Facebook
Poczta
Forum
Sklep
Logowanie
Dodaj
zdjęcie
Wydrukuj
zdjęcie

Od 1996 roku Foto-Kurier
jest jedynym polskim
przedstawicielem
panelu fotograficznego
stowarzyszenia EISA

SZUKAJ
Kanał RSS - Forum dyskusyjne - Wątek przyciski - gwiazdki

przyciski - gwiazdki






 
Autor posta:
Ewa Kolibczyńska
Warszawa

Wątków: 0
Postów: 51
  Temat postu: Re: przyciski - gwiazdki
Data dodania: 10-12-2015 14:01:03
Data edycji: 10-12-2015 14:02:15

Odnośnie logowania mam podobne spostrzeżenie jak Jola.
Ponadto chciałam, wrócić jeszcze do mojego wcześniejszego postu (z 29 listopada) dotyczącego wyglądu miniatur po wprowadzeniu zmian dostosowujących wygląd poszczególnych okien do małych ekranów (smartfon) : czy miniatury musza być przycięte do formatu kwadratu ?
Kolejna uwaga dotyczy zdjęć seryjnych: na kwadratowej miniaturze nie jest widoczny czerwony "znacznik" serii - mz nie jest to zachętą do otwarcia fotografii w większej rozdzielczości.
 


 
Autor posta:
Redakcja Foto-Kurier
Warszawa

Wątków: 5
Postów: 456
  Temat postu: Re: przyciski - gwiazdki
Data dodania: 10-12-2015 14:25:49

Faktycznie Pani Ewo to pole logowania nie działa. Informatycy już pracują nad tym tematem. Za chwilę powinno być wszystko OK.

Format kwadratu został dobrany po analizie tego typu galerii w innych serwisach. Dzięki takiemu rozwiązaniu strona wygląda estetycznie i można zaprezentować większe wglądówki zdjęć. Ale oczywiście jesteśmy otwarci na państwa sugestie

Odnośnie oznaczenia serii słuszna uwaga. Przekazaliśmy ją informatykom. Zostanie to poprawione, ale to trochę potrwa.

Dziękujemy za czujność
 


 
Autor posta:
Redakcja Foto-Kurier
Warszawa

Wątków: 5
Postów: 456
  Temat postu: Re: przyciski - gwiazdki
Data dodania: 10-12-2015 14:49:23

Okienko logowania poprawione. Przy okazji powiększono też pole logowania na forum. Korzystający z małych ekranów będą mieli łatwiej
 


 
Autor posta:
Redakcja Foto-Kurier
Warszawa

Wątków: 5
Postów: 456
  Temat postu: Re: przyciski - gwiazdki
Data dodania: 16-12-2015 18:08:58

Miło nam poinformować, że w dniu dzisiejszym kolejnych kilkaset osób uzyskało dostęp do pełnej skali ocen. Życzymy umiejętnego ich użytkowania.
 


 
Autor posta:
Łukasz Pietrzak
Dopiewiec

Wątków: 14
Postów: 168
  Temat postu: Re: przyciski - gwiazdki
Data dodania: 20-12-2015 18:44:58

bardzo ale to bardzo fajne zmiany nastąpiły według Mnie...
większe przyciski, miniatury fotografii przejrzyste, Moim skromnym zdaniem portal zyskał na eleganckiej prostocie. jeśli miałbym się na siłę czegoś czepiać to jedynie tego że system wyświetlania jednej kolumny osób oceniających bardziej przypadł mi do gustu ale to już na marginesie
 



 
Autor posta:
Maciej Nowak
Warszawa

Wątków: 0
Postów: 37
  Temat postu: Re: przyciski - gwiazdki
Data dodania: 20-12-2015 23:15:06

No nareszcie widzę wszystko jak należy, nie ma juz tych megawielkich supernowych gwiazdek, podgląd zdjęc jest też ok, nic nie jest ucięte, podoba mi się to teraz!
 


 
Autor posta:
Ewa Kolibczyńska
Warszawa

Wątków: 0
Postów: 51
  Temat postu: Re: przyciski - gwiazdki
Data dodania: 21-12-2015 14:17:08

Generalnie ujmując... zmiany w dobrym kierunku. Do kwadratowych/przyciętych miniatur już się przyzwyczaiłam, strona wygląda elegancko. Wciąż brakuje mi jednak "znacznika serii" widocznego już na kwadratowej miniaturce zdjęcia. Nic nie da się z tym zrobić ?
 


