Facebook
Poczta
Forum
Sklep
Logowanie
Dodaj
zdjęcie
Wydrukuj
zdjęcie

Od 1996 roku Foto-Kurier
jest jedynym polskim
przedstawicielem
panelu fotograficznego
stowarzyszenia EISA

SZUKAJ
Kanał RSS - Forum dyskusyjne - Wątek Nowe zasady oceniania

Nowe zasady oceniania






 
Autor posta:
Adrian Jórski
Olsztyn

Wątków: 2
Postów: 10
  Temat postu: Nowe zasady oceniania
Data dodania: 15-06-2013 17:35:57

Witam moim zdaniem Administrator powinien troszeczkę podwyższyć poprzeczkę żeby można było zacząć oceniać zdjęcia coś ala plfoto.pl. Myślę że z uwagi na łatwość utworzenia konta i możliwość oceny z niego jest na tej stronie kilka kont fikcyjnych. Może denerwować kogoś to że np dostanie 2 gwiazdki i nie ma komentarza pod spodem co było tego powodem to jest dla mnie dziwne.

Pozdrawiam
 


 
Autor posta:
Łukasz Pietrzak
Dopiewiec

Wątków: 14
Postów: 168
  Temat postu: Re: Nowe zasady oceniania
Data dodania: 16-06-2013 08:22:33

Panie Adrianie myślę, że problem w ocenach leży w nas samych ... od pewnego czasu jestem dość aktywny na fk ... jestem olbrzymie zaskoczony ilością wejść na Mój profil (głównie po tym jak zostało opublikowane Moje zdjęcie) ale zastanawia Mnie fakt że przy tak sporej liczbie odwiedzin oceny stoją w miejscu ...
 


 
Autor posta:
Adrian Jórski
Olsztyn

Wątków: 2
Postów: 10
  Temat postu: Re: Nowe zasady oceniania
Data dodania: 16-06-2013 09:45:00

Powiem szczerze że był bym za tym że by tak jak na innych forach każdy oceniał i komentował prace przynajmniej te które ktoś chce ocenić na ocenę do 3 ponieważ uważam że oceny typu 1, 2, 3 w niektórych przypadkach są poprawnie wystawione w niektórych bezsensownie widziałem dużo prac które miały same 6 i jakiś się znalazł i wwalił 2 czy tam 3. Wchodząc na profile tych osób widać że błądzą ale ocenić pracę profesjonalistów jak to widać niekiedy próbują . Dziwne.
 


 
Autor posta:
marek Biegalski
zabrze

Wątków: 0
Postów: 11
  Temat postu: Re: Nowe zasady oceniania
Data dodania: 18-12-2013 12:29:52

formula oceniania zdjec nie jest do konca dobrze dobrana, uzytkownicy maja po kilka kont jeden drugiego wspiera 6, innemu zaszkodzi2,3,moim zdaniem Redakcja powinna rozwazyc zmiane systemu ocen, np umozliwic ocene + , bez munus lub zadnej skali, chodzi o to ze jesli podoba sie zdjecie klikamy + i zostawiamy ewentualny komentarz , jesli nam sie nie podoba zoastawiamy ewentualnie komentarze ale uzytkownik nie bedzie odwetowal ewentualna zanizona ocena, takie moje zdanie, wielu uzytkownikow portalu ma podobne zdanie, ja osobiscie jestem juz zmeczony uzeraniem sie z Wilkami,Rokoszami itd, bardzo fajny portal gdzie foirmula powinna zostac poprawiona.

POzdrawiam
 


 
Autor posta:
Teresa Dziedziech
Kazimierza Wielka

Wątków: 13
Postów: 357
  Temat postu: Re: Nowe zasady oceniania
Data dodania: 18-12-2013 14:22:17
Data edycji: 18-12-2013 14:35:35

Już wiele razy była proponowana zmiana systemu oceniania i również jestem za plusami czy też "podoba się" i już, Marek ma rację.

Również nawiążę do wypowiedzi Marka w sprawie panów ROKOSZ i WILK, bo sytuacja wygląda mało ciekawie, wszystko wskazuje, że jest to fikcyjne konto, mało tego ktoś nie może się zdecydować jak ma się nazywać, najpierw było to Pan Tadeusz Wilk, a obecnie zmienił dane na Andrzej Rokosz.

wystarczy poczytać komentarze do zdjęć

https://www.foto-kurier.pl/galerie/profil,5562,138674_34,p1,slup.html

https://www.foto-kurier.pl/galerie/profil,5562,154700_29,p1,zew-wolnosci.html

https://www.foto-kurier.pl/galerie/profil,5562,160295_1,p1,za-miastem.html

warto przeczytać również co autor pisze sam o sobie

mało tego to zdjęcie dodane w kwietniu ma średnią 1
więc powinno być już dawno usunięte z serwisu,
zdjęcia ze średnią poniżