testowe Zadbaj o archiwum Epson Perfection V850 pro - pełny TEST
ciąg dalszy...Czas startu skanera jest bardzo krótki i nie przekracza 1 sekundy. Czasy skanowania uzależnione są głównie od rozdzielczości skanowania i od formatu skanowanego obszaru. Na końcowy czas skanowania ma też wpływ rodzaj funkcji, które wykorzystujemy podczas skanowania. Przykładowo czas skanowania kadru małoobrazkowego diapozytywu w rozdzielczości 4800 dpi (24 bity) trwa około 1 minuty i 25 sekund. Na skutek tych działań otrzymujemy plik mający np. 85,32 MB o rozdzielczości 4392×6790 pikseli (37×58 cm przy 300 dpi).
Natomiast czas skanowania diapozytywu średnioformatowego 6×7 cm w rozdzielczości 4800 dpi (24 bity) trwa około 3 minut i 5 sekund. Na skutek tych działań otrzymujemy plik mający np. 374 MB o rozdzielczości 9950×13 124 pikseli (84×112 cm przy 300 dpi).
![]()
Skanowanie negatywów
![]() Skaner ma funkcję „usuwania pyłków”: [A] – ON; [B] – OFF.
Wszystkie materiały negatywowe skanowane za pomocą programu Epson Scan są wykonywane na jednym uniwersalnym kanale, ale dzięki dołączanemu w zestawie z V850 programowi Silver Fast możemy dopasować kanały skanujące do materiału skanowanego. Do wybory mamy wtedy producenta filmu, jego typ oraz czułość ISO. Odpowiedni dobór tych parametrów poprawia odwzorowanie kolorystyczne i jakość skanowanych materiałów, umożliwiając w sposób właściwy usunięcie tzw. maski z filmu.
![]()
![]()
Oprogramowanie
![]()
Tekst i zdjęcia: Krzysztof Patrycy Artykuł ukazał się w FK 11/2015 >>> Więcej informacji na temat produktu >>> data dodania: 07-12-2015
godzina dodania: 15:18
odsłon: 45147
powrót na stronę główną »
Komentarze
sortuj według daty: rosnąco | malejąco
Artykuł nie był jeszcze komentowany.
Zostaw swój komentarz właśnie teraz. Zobacz także:
Laowa 10 mm f/2,8 Zero-D FF - zerowa dystorsja z autofocusem do Sony FE i Nikona Z - dostępność i cena
Test Canona RF 24-105 mm f/2,8 L IS USM Z - pierwszy obiektyw z pierścieniem płynnej regulacji przysłony
TEST Sony A7R V - dążenie do doskonałości, czyli w znanym ciele nowy duch - artykuł z Foto-Kuriera 11/22
Tamron 20-40 mm f/2,8 Di III VC VXD - szerokokątny, a prawie jak standard - test z Foto-Kuriera 10/23
Test Epsona L8050 - wysokonakładowa drukarka fotograficzna i niska cena wydruku - test z Foto-Kuriera 10/23
Canon EOS R8 - najlżejszy pełnoklatkowy aparat systemu EOS R, czyli więcej niż RP i prawie jak R6 Mark II
Test Epsona SureLab SL-D500 - kompaktowa, lekka, cicha i wydajna drukarka - artykuł z Foto-Kuriera 5/2023
![]() Sztuka Fotografii - konkurs w ramach XIII Jurajskiego Festiwalu Fotograficzego - pula nagród ok. 10 tys. zł Wraz z zapisami na XIII Jurajski Festiwal Fotograficzny (27.02-1.03.2026) ogłoszono ogólnopolski konkurs fotograficzny (przyjmowanie prac do 1 lutego 2026 r. do godziny 23.59), którego tematem jest: „SZTUKA FOTOGRAFII”. Zgłoszenia na konkurs są bezpłatne, a do wygrania jest pula nagród w wysokości ok. 10 tys. zł. Foto-Kurier został jednym z partnerów medialnych wydarzenia i wrzystkie zgłoszenia będą przyjmowane przez nasz serwis przez zakładkę "Sztuka Fotografii". ![]() Canon EOS C50 - Open gate dla kreatywnych i potrzebujących Zaprezentowany 9 września 2025 r. Canon EOS C50 to pełnoklatkowa kamera hybrydowa z mocowaniem RF, którą stworzono z myślą o profesjonalnych operatorach i mobilnych ekipach produkcyjnych. Ten najmniejszym model, w serii Cinema EOS, doskonale sprawdza się w różnorodnych scenariuszach zdjęciowych – od dynamicznych realizacji po duże plany filmowe. Kompaktowa forma skrywa jednak bogaty zestaw funkcji o klasie profesjonalnej, z któych mogą skorzystać też fotografujący. ![]() OKIEM EKSPERTÓW ocena zdjęć użytkowników portalu - Foto-Kurier 12/25 Marta Darowska i Tadeusz Koniarz, eksperci nie tylko w dziedzinie fotografii, poddają swojej opinii wybrane zdjęcia użytkowników galerii foto-kurier.pl. Wgrywaj zdjęcia do serwisu jeśli chcesz, żeby nasi eksperci omówili je na łamach Foto-Kuriera. Tym razem swoją uwagę skupili między innymi na zdjęciu "Pastelowy poranek dnia", którego autorem jest Maciej Najderek, następnym razem może to być seria lub pojedyncze zdjęcie wgrane przez Ciebie. Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024 Polityka plików cookies | |
||||||||