Facebook
Poczta
Forum
Sklep
Logowanie
Dodaj
zdjęcie
Wydruki

Od 1996 roku Foto-Kurier
jest jedynym polskim
przedstawicielem
panelu fotograficznego
stowarzyszenia EISA

SZUKAJ

Instax SQ1 - nowy aparat o kwadratowym formacie kadru

Korporacja Fujifilm poinformowała 16 września 2020 roku o wprowadzeniu na rynek aparatu natychmiastowego instax SQUARE SQ1. To najnowszy analogowy aparat, który tworzy kwadratowe odbitki w rozmiarze o 1,5× większym od odpowiedników instax mini. instax SQUARE SQ1 ma nowy, minimalistyczny, przyjazny dla użytkownika kwadratowy korpus. Jego kluczowe funkcje obejmują automatyczną ekspozycję i tryb selfie uruchamiany jednym dotknięciem.

 

Instax SQ1 - nowy aparat o kwadratowym formacie kadru

instax SQUARE SQ1 łączy w sobie wszystko to, co fani marki kochają - nowoczesny styl, funkcjonalność i film w formacie kwadratu. instax SQUARE SQ1 umożliwia błyskawiczne robienie i drukowanie zdjęć w zupełnie nowym stylu.

instax SQUARE SQ1 zabierze Cię w podróż do czasów fotografii tradycyjnej, gdzie wspomnienia stawały się namacalne, ale rezultaty są natychmiastowe” obiecuje Sierra Prescott - fotografka, artystka, miłośniczka jazdy na deskorolkach. „Podoba mi się to, że jest na tyle kompaktowy, że mogę go zabrać wszędzie, i wystarczająco wytrzymały, by go po prostu wrzucić do plecaka. Jego nowy, „obrotowy” tryb selfie zapewnia mi wystarczająco szeroki kąt widzenia, by zmieścić w kadrze więcej wszystkiego, co kocham. To w pełni rozwinięty model, który daje większą odbitkę, kwadratową i to w 90 sekund. Do tego żywe, głębokie kolory, które po prostu uwielbiam i jest prosty w użyciu.”

Instax SQ1 - nowy aparat o kwadratowym formacie kadru


Automatyczna Kontrola Ekspozycji
Funkcja ta umożliwia automatyczne określenie poziomu światła otoczenia po naciśnięciu spustu migawki i optymalizuje czas otwarcia migawki oraz energię błysku w zależności od warunków oświetlenia. Nawet nowicjusze bez doświadczenia w fotografii natychmiastowej, będą mogli robić zdjęcia odpowiednio naświetlone, niezależnie od warunków zewnętrznych. Efekt? Bardziej wyraźne i żywe odbitki błyskawiczne.

Instax SQ1 - nowy aparat o kwadratowym formacie kadru

Tryb Selfie za jednym dotknięciem
Wbudowane lusterko do robienia selfie było dużym ułatwieniem. Natomiast tryb One-Touch Selfie w aparacie instax SQUARE SQ1 został zaprojektowany i do autoportretów, i do fotografii z bliska. Umożliwia ustawienie optymalnej ostrości i ekspozycji zdjęcia, zmieniając położenie obiektywu po uruchomieniu. Jest to bardzo proste, wystarczy przekręcić obiektyw z trybu „Wł.” do trybu „Selfie”.

Instax SQ1 - nowy aparat o kwadratowym formacie kadru

Nowy opcje wyboru filmu
Równolegle z aparatem instax SQUARE SQ1, na rynek wprowadzone zostają dwa nowe rodzaje filmów natychmiastowych instax: film instax SQUARE Rainbow (z ramkami w kolorach tęczy) oraz instax SQUARE Monochrome (wariant monochromatyczny). To idealny sposób na to, by fanom fotografii natychmiastowej z instaxem dać jeszcze więcej kreatywnych możliwości.

Instax SQ1 - nowy aparat o kwadratowym formacie kadru


ciąg dalszy artykułu na następnej stronie...


 
data dodania: 17-09-2020
 
godzina dodania: 09:10
 
odsłon: 840
powrót na stronę główną »

fotografia

Komentarze

zostaw komentarz

sortuj według daty: rosnąco | malejąco

Artykuł nie był jeszcze komentowany.
Zostaw swój komentarz właśnie teraz.
powrót na stronę główną »Zobacz także:

fotografia
Sony A7C i zmiennoogniskowy obiektyw - najmniejszy i najlżejszy pełnoklatkowy zestaw
fotografia
Olympus OM-D E-M10 Mark IV, kolejne wcielenie „budżetowego” bezlusterkowca - znamy cenę
fotografia
Sony A7 S III - długo oczekiwany następca Sony A7 S II, czyli 4K prawie bez ograniczeń
Zdjęcie miesiąca
Styczeń 2021
zdjęcie miesiąca
© fot. Adam Kot
 
cofnij przenieś na początek strony
Wszelkie prawa zastrzeżone www.foto-kurier.pl  © 2000-2021. (0.096)

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024

Polityka plików cookies   |