Facebook
Poczta
Forum
Sklep
Logowanie
Dodaj
zdjęcie
Wydrukuj
zdjęcie

Od 1996 roku Foto-Kurier
jest jedynym polskim
przedstawicielem
panelu fotograficznego
stowarzyszenia EISA

SZUKAJ
Kanał RSS - Forum dyskusyjne - Wątek Konkurs miesiąca

Konkurs miesiąca






 
Autor posta:
Radosław Sendłak
Szczytno

Wątków: 0
Postów: 129
  Temat postu: Re: Konkurs miesiąca
Data dodania: 06-11-2012 12:10:08
Data edycji: 06-11-2012 12:10:56

Wszystkie, niektóre w znikomym stopniu, niektóre powstają od początku do końca w programie graficznym... Temat gdzie są granice obróbki także był już wałkowany... Mam na myśli swoje prace... ;-)
 


 
Autor posta:
Radosław Sendłak
Szczytno

Wątków: 0
Postów: 129
  Temat postu: Re: Konkurs miesiąca
Data dodania: 06-11-2012 12:20:29

Żadna tajemnica! Jak by co to pytać w miarę możliwości podpowiem gdyby zaszła potrzeba... ;-)
 


 
Autor posta:
Krzysztof Patrycy
Warszawa

Wątków: 14
Postów: 280
  Temat postu: Re: Konkurs miesiąca
Data dodania: 06-11-2012 12:33:01

Szanowni Państwo i Panie Marku Angielski w szczególności.

Jeśli nie odpowiada Panu ten serwis to proszę z niego nie korzystać. Jeśli nie odpowiada Panu treść czasopisma Foto-Kurier to proszę go nie kupować.

Jeśli chce Pan dodać coś merytorycznego w tej "rozmowie" to proszę to dodać.

W przeciwnym wypadku traci Pan jedynie czas.

Odnośnie Pana Janusza Mędreckiego.

Przed chwilą zostało usunięte jego konto. Zastraszanie innych użytkowników nawet w żartach nie jest tu mile widziane.

Odnośnie moderatorów. Pani Teresa i Pan Janusz Sommer poprosili o rezygnację z funkcji moderatora.

Moim zdaniem niepotrzebnie. Jeśli nie zmienią oni zdania do końca dnia to czerwone oznaczenia Moderator znikną i zmniejszy się też pojemność ich skrzynek mailowych. To jest jedyny przywilej moderatorów. Przypominam, że wszyscy moderatorzy w tym serwisie pełnią funkcję społecznie i nie są pracownikami naszego wydawnictwa.

Szkoda, że pod wpływem nagonki Pana Angielskiego Pani Teresa nie nadesłała prac na ostatni etap Ligi Foto-Kuriera.

Czy Pan Angielski czuje się usatysfakcjonowany?

Proszę nie mylić LIGI FOTO-KURIERA z internetowym konkursem miesiąca. To są dwa rozłączne konkursy.

Wiele problemów przy ocenianiu zdjęć wynika z faktu, że zawyżają Państwo oceny i nie oceniają prac obiektywnie. Oczywiście są też tzw. TWA, ale na to nie ma rady. Jeśli Państwu z tym wygodnie to sami się Państwo ośmieszają biorąc udział w tym procederze.

Proszę pamiętać, że poziom galerii zdjęciowych zależy od poziomu zdjęć zamieszczanych w nich przez ich uczestników.

Wprowadzamy różnego rodzaju ograniczenia, gdyż nie chcemy zalewu prac przeciętnych.

Zachęcamy do analizy działu redakcja poleca, w którym staramy się wyłapywać co bardziej wartościowe prace. Nie zawsze są to prace z samymi 6-mi, a często wręcz tych 6 nie mają.

Mam nadzieję, że na tę chwilę sprawy zostały wyjaśnione.



Pozdrawiam i mam nadzieję, że chociaż kilka osób wyciągnie właściwe wnioski z tego co tu zaszło.
Życzę samozadowolenia w dążeniu do osiągnięcia ideału.
 


 
Autor posta:
Janusz Sommer
Pionki

Wątków: 5
Postów: 499
  Temat postu: Re: Konkurs miesiąca
Data dodania: 06-11-2012 21:31:20

Co do wykreślenia mnie z list Moderatorów.

Decyzję w tej sprawie zostawiam Redakcji.

Jeśli Moderowanie jest źródłem takich napięć nie widzę żadnego problemu żeby się go zrzec.

Bez względu na to co się stanie i tak nie zmienię swojego zaangażowania w portal który cenię i wiele mi daje.

 


 
Autor posta:
Krzysztof Patrycy
Warszawa

Wątków: 14
Postów: 280
  Temat postu: Re: Konkurs miesiąca
Data dodania: 06-11-2012 22:40:56

Panie Januszu decyzję musi podjąć Pan sam. Czy zostaje Pan Moderatorem czy też nie.

My nie mamy ani do Pana, ani do Pani Teresy żadnych zastrzeżeń. Choć czasami mamy odmienne zdania na wiele spraw. Wręcz przeciwnie, ale ponieważ zadeklarowali Państwo publicznie swoją wolę to bardzo proszę - albo ją wycofać, albo ją podtrzymać.

