testowe TEST Nikon D500 - pełnoklatkowe możliwości w formacie DX - artykuł z Foto-Kuriera 11/16![]() ![]() 5 stycznia w Las Vegas, w dniu premiery flagowego Nikona D5, firma Nikon zaprezentowała cyfrową lustrzankę jednoobiektywową z matrycą formatu DX (APS-C) o symbolu D500, która ma stanowić naturalne uzupełnienie flagowego modelu. We wrześniu udało nam się odbyć w towarzystwie Nikona D500 kilka podróży, a następnie model ten trafił do naszego laboratorium testowego. Efektem tych spotkań jest niniejszy artykuł, na którego końcu porównujemy wybrane cechy Nikona D300S i D500.
![]() Nikon D500 + 16-80 mm f/2,8-4; par. eksp.: 1/15 s; ISO 6400; f/8; f=38 mm
![]()
Od zewnątrz
![]()
![]()
Wokół spustu migawki, znajduje się włącznik, za pomocą którego możemy również podświetlić teraz nie tylko górny wyświetlacz, ale też i przyciski z lewej strony koła wyboru funkcji [5] oraz umieszczone na tylnej ścianie korpusu na lewo od ekranu LCD. To bardzo dobre i unikalne rozwiązanie i wielokrotnie fotografujac w ciemnościach korzystaliśmy z niego.
![]()
Ekran LCD Nikona D500, w przeciwieństwie do D300S, jest odchylany i dotykowy [6]. Szkoda, że nadal nie jest osadzony na przegubie, ale i tak lepiej jest mieć ekran uchylny niż go nie mieć ☺. Ekran ma też większą przekątną (8 cm - 3,2 cala) i rozdzielczość 2,36 mln punktów (RGBW) vs. 3 cale i 921 tys. (RGB) w D300S. Ekran D500 za pomocą dotyku stwarza też możliwość błyskawicznego przełączania zdjęć za pomocą specjalnego paska i wprowadzania tekstu (znane z modelu D5), a także umożliwia wskazanie punktu ostrości oraz dotykowe wyzwolenie migawki (w trybie fotografowania).
![]()
![]()
W tylnej części korpusu, poza poprawieniem części, na której układamy dłoń i kciuk aparatu, warto jeszcze zwrócić uwagę na nowy mini joystick usprawniający wybór i dostęp do wielu funkcji [7].
![]()
Za ergonomię wykonania i intuicyjność obsługi przyznajemy po 5,75 punktu, a za estetykę wykonania 6.
data dodania: 15-12-2020
godzina dodania: 15:30
odsłon: 6516
powrót na stronę główną »
![]() Komentarze![]() sortuj według daty: rosnąco | malejąco
Artykuł nie był jeszcze komentowany.
Zostaw swój komentarz właśnie teraz. Zobacz także:![]() Canon EOS R3 - wyścig po najlepsze kadry trwa - test z Foto-Kuriera 8-9/22, zobacz też zdjęcia z mundialu w Katarze
![]() Super zoom - Panasonic Leica DG Vario-Summilux 10–25 mm f/1,7 ASPH. - pełny test z Foto-Kuriera 10/19
![]() Test Sony VPL-XW7000ES - najbardziej kompaktowy na świecie projektor laserowe SXRD o natywnej rozdzielczości 4K
![]() Test Nikkora AF-S 85 mm f/1,4 vs Nikkor AF-S 85 mm f/1,8 - portretówki dla wymagających - artykuł z FK 1-2/2014
![]() Panasonic LUMIX GH6 test - długo oczekiwany filmowiec, ale nie tylko; pełny test z Foto-Kuriera 4/22
![]() TEST Sony FE 35 mm f/1,4 GM - bezkompromisowy, stałoogniskowy G-Master - artykuł z Foto-Kuriera 1-2/21
![]() TEST Nikkor Z DX 50-250 mm f/4,5-6,3 VR - uniwersalny zoom ze stabilizacją - TEST z Foto-Kuriera 4-5/20
![]() TEST Panasonic Lumix GH5 II - wszechstronny, streamingowy brat Panasonica Lumix GH5 - test z Foto-Kuriera 12/21
![]() Tamron 35–150 mm f/2–2,8 Di III VXD - wszechstronny zoom, jeden zamiast wielu Tamron 35–150 mm f/2–2,8 Di III VXD ma niezwykle użyteczny i uniwersalny zakres ogniskowych, który sprawdzi się nie tylko w podróży podczas fotografowania krajobrazów, wykonywania portretów czy sporych zbliżeń, ale także w codziennym użytkowaniu. Dzięki dość dużej jasności umożliwia on fotografowania w słabych warunkach oświetleniowych bez konieczności używania wysokich wartości ISO i bez konieczności wymiany obiektywów. ![]() Wydanie Specjalne 2/22 - APARATY 2022-2023 - w najlepszych salonach prasowych, obejrzyj on-line Najnowsze wydanie specjalne Foto-Kuriera Aparaty 2/2022 w najlepszych salonach prasowych. Obejrzyj całe wydanie on-line. Nie kupuj w ciemno, więcej stron - niższa cena. To wypada mieć :) ![]() Test drukarki Canon PIXMA G640 - MegaTank, szybkie wydruki w rozsądnej cenie - artykuł z FK 5/22 14 kwietnia 2021 r. Canon poinformował o poszerzeniu oferty kolorowych drukarek z uzupełnianymi zbiornikami atramentu o dwa nowe urządzenia przeznaczone do wysokonakładowego druku zdjęć – drukarkę „trzy w jednym” PIXMA G640 i jednofunkcyjną drukarkę PIXMA G540. Dzięki głowicy drukującej FINE i zestawowi sześciu atramentów barwnikowych ChromaLife 100 modele te umożliwiają, według producenta, uzyskanie wyrazistych wydruków o żywych kolorach. W kwietniu 2022 roku drukarka trafiła do naszej redakcji, dzięki czemu dzielimy się z Państwem spostrzeżeniami na jej temat. Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024 Polityka plików cookies | |