 
Autor posta:
Maciej Nowak
Warszawa

Wątków: 0
Postów: 37
  Temat postu: Re: przyciski - gwiazdki
Data dodania: 21-12-2015 20:51:03

A to ciekawe. Bo u mnie teraz jest widoczny czerwony znacznik serii a także miniaturki nie sa wcale w kwadracie tylko w swoich proporcjach! I wszystko dobrze działa jak jeszcze nigdy dotąd Nie znam sie za bardzo na tym ale może to kwestia przegladarki i jakichś ogólnych w niej ustawień (ja używam Chrome)?
 


 
Autor posta:
Maciej Nowak
Warszawa

Wątków: 0
Postów: 37
  Temat postu: Re: przyciski - gwiazdki
Data dodania: 21-12-2015 20:55:46

Aha... nie do końca prawde napisałem, bo faktycznie w pewnych miejscach widze miniaturki w kwadracie ale np swoje zdjęcia w miniaturkach widze w ich oryg. proporcjach.
 


 
Autor posta:
Ewa Kolibczyńska
Warszawa

Wątków: 0
Postów: 51
  Temat postu: Re: przyciski - gwiazdki
Data dodania: 21-12-2015 21:07:12

Maćku, zgadza się. Jak otwierasz subdomeny poszczególnych użytkowników to zdjęcia/miniatury mają proporcje rzeczywiste, a znacznik serii jest widoczny, bo jest umieszczony w narożniku zdjęcia. Natomiast przy otwieraniu "ogólnych" galerii np. NAJ, ostatnio dodane, redakcja poleca, miniatury są przycięte do kwadratu - fakt, strona wygląda elegancko ale niekiedy takie przycięcie kadru zmienia całkowicie tzw. pierwsze wrażenie oglądającego (szczególnie gdy główny motyw jest umieszczony np. w mocnym punkcie, a nie bliżej centralnego pola. Miniatura nie zachęca wtedy do otwarcia zdjęcia). No cóż... można się do tego przyzwyczaić. Ale znacznik serii mógłby być przesunięty bliżej środka dolnej krawędzi kadru - byłby wtedy widoczny na miniaturach kwadratowych.
 



 
Autor posta:
Maciej Nowak
Warszawa

Wątków: 0
Postów: 37
  Temat postu: Re: przyciski - gwiazdki
Data dodania: 21-12-2015 22:39:49

Aaa, no tak, masz rację. Nie zauważyłem dotąd tych niuansów
 


 
Autor posta:
Jolanta Wierzchowska
LUBLIN

Wątków: 0
Postów: 51
  Temat postu: Re: przyciski - gwiazdki
Data dodania: 05-01-2016 22:10:58

Proszę o wytłumaczenie sposobu liczenia głosów i udziału w konkursach. Konkretnie chodzi w tym przypadku o aktualny konkurs tygodniowy. Na pierwszym miejscu w galerii jest zdjęcie pod którym znajduje się informacja : średnia 6/6 z 22 głosów
suma punktów: 132 | wyświetleń: 133
3 miejsce w kategorii Suma punktów w 2016
Moje zdjęcie z informacją:
średnia 6/6 z 23 głosów
suma punktów: 137 | wyświetleń: 198
2 miejsce w kategorii Suma punktów w 2016
znajduje się na 9 miejscu daleko za zdjęciami, które maja jeszcze mniej punktów i ocen. Nie żeby mi na tym jakoś tam strasznie zależało, ale zwyczajnie chciałabym zrozumieć. Pomimo, że ilość ocen i punktów wzrosła, zdjęcie spadło o 7 miejsc. Jak to działa?
 


 
Autor posta:
Janusz Sommer
Pionki

Wątków: 5
Postów: 499
  Temat postu: Re: przyciski - gwiazdki
Data dodania: 06-01-2016 00:02:06

W konkursie tygodnia i miesiąca liczą się tylko głosy oddane w danym okresie rozliczeniowym.

Nawet praca z większą ilością ocen może być notowana niżej jeśli część ocen została przydzielona przed lub po okresie którego dotyczy.
 


 
Autor posta:
Janusz Sommer
Pionki

Wątków: 5
Postów: 499
  Temat postu: Re: przyciski - gwiazdki
Data dodania: 06-01-2016 18:24:57

Na pozycjonowanie -pozornie błędne - może tez wpłynąć aktualizacja danych robiona tylko kilka razy na dobę.

Jeśli kilka ocen wpłynie miedzy aktualizacją jakaś praca z wiekszą ilością punktów może być notowana niżej niż inne.
 


odsłon wątku: 3266
Aby móc odpowiadać na forum musisz być zalogowany.


 




powrót na stronę główną » powrót na forum »

grafika grafika
 
cofnij przenieś na początek strony
Wszelkie prawa zastrzeżone www.foto-kurier.pl  © 2000-2024. (0.221) / 0.207

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024

Polityka plików cookies   |