Tym razem redakcja nie podejmie za Państwa tej decyzji.

Pozdrawiam
 






 
Autor posta:
Janusz Sommer
Pionki

Wątków: 5
Postów: 499
  Temat postu: Re: Konkurs miesiąca
Data dodania: 06-11-2012 22:51:52

Jeśli funkcja Moderatorów w pojęciu Redakcji ma jeszcze jakikolwiek sens mogę zostać.

Bardziej chodziło o ułatwienie Redakcji wycofanie się z kiedyś złożonej propozycji oraz o wykazanie że w żaden sposób nie jestem do tej funkcji przywiązany oraz tego że dla spokoju społecznego mogę się jej zrzec.


 


 
Autor posta:
Janusz Sommer
Pionki

Wątków: 5
Postów: 499
  Temat postu: Re: Konkurs miesiąca
Data dodania: 06-11-2012 23:05:55
Data edycji: 06-11-2012 23:12:17

Co do całego tu zamieszania

Wszystkie problemy biorą się z przesadnie napompowanych ambicji i ślepej dążności do "sukcesu". Każdy kto chwycił aparat i zrobił chociażby jedną dobrą fotkę czuje się wielkim fotografem choć np nigdy nie widział ciemni. Zresztą ponoć każdy Polak jest najlepszym lekarzem, politykiem i trenerem. A ja dodam że jeśli ma aparat to i fotografem na światowe konkursy.

Przez ten wyścig ludzie nabawiają się frustracji i problemów nawzajem się raniąc.

Ta ślepa dążność nie pozwala z pokorą przyjąć niższej oceny od najwyższej i pogodzić się z gorszym miejscem w szeregu niż sobie wymarzyli.

Właśnie z tego powodu generalnie przestałem oceniać prace które zasługują na niższą ocenę niż wskazywała by na to cała lista pochlebców którzy albo się nie znają albo chcą sobie zapewnić rewizytę i tworzą TWA.

Każdy kto odważy się powiedzieć prawdę zostanie zbluzgany i zmieszany z błotem i to bez względu na to jak wielkim cieszy się autorytetem.

To niestety moja nielubiana cena względnego spokoju choć i tak jestem tu prawie najbardziej nielubiany za swoją szczerą przeszłość.


 


 
Autor posta:
Robert Babisz
Głogów

Wątków: 0
Postów: 40
  Temat postu: Re: Konkurs miesiąca
Data dodania: 07-11-2012 06:36:34
Data edycji: 07-11-2012 06:48:04

Ja "wyleczyłem" się z oceniania na wszystkich portalach...jeśli ktoś nie chce dowiedziec się prawdy o swoich zdjęciach to po co się ścierac ? Niektórzy wiedzą że robią gnioty,ale wystarczy im że znajomi i tak posłodzą,inni gdy ktoś niżej oceni reagują agresją...tam gdzie są ocenki zawsze jest duże TWA i cieknie wazelina.Lepszym rozwiązaniem jest system plusowania pod fotami (wtedy gnioty z reguły są omijane) ale tylko pod warunkiem gdy jest to ściśle moderowane.
Panie Januszu niech się Pan nie przejmuje czy Pan jest nielubiany,kochany itd...to tylko internet,wirtualny świat.
 


 
Autor posta:
Krzysztof Patrycy
Warszawa

Wątków: 14
Postów: 280
  Temat postu: Re: Konkurs miesiąca
Data dodania: 07-11-2012 13:23:37

Panie Robercie. Ja żałuję że Pan zrezygnował z oceniania. Trochę zdrowego rozsądku przy ocenianiu zdjęć temu serwisowi by się przydało. Nie ukrywamy też, że chętnie widzielibyśmy Pana wśród Moderatorów


 


 
Autor posta:
Robert Babisz
Głogów

Wątków: 0
Postów: 40
  Temat postu: Re: Konkurs miesiąca
Data dodania: 07-11-2012 14:02:36

Nie dziękuję,za "wyrywny" jestem no i szczerze mówiąc oceniając zgodnie ze swoim sumieniem można narazic się tylko na nieprzyjemności...okres udzielania się pod zdjęciami mam już za sobą,nieraz tylko coś poskrobię na forum i mi to w zupełności wystarczy
 



 
Autor posta:
Krzysztof Patrycy
Warszawa

Wątków: 14
Postów: 280
  Temat postu: Re: Konkurs miesiąca
Data dodania: 07-11-2012 14:24:53

W pełni Pana rozumiem. Gdyby jednak zmienił Pan zdanie to bardzo proszę o kontakt.

Pozdrawiam
 


odsłon wątku: 11674
Aby móc odpowiadać na forum musisz być zalogowany.


 




powrót na stronę główną » powrót na forum »

grafika grafika
 
cofnij przenieś na początek strony
Wszelkie prawa zastrzeżone www.foto-kurier.pl  © 2000-2024. (0.098) / 0.088

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024

Polityka plików cookies   |