aby nikogo właśnie nie obrazić, bo było to ogólnikowo a nie imiennie aby kogoś obrażać czy obrazić redakcję, ale widzę że redakcja też nie czyta dokładnie tego co ja piszę albo widzi to co chce widzieć, na dowód nie przytoczyłem nazwiska Sommer w kontekście moderatora i jego aktywności, a w kontekście podwójnego konta jako wypowiedź J. Siemińskiego, więc skąd te tłumaczenie o aktywności moderatora Sommera, nie pytałem nie krytykowałem.
Powtarzam, redakcja napisała że kryterium była aktywność a nie jakość zdjęć, więc skąd te pomówienia do mnie że obrażam moderatorów czy redakcję, chyba aby mnie obrazić. Chyba też coś tu zostało pokręcone na potrzebę redakcji, bo jak będę robił "wycieczki" do osób to będzie obrażanie, jak oceniam jakoś zdjęć choćby ogólnikowo to jest to najwyżej krytyka konstruktywna jakiej ja też doznaję.
Zmiana oceny zdjęć rozumiem i generalnie nie wiem czy kiedykolwiek będzie z tym dobrze i obiektywnie bo jesteśmy tylko ludźmi a ten świat nastawia nas na pogoń za aplauzem i populizmem wręcz wyścig szczurów w każdej dziedzinie.
Następna rzecz szanowna redakcjo zwrot o nie podjęciu rękawicy to też mogę odczytać za próbę obrażania mnie, bo napisałem dokładnie że to redakcja powinna wybierać i proponować, ja niem mam takiego parcia, nie jestem narcyzem ani chorym ambitnie aby mieć dopisek moderatora, wiem co to odpowiedzialność i dlatego każda moja decyzja musi być przemyślana i nie pcham się gdzie mi nie proponują, a po tej polemice to już moim zdaniem byłaby hipokryzja z moje strony.
Propozycja moderatora powinna wynikać z uznania dla osiągnięć w dziedzinie fotografii, być poparta uzasadnieniem a nie być PROWOKACJĄ w dyskusji, aby napisać że mam WYBUJAŁE AMBICJE.
Na koniec jednak powiem że też nie jestem jakimś frustratem i nie pędzę za tytułami przy nazwisku, bo jednak coś osiągnąłem w fotografii ogólnej, jestem laureatem kilkunastu konkursów fotograficznych od wyróżnienia do I miejsca i to jest dla mnie ważne, że coś osiągnąłem.
Na koniec miło by mi było gdybym wiedział z kim dyskutuję osobiście bo ja się przedstawiłem, a po prowadzeniu polemiki mogę się domyślać.
Dziękuję za życzenie odwagi bo ją mam nie tylko w ocenianiu, ale też i dlatego że prowadzę tu dyskusję i jestem teraz ciekaw obiektywizmu redakcji i liczę na nią, gdyż startuję w kilku konkursach na FK i jestem ciekaw jak to wpłynie na postrzeganie mnie z powodu dyskusji.
Pozdrawiam życzę obiektywizmu - Adam Kot
 


 
Autor posta:
Redakcja Foto-Kurier
Warszawa

Wątków: 5
Postów: 456
  Temat postu: Re: Usuniecie konta
Data dodania: 09-06-2020 12:39:35

Szanowny Panie Adamie

Zwyczajowo odpowiadamy grupowo, żeby zaoszczędzić czasu

Dla czystości formy:

Cytujemy cały punkt, żeby Pan nie miał wątpliwości i żeby Pan przeczytał uważnie.

"...2. Pan Jan Siemiński zasugerował, że Pan Sommer ma podwójne konto. Czy poza pomówieniem w tej sprawie ma Pan jakiś dowód. Jeśli faktycznie Pan Sommer ma podwójne konto to ,zgodnie z regulaminem, zostanie usunięty w trybie natychmiastowym. Proszę informację w tej sprawie przesłać na konto webmaster@foto-kurier.pl ..."

To znaczy, że oczekujemy żeby Pan Siemiński dostarczył nam dowód w temacie jak wyżej i jeśli został naruszony regulamin to sprawa zostanie zamknięta zgodnie z tym co zostało napisane.

Do tej chwili nic nie otrzymaliśmy więc temat nie jest przez nas brany pod uwagę. Dla wiedzy osób czytających ten post Pan Jan Siemiński nie dostarczył też do nas danych umożliwiających usunięcie jego konta. Dlatego sprawę uważamy za zamkniętą do momentu, w którym to nastąpi.

Odnośnie Moderatorów. Napisaliśmy w skrócie

"...1. Kim są moderatorzy?

Są to osoby będące użytkownikami portalu, które są aktywne, bądź były aktywne w momencie ich powołania na moderatorów.

Pełnią swoje funkcje społecznie.

Jedynym ich przywilejem może być fakt, że mają prawo wstawić do serwisu w ciągu doby 3 a nie 2 zdjęcia. ..."

Jak Pan zauważył użyliśmy sformułowania : które są aktywne, bądź były aktywne w momencie ich powołania. To jest fakt. Określenie aktywna proszę rozumieć jako aktywna fotograficznie, ale też i aktywna w serwisie itp.

Każda z powołanych przez nas osób, według naszej oceny, dysponuje odpowiednimi umiejętnościami, żeby pełnić tę funkcję społeczną. Szkoda jedynie, że nie wszyscy z nich mają nadal wystarczającą ilość czasu, żeby się angażować w serwis. Trudno jest też tego od nich wymagać.

Tyle w kwestii wyjaśnień.

Pozostałe insynuacje odnośnie oceniania traktujemy jako emocje towarzyszące wypowiedzi

Pozdrawiamy i życzymy wszystkim udanych zdjęć

Redakcja

Podpisując się jako redakcja odpowiadamy jako Redakcja i dotyczy to naszego oficjalnego stanowiska w tej sprawie.

 


 
Autor posta:
Krzysztof Patrycy
Warszawa

Wątków: 14
Postów: 280
  Temat postu: Re: Usuniecie konta
Data dodania: 09-06-2020 12:57:00

Odpowiedź kierowana do Pana Jana Siemińskiego

Napisał Pan m.in.

"...Nie podoba mi sie rowniez ze redaktor naczelny ( zdarzyło sie tak kilkakrotnie pod koniec notowania ) usuwa wiodące zdjecia z czołowki notowan , danego miesiaca, chcac ustawic notowanie pod swoj gust nie liczac sie z wyborem uzytkownikow, i nie chodzi tutaj akurat o moje fotografie , ale o fotografie innych autorow..."

Szanowny Panie Janie rozumiem, że podczas oceniania przeze mnie zdjęć postawiłem Panu 5 gwiazdek, a nie 6 jak pozostali i to Pana zmusiło do umieszczenia tego typu kłamliwych wypowiedzi.

Otóż informuję, że nie mam takich możliwości, żeby usuwać zdjęcia z czołówki notowań
Mam prawo, jako uczestnik tego portalu, jak każdy z Państwa do oceniania zdjęć i to wykorzystuje zgodnie ze swoją wiedzą i sumieniem .

Mam jedną ocenę do dyspozycji i tak jak Pan staram się ją najlepiej wykorzystać.



Napisał Pan

"...Wszelkie uwagi kwituje sie WYBUJAŁYMI AMBICJAMI AUTORA, co jest zenujaco prostackie..."

Proszę nie kłamać. Nigdy nie użyłem takiego sformułowania w stosunku do autorów zdjęć i do Pana również
To kolejne pomówienie i to przestaje być miłe.



Oczekuję publicznych przeprosin w tej sprawie, gdyż posunął się Pan za daleko.

Z poważaniem

Krzysztof Patrycy
 



 
Autor posta:
Jan Siemiński
Gdańsk

Wątków: 1
Postów: 5
  Temat postu: Re: Usuniecie konta
Data dodania: 09-06-2020 21:18:06

Dzien Dobry

Panie Krzysztofie, przyznaje zle sie wysłowiłem, słowo "usuwa" dotyczy faktu iz kilkakrotnie zdarzyło sie w ostatnim roku, ze pod koniec notowania praktycznie w ostatnich dniach , wybiórczo stawiał Pan nizsze oceny zdjeciom z czołowki , ktore tym samym przy tym tragicznym systemie oceniana spadły na dalsze miejsca, i nie dotyczyło to moich fotografii, ja przynajmniej nie przypominam sobie takiego zdarzenia. Wiec przepraszam za brak precyzji w mojej wypowiedzi.

Takim stwierdzeniem cytuje Pana
"Szanowny Panie Janie rozumiem, że podczas oceniania przeze mnie zdjęć postawiłem Panu 5 gwiazdek, a nie 6 jak pozostali i to Pana zmusiło do umieszczenia tego typu kłamliwych wypowiedzi."

Ponownie Pan sugeruje małosc moich intencji, jak kiedy zdajsie dwa lata temu napisałem do pana o wadliwosci systemu oceniania zdjec, w odpowiedzi dowiedziałem sie ze "mam wybujałe ambicje, i spowodowane jest to zapene tym ze postawił mi Pan oceny nizsze. Otuz nie nie było wowczas moja intencja pisanie w sprawie osobistej, o czym zapewniałem na wstepie tamtej korespondencji, podobnie jak i obecnie. Natomiast w krótkim czasie po tej wymianie korespondencji pomiedzy nami, zaczał Pan oceniac moje fotografie , dosłownie kilkanascie, wszedzie stawiajac oceny piecio gwiazdkowe. Cofnał sie Pan do zdjec nawet sprzed połtora roku i obnizył Pan ocene rowniez dwóm fotografiom ktore wygrały konkurs sprzed kilku miesiecy. Zapewne zrobił Pan to "przypadkowo" i nie umyslnie. Po tym zdarzeniu linkowałem oceniane zdjecia swoim znajomym rowniez uzytkownikom Foto Kuriera, byli niezmiernie zdziwieni takim zachowaniem. Szkoda ze usunałem swoje fotografie bo łatwo mogłbym to udowodnic, jak rownez bardzo załuje ze nie posiadam zarchizowanej wymiany maili pomiedzy nami, dotyczacej w/w opisanej sytuacji sprzed dwoch lat, bo byc moze przypomniał by Pan sobie swoje słowa.

Dziekuje za dotychczasowa wspołprace, konto usne, mimo sugestii redakcji ktorą otrzymałem na maila, ze powinienem sie zastanowic, gdyz posiadam wiele wartosciowych zdjec. Tego maila akurat jeszcze posiadam .
Zycze wielu sukcesów Foto Kurierowi

Jan Siemiński
 


 
Autor posta:
Krzysztof Patrycy
Warszawa

Wątków: 14
Postów: 280
  Temat postu: Re: Usuniecie konta
Data dodania: 09-06-2020 22:29:54

Szanowny Panie Janie

Nigdy nie użyłem w stosunku do Pana określenia, że  ma Pan wybujałe ambicje . To nie w moim stylu.

Kiedyś oceniłem Pana zdjęcie na 5, a Pan nie mógł się z tym pogodzić bo inni stawiali za nie same 6-ki i napisał Pan do mnie bardzo długiego maila itd, w którym w skrócie miał Pan do mnie pretensje, że oceniłem zdjęcie inaczej niż inni. Czy to było dwa lata temu, czy 5, nie pamiętam? Nie wiem też z jakiego maila Pan wysyłał tego maila (może Pan podeśle adres mailowy ) to sprawdzę może coś się zachowało w archiwum z tej korespondencji to ją przytoczę, jeśli Pan wyrazi na to zgodę, ale czy to ma sens? Pan wybaczy, ale na mojej skrzynce firmowej jest ciągle prawie 11 tysięcy nie odebranych maili i nie pamiętam wszystkich adresów mailowych.

Usunięcie konta jest pana prawem. Ja nie mam wpływu na Pana decyzję.

Proszę to zrobić stosując się do reguł i wysłać stosowne dane na konto webmaster@foto-kurier.pl.
System je zweryfikuje i konto zostanie usunięte. Tak to ogólnie powinno działać. Jak Pan przemyśli sprawę to Pan może konto za chwilę założyć jak to już Pan kiedyś zrobił.

Ale zanim Pan to zrobi to proszę się zastanowić czy dopuszcza Pan, żeby ktoś ocenił Pana zdjęcie na ocenę mniejszą niż 6, bo jeśli nie to lepiej tego nie robić, bo może się zdarzyć, że ktoś postawi Panu za bardzo dobre zdjęcie 5 punktów, a  nie 6 i co wtedy? Znowu będą żale do wszystkich świętych i szukanie drugiego dna, ale jak Pan tak lubi to już jest Pana decyzja.

Zmiana systemu oceniania nic nie wniesie, robiono to już w tym serwisie wiele razy. Nic się nie zmieni dopóki część użytkowników serwisu nie zmieni swoich zachowań. To tylko zabawa, a część osób traktuje ocenianie jak walkę o życie.

Można korzystać z tego co jest lub nie. Część osób korzysta i efektem ich obecności są fajne zdjęcie. Pan też robi fajne zdjęcia. Tylko nie wszystkie zasługują na 6-ki. Są w serwisie osoby równie utalentowane co Pan i proszę pamiętać, że Pan patrzy tylko na swoje zdjęcia, a tu prace są oceniane w zestawieniu z konkurencyjnymi zdjęciami, których poziom jest naprawdę coraz wyższy. Szkoda krzywdzić fotografujących stawiając im same 6-ki w nadziei na to, że osoba się zrewanżuje też 6-ką Takie jest przynajmniej moje zdanie. I mam nadzieję, że Pan je uszanuje, bo go niestety nie zmienię.

Życzę Panu udanych zdjęć i samych fotograficznych sukcesów. Proszę pamiętać, że 5-ka to bardzo dobra ocena i to się nie zmieni, a 6-ka powinna być przeznaczona tylko dla wyjątkowych zdjęć, które są również w Pana portfolio.

KP




 


 
Autor posta:
Jan Siemiński
Gdańsk

Wątków: 1
Postów: 5
  Temat postu: Re: Usuniecie konta
Data dodania: 09-06-2020 23:04:54

Panie Krzysztofie ucieka sie Pan do złosliwosci

"Ale zanim Pan to zrobi to proszę się zastanowić czy dopuszcza Pan, żeby ktoś ocenił Pana zdjęcie na ocenę mniejszą niż 6, bo jeśli nie to lepiej tego nie robić, bo może się zdarzyć, że ktoś postawi Panu za bardzo dobre zdjęcie 5 punktów, a  nie 6 i co wtedy? Znowu będą żale do wszystkich świętych i szukanie drugiego dna, ale jak Pan tak lubi to już jest Pana decyzja."

Przeinacza Pan fakty, dla wyrazenia pretensji ze ocena była zbyt niska nie jest potrzeby jak to Pan napisał długi mail z mojej strony, ja pamietam doskonale o czym z Panem korespondowałem - o systemie oceniania , ktory Pan zmodyfikował po mim mailu i fotografia nie spadała juz na 99 miejsce, po otrzymaniu pieciu gwiazdek, a zaczeła sie plasowac w okolicy pierwszej dwudziestki, moze rzeczywiscie ma Pan zbyt wiele maili . Spłaszcza Pan temat sugerujac ze wymagam najwyzszych ocen dla swoich fotografii, rozbudowujac cała swoja ostatnia odpowiedz do tego wlasnie tematu. Nie mam takich wymagań, a sugerowanie ze o to własnie toczy sie cała ta dyskusja, jest nie eleganckie. Napisałem na forum i podjałem te dyskusje w imieniu wielu osob ktore mysla podobnie, ja miałem te odwagę o tym powiedziec ONI nie i nie dziwie im sie, boja sie działan odewtowych. Dla jasnosci nigdzie nie napisałem ze czuje sie skrzywdzonym z powodow otrzymania ocen nizszych, chyba ze czyni sie to "złosliwie" sądze ze wie Pan doskonale o co chodzi . To odbijanie piłeczki nie ma sensu, dziękuje za odpowiedz, i zyczenia. Chce dalej pogłebac swoje fotograficzne umiejetnosci i mam nadzieje ze fotografia jeszcze długo dawac mi bedzie radosc .

JS
 


 
Autor posta:
Jan Siemiński
Gdańsk

Wątków: 1
Postów: 5
  Temat postu: Re: Usuniecie konta
Data dodania: 10-06-2020 06:54:38

Gwoli wyjasnienia , nigdy dotychczas nie usuwałem konta z FK czego dowodem jest moja fotografia dodana w 2012 roku.

https://www.foto-kurier.pl/galerie/profil,2925,118556,w-zachodzacym-sloncu.html

jakims sposobem nie dała sie usunac, wsród usunietych były jeszcze starsze zdjecia. To tak dla prawdy zdarzen ktore usiłuje sie tutaj przeinaczac, w efekcie robiac ze mnie oszołoma ktory ma manie wyzszosci i fobie na punkcie nizej ocenionych zdjec. Ci ktorzy mnie dobrze znaja a jest ich tutaj wielu, wiedza jaki jestem w rzeczywistosci. Nie musze nikomu nic udowadniac.

JS
 


 
Autor posta:
Redakcja Foto-Kurier
Warszawa

Wątków: 5
Postów: 456
  Temat postu: Re: Usuniecie konta
Data dodania: 10-06-2020 09:28:23

Szanowny Panie Janie

Każdy z użytkowników może usunąć wprowadzone zdjęcia, chyba że przy ich wprowadzaniu przeznaczył je do oceny przez redakcję, tak było kiedyś przy okazji prowadzenia działu "Okiem Leonarda". Wtedy takie zdjęcie usuwa admin/webmaster na prośbę użytkownika, który przesyła link do zdjęcia poprzez zakładkę sugestie.

Konta ani Pan, ani nikt inny sam nie może usunąć. To forma zabezpieczenie Państwa przed utrata danych. Konto usuwa webmaster lub administrator, ale robi to dopiero po przesłaniu danych przez właściciela konta za pośrednictwem zakładki sugestie lub bezpośrednio na konto webmaster@foto-kurier.pl, jak to napisał Pan Patrycy.

Kiedyś już Pan usuwał konto w ten sposób i potem je Pan ponownie założył.

Takie są fakty.

Prosimy o dostosowanie się do reguł panujących w serwisie i podjęcie decyzji i wysłanie danych do logowania w wyżej wymieniony sposób.

Przypominamy, że konto zostaje usunięte bez możliwości odzyskania danych.

Pozdrawiamy

Redakcja
 






 
Autor posta:
Bartłomiej Kończak
Koło

Wątków: 0
Postów: 9
  Temat postu: Re: Usuniecie konta
Data dodania: 10-06-2020 10:45:48
Data edycji: 10-06-2020 10:53:12

Zastanawiałem się czy zabrać głos ale czytając w jakim kierunku zmierza dyskusja muszę chyba dorzucić swoje trzy grosze. W jednym się z redakcją zgodzę - system oceniania w dużym stopniu zależy od użytkowników i ich dojrzałości. Zazwyczaj oceniałem tylko dobre prace dając 6 lub 5 bo gdybym oceniał więcej prac i zgodnie z sumieniem byłbym zasypany groźbami i zniszczony ocenami odwetowymi od osób które wrzucają nieostre gołębie itd... Ze wszystkich wypowiedzi redakcji przebrzmiewa pewna buta i złudzenie...bo skoro jest coraz więcej dobrych fotografów i coraz lepszych prac można zawsze coś wybrać ale wyczuwam pewien brak szacunku do osób dzięki pismo w ogóle istnieje i trzyma wysoki poziom...gdyby nie Ci fotografowie robiący zdjęcia na wysokim poziomie co byście publikowali?... zdjęcia nieostrych motylków i krzywych maków? w zagranicznych czasopismach jest odwrotna sytuacja i szacunek dla fotografów. Zdjęcia każdy robić może i każdy kiedyś zaczynał. Również ciągle się uczę, jeszcze sporo do nauki, oglądam sporo zdjęć najlepszych fotografów na świecie a sam staram się przygotowywać fotografie pod kontem większych wydruków nie tylko publikacji w internecie małych zdjęć. Skoro już odniesiono się personalnie do moderatorów i fachowym ocenianiu to jak to świadczy o nich jeśli Pan moderator ocenia niżej wybitną prace pewnego znanego fotografa, które było publikowane w zagranicznych gazetach i wyróżniane w konkursach niż inne zdjęcie z widocznymi błędami technicznymi? Przeglądałem więcej wystawianych ocen tego moderatora i mam wątpliwości czy wie co robi bo skoro nie czuje się podstawowych zasad kompozycji, nie czuje koloru to jak dostrzeże pewne subtelne niuanse? Fotografia to zabawa, to prawa... ale również pasja i jeśli ktoś wkłada to całe serce podchodzi poważniej do tematu. Nie publikowałem zdjęć od kilkunastu miesięcy i również zastanawiam się czy wgrywać dalej. Przecież są inne czasopisma i portale, jest gdzie publikować są konkursy i wystawy. Pan Siemiński zajmuje się fotografią krajobrazu kilkanaście lat i miał wpływ na wielu fotografów. Co jak co ale jeśli jest brak szacunku do takich fotografów to nie widzę sensu dalszej publikacji zdjęć w foto-kurierze...
 


 
Autor posta:
Redakcja Foto-Kurier
Warszawa

Wątków: 5
Postów: 456
  Temat postu: Re: Usuniecie konta
Data dodania: 10-06-2020 23:50:14

Szanowny Panie Bartłomieju

Napisał Pan

"..W jednym się z redakcją zgodzę - system oceniania w dużym stopniu zależy od użytkowników i ich dojrzałości. Zazwyczaj oceniałem tylko dobre prace dając 6 lub 5 bo gdybym oceniał więcej prac i zgodnie z sumieniem byłbym zasypany groźbami i zniszczony ocenami odwetowymi od osób które wrzucają nieostre gołębie itd... "

Bardzo trafnie Pan opisał zjawisko, które nagminnie występuje w serwisie. Ale jet to element powszechny związany tzw. TWA itd. Do wszystkiego trzeba dojrzeć i mieć twardą skórę.

Dlaczego nie odważy się Pan oceniać zgodnie ze swoim sumieniem i wiedzą. Czego się Pan boi?
Że ktoś Panu postawi 2 gwiazdki zamiast 6, gdy zdjęcie zasługuje na 6 lub 5. To ta osoba się ośmiesza,a podpisuje się swoim imieniem i nazwiskiem.

I wtedy zostanie ona usunięta z serwisu wraz z całym dorobkiem, bo będzie to działanie niezgodne z regulaminem. I tak już było wiele razy w przeszłości.

Ale to temat rzeka i wraca co pewien czas, gdy ktoś w ostatnim momencie spadnie z pudła i nie dostanie comiesięcznej nagrody za zajęcie 1 miejsca i jest wtedy płacz i lament. Ale gdzie jest samokrytyka. A może taki moderator czy wspomniany Pan Patrycy mieli rację i faktycznie jest w serwisie sporo zdjęć, które w danym miesiącu były lepsze od mojego tego ocenionego na 5 co oznacz, że jest to ocena bardzo dobra.

Redakcja szanuje użytkowników portalu i wykłada spore środki na utrzymanie tego serwisu tworząc fotografującym platformę do zdrowej rywalizacji i w pewnym sensie do edukacji również. Szanujmy ludzi, którzy to robią i zdobywają dla Państwa cenne nagrody, co nie jest łatwe. Tym bardziej, że tworzą tę markę od prawie 30 lat i mają spore doświadczenie w tej dziedzinie.

Czy będzie Pan publikował zdjęcia na foto-kurier.pl? To już zależy od Pana. Pan musi sam zadecydować, czy bawi się z nami dalej czy też ulega Pan grupie miłośników samych 6-ek.

Tylko niezależne i odważne ocenianie i twarda skóra może zmienić tę sytuację.

A odnośnie moderatorów to prosimy o przedstawienie konkretów, bo tego typu ogólne sformułowania nie wnoszą nic poza ogólnym zamieszaniem.

Proszę podesłać link do zdjęcia i uwagę do konkretnego moderatora to wtedy będziemy reagować.

Życzymy wszystkim Państwu udanych zdjęć i weźmy się za fotografowanie, a nie za dyskutowanie

Redakcja







 


 
Autor posta:
Redakcja Foto-Kurier
Warszawa

Wątków: 5
Postów: 456
  Temat postu: Re: Usuniecie konta
Data dodania: 01-09-2020 15:09:19

UWAGA! Od sierpnia 2020 roku o pozycji w konkursie miesiąca decyduje jedynie liczba punktów tzn. suma zdobytych punktów (gwiazdek) w danym miesiącu. Do sukcesu nie potrzebne są już same 6-ki. Jeśli zdjęcie dostanie np. 2 gwiazdki to i tak jakby ktoś dał od siebie 2 punkty i te dwa punkty powiększają ogólną sumę punktów. Nie trzeba się już będzie obrażać na kogoś za to, że postawił komuś 5 a nie 6 gwiazdek, gdyż 5 gwiazdek to aż pięć punktów za danym zdjęciem, a nie przeciw niemu.

Od sierpnia 2020 r. średnia ocen liczona jak wyżej nie jest podstawą do zajęcia miejsca w konkursie miesiąca, a jedynie zwykłą daną statystyczną istotną dla 3 pierwszych osób.

Nowy system ma spowodować to, że każda ocena nawet ta najsłabsza będzie bardzo istotnia dla ocenianej pracy. Zdjęcie, które dostanie 6 szóstek i jedną jedynkę zajmie wyższą pozycję niż zdjęcie, które będzie miało 6 szóstek. Początkowa ocena techniczna pozostaje bez zmian. Zdjęcie biorące udział w konkursie musi mieś średnią większą niż 5.

Życzymy udanej zabawy i zdrowej rywalizacji.
 


odsłon wątku: 1103
Aby móc odpowiadać na forum musisz być zalogowany.


 




powrót na stronę główną » powrót na forum »

grafika grafika
 
cofnij przenieś na początek strony
Wszelkie prawa zastrzeżone www.foto-kurier.pl  © 2000-2024. (0.079) / 0.070

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024

Polityka plików cookies   |