Facebook
Poczta
Forum
Sklep
Logowanie
Dodaj
zdjęcie
Wydrukuj
zdjęcie

Od 1996 roku Foto-Kurier
jest jedynym polskim
przedstawicielem
panelu fotograficznego
stowarzyszenia EISA

SZUKAJ
Kanał RSS - Forum dyskusyjne - Wątek Konkurs fotografii ulicznej

Konkurs fotografii ulicznej






 
Autor posta:
Marek Nużka
Wrocław

Wątków: 1
Postów: 2
  Temat postu: Konkurs fotografii ulicznej
Data dodania: 08-08-2011 22:09:08
Data edycji: 08-08-2011 22:14:27

WItam serdecznie.
Proszę o poradę, w jaki sposób mogę dodać zdjęcia do konkursu fotografii ulicznej Fujifilm? Zarejestrowałem się, dodałem zdjęcie do swojej galerii w kategorii fotografia uliczna. Czy to byłoby na tyle?
Z góry dzięki za pomoc.
 


 
Autor posta:
Janusz Sommer
Pionki

Wątków: 5
Postów: 499
  Temat postu: Re: Konkurs fotografii ulicznej
Data dodania: 09-08-2011 12:48:49

Witam serdecznie w tutejszym serwisie.

Zrobił Pan wszystko jak trzeba. Pańskie zdjęcie widnieje już w serwisie we właściwej kategorii i teraz pozostaje tylko czekać na to jak zostanie przyjęte przez odbiorców.
 


 
Autor posta:
Marek Nużka
Wrocław

Wątków: 1
Postów: 2
  Temat postu: Re: Konkurs fotografii ulicznej
Data dodania: 09-08-2011 20:12:25

Dziękuję za informację . Nie byłem pewny, czy umieszczenie zdjęcia w galerii fotografii ulicznej wystarczy, żeby wziąć udział w konkursie.
 


 
Autor posta:
Włodzimierz Ulatowski
Kartuzy

Wątków: 0
Postów: 17
  Temat postu: Re: Konkurs fotografii ulicznej
Data dodania: 03-09-2011 11:06:50

Witam
Chciałem zwrócić uwagę na fakt ze forma wyłaniana zwycięzców jest nie do końca sprawiedliwa zwłaszcza w stosunku do nowych użytkowników portalu. Cieszy mnie fakt iż wyboru zwycięzców dokonuje komisja , ale smuci mnie ze zdjęcia są wybierane ze 100 najwyżej ocenianych ponieważ:
1.Osoba która ostatnia dodała zdjęcie przed zakończeniem konkursu nie ma szans zaistnieć;
2. Biorąc pod uwagę kółka wzajemnej adoracji oraz krewnych i znajomych królika również nie ma szans aby się przebić
W związku z powyższym myśl że od A-Z konkurs powinna przeprowadzać komisja a  nagrodę publiczności czy użytkowników powinno się przyznawać oddzielnie.
Rozumiem jednak fakt że im więcej zarejestrowanych użytkowników tym lepszy status portalu
Pozdrawiam
 


 
Autor posta:
Janusz Sommer
Pionki

Wątków: 5
Postów: 499
  Temat postu: Re: Konkurs fotografii ulicznej
Data dodania: 04-09-2011 21:16:45

Mogę tylko Pana zapewnić że wybór zwycięskiej fotografii będzie profesjonalny i bez jakiejkolwiek stronniczości po uprzednim odsortowaniu zdjęć nie spełniających regulaminowych norm i po dyskwalifikacji każdej fotografii w której ktoś próbowałby nieuczciwie gromadzić punkty.

Biorąc to pod uwagę w konkursie może się liczyć nawet zdjęcie z poza pierwszej setki.


Skąd o tym wiem?

Z wielomiesięcznej obserwacji wyłaniania zwycięzców w FK

Życzę powodzenia i pozdrawiam
 



 
Autor posta:
Włodzimierz Ulatowski
Kartuzy

Wątków: 0
Postów: 17
  Temat postu: Re: Konkurs fotografii ulicznej
Data dodania: 04-09-2011 23:09:48

Panie Januszu niezwykle cieszy mnie Pańska odpowiedź , więcej pytań nie mam . Pozdrawiam serdecznie.
 


 
Autor posta:
Łukasz Gurbiel
Kraków

Wątków: 0
Postów: 2
  Temat postu: Re: Konkurs fotografii ulicznej
Data dodania: 16-09-2011 11:24:30

Dzień dobry

15 września zgłosiłem zdjęcie do konkursu. Jest ono w formacie pionowym i jego dłuższy bok wynosi 800 px (więc i tak w razie kwalifikacji muszę przesłać zdjęcie ponownie w większym rozmiarze). Mój problem polega na tym, że właśnie zorientowałem się, że wysłałem do państwa wersję z usuniętymi danymi EXIF . Oczywiście jestem w posiadaniu plików (NEF, jpg) z owymi danymi i mogę owe pliki na państwa prośbę przedstawić. Czy mój błąd definitywnie dyskwalifikuje moją pracę?

pozdrawiam
Łukasz
 


 
Autor posta:
Janusz Sommer
Pionki

Wątków: 5
Postów: 499
  Temat postu: Re: Konkurs fotografii ulicznej
Data dodania: 16-09-2011 11:50:25

Taki jest wyciąg z regulaminu

Zgłaszane fotografie muszą być:
(podkreślam słowo "zgłaszane")

w wersji elektronicznej w formacie JPEG
z zachowanymi danymi EXIF
w rozdzielczości minimum 6 milionów pikseli

Z tego by wynikało że było by zdyskwalifikowane ale z tego co zauważałem Redakcja i Administratorzy są bardzo elastyczni i niczego nie jestem pewny bo zdjęcie jest b. dobre i jeśli by zostało zauważone może pozwolili by na dostarczenie zdjęcia spełniającego kryteria.

Warto zapytać webmastera na przez czerwoną zakładkę "czekamy na Twoje sugestie".
 


 
Autor posta:
Łukasz Gurbiel
Kraków

Wątków: 0
Postów: 2
  Temat postu: Re: Konkurs fotografii ulicznej
Data dodania: 16-09-2011 11:56:06

Dziękuję serdecznie za szybką odpowiedź na moje pytanie (i ciepłe słowo)
 


 
Autor posta:
Sebastian Kwiatkowski
Warszawa

Wątków: 0
Postów: 3
  Temat postu: Re: Konkurs fotografii ulicznej
Data dodania: 16-09-2011 12:19:57

Witam uprzejmie wszystkich Użytkowników!

Kiedy można się spodziewać wyników konkursu fot. ulicznej? Oczywiście nie chodzi mi o dokładny termin tylko o przybliżony czas, w którym, można się ich spodziewać
 



 
Autor posta:
Janusz Sommer
Pionki

Wątków: 5
Postów: 499
  Temat postu: Re: Konkurs fotografii ulicznej
Data dodania: 16-09-2011 13:43:36

Ja nie mam pojęcia. Też czekam.

W informacjach wstępnych podano że dopuszczalne jest nawet przedłużenie terminu napływania zdjęć na konkurs.

Wydaje mi się że najpierw zacznie się informowanie drogą mailową potencjalnych kandydatów i weryfikacja wielkości plików zdjęciowych które w serwisie są zmniejszone.

Potwierdza to punkt:
5.7. Zwycięzcy zostaną poinformowani o fakcie wygrania konkursu za pośrednictwem poczty elektronicznej w ciągu 3 dni od momentu ogłoszenia wyników konkursu. Wiadomość zostanie wysłana na podany w formularzu adres e-mail.

 


odsłon wątku: 1460
Aby móc odpowiadać na forum musisz być zalogowany.


 




powrót na stronę główną » powrót na forum »

grafika grafika
 
cofnij przenieś na początek strony
Wszelkie prawa zastrzeżone www.foto-kurier.pl  © 2000-2024. (0.106) / 0.097

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024

Polityka plików cookies   |