Facebook
Poczta
Forum
Sklep
Logowanie
Dodaj
zdjęcie
Wydrukuj
zdjęcie

Od 1996 roku Foto-Kurier
jest jedynym polskim
przedstawicielem
panelu fotograficznego
stowarzyszenia EISA

SZUKAJ
Kanał RSS - Forum dyskusyjne - Wątek Problem z dodawaniem zdjęć

Problem z dodawaniem zdjęć






 
Autor posta:
Redakcja Foto-Kurier
Warszawa

Wątków: 5
Postów: 456
  Temat postu: Re: Problem z dodawaniem zdjęć
Data dodania: 25-10-2022 23:30:56

Proszę sprawdzić, czy plik ma nie więcej niż 2 MB i czy jest w RGB. Jeśli ma Pan Photoshopa to sugerujemy zapisać zdjęcie korzystając z opcji "zapisz dla internetu" i tam wybrać rozdzielczość większego boku na 1200 pikseli. Powinno pomóc.

Pozdrawiamy

Redakcja
 


 
Autor posta:
dan leszek kołudzki
Jaworzno

Wątków: 0
Postów: 3
  Temat postu: Re: Problem z dodawaniem zdjęć
Data dodania: 26-10-2022 10:27:48

Dziękuję za odpowiedź, już jest ok.....
 


 
Autor posta:
Sylwester Cwalinski
Lomza

Wątków: 0
Postów: 60
  Temat postu: Re: Problem z dodawaniem zdjęć
Data dodania: 19-11-2022 03:23:59

Witam Redakcje chcialbym sie tylko zapytac dlaczego po wgraniu zdjecia spada jego jakosc ? najbardziej widoczne jest to na ostrosci .

Dziekuje
 


 
Autor posta:
Redakcja Foto-Kurier
Warszawa

Wątków: 5
Postów: 456
  Temat postu: Re: Problem z dodawaniem zdjęć
Data dodania: 21-11-2022 17:53:29

Przy wgrywaniu zdjęć należy pamiętać, żeby miały one nie więcej niż 2 MB, zdjęcia muszą być zapisane w przestrzeni sRGB, a dłuższy bok zdjęcia nie może mieć więcej niż 1200 pikseli. Najlepiej wgrywać zdjęcia zapisane za pomocą funkcji "zapisz dla internetu" np. w Photoshopie, gdyż wtedy kontrolujemy poziom kompresji zdjęcia i wiemy na jakie straty przy kompresji się decydujemy lub nie. Przy tak przygotowanym pliku zdjęciowym nie ma zaskoczeń. Reszta to już kwestia wyświetlania na monitorze i kalibracji monitora itp., na które nie mamy wpływu.
 


 
Autor posta:
Sylwester Cwalinski
Lomza

Wątków: 0
Postów: 60
  Temat postu: Re: Problem z dodawaniem zdjęć
Data dodania: 21-11-2022 19:39:39

no wlasnie , Dziekuje za wyjesnienie , znam juz problem ale wtlumaczcie mi prosze dlaczego waga zdfjecia moze byc 2mb a wielkosc tylko 1200 pixeli , czy to nie jest dziwne ? przy tak malym zdjeciu i waga wystarczy np 500kb

Pozdr, S.C
 



 
Autor posta:
Tomasz Zaniewski
Warszawa

Wątków: 0
Postów: 41
  Temat postu: Re: Problem z dodawaniem zdjęć
Data dodania: 21-11-2022 20:46:53

2 mb ustalone przez Portal to myślę, że maximum wagi zdjęcia. Moje niektóre zdjęcia przy rozdzielczości 1200 px dłuższego boku mają ponad 1 mb. Owszem, mógłbym przy zmianie wielkości na 1200 px dłuższego boku zapisać lżejszy plik, np ok 500 kb, ale wtedy tracimy sporo na jakości zdjęcia.
 


 
Autor posta:
Sylwester Cwalinski
Lomza

Wątków: 0
Postów: 60
  Temat postu: Re: Problem z dodawaniem zdjęć
Data dodania: 22-11-2022 00:48:49
Data edycji: 22-11-2022 00:51:15

a mi mowili ze waga nie ma znaczenia , ze to baredziej sie tyczy druku zdjecia , gdzie moge poczytac na ten temat ile w czym prawdy jest ??? , mnie bardziej ciegnie plener niz siedzenie przy zdjeciach i jak mnie kiedys nauczyli tak to robie do dzis nic nie zmieniajac
 


 
Autor posta:
Tomasz Zaniewski
Warszawa

Wątków: 0
Postów: 41
  Temat postu: Re: Problem z dodawaniem zdjęć
Data dodania: 22-11-2022 08:23:39

Porobiłem doświadczenia. Nigdy nie zapisywałem zdjęć w jakości mniejszej niż 95 %. Ale sprawdziłem. Rzeczywiście, większość zdjęć kadrowanych z RAW-ów, spokojnie zmieści się w wadze 500 kb. z dobrą jakością. Zdjęcia hdr bez kadrowania są już trochę cięższe, ale spokojnie wystarczy im 900 kb. Przy zapisie zdjęć z jakością 70 % traci się troszkę na ostrości, a bardziej na klarowności. Delikatnie się rozmywa, ale to w przybliżeniu dopiero widać. Najgorszą rzeczą jest to, że przy jednolitym tle pojawiają się artefakty. Dozwolony rozmiar 2 mb rzeczywiście jest zbędny. Spokojnie wystarczył by 1 mb. dla optymalnych rozwiązań, bez utraty jakości zdjęcia.
 


 
Autor posta:
Redakcja Foto-Kurier
Warszawa

Wątków: 5
Postów: 456
  Temat postu: Re: Problem z dodawaniem zdjęć
Data dodania: 03-09-2023 22:44:09

Witamy

Podajemy instrukcję wgrywania zdjęć do Ligi Foto-Kuriera

https://www.foto-kurier.pl/aktualnosci/konkursy/pokaz-13075-jak-wgrac-zdjecie-do-ligi-foto-kuriera.html#czytaj

Mamy nadzieję, że będzie ona pomocna we wgrywaniu zdjęć do serwisu. Pozdrawiamy

Redakcja
 


odsłon wątku: 7020
Aby móc odpowiadać na forum musisz być zalogowany.


 




powrót na stronę główną » powrót na forum »

grafika grafika
 
cofnij przenieś na początek strony
Wszelkie prawa zastrzeżone www.foto-kurier.pl  © 2000-2024. (0.109) / 0.094

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024

Polityka plików cookies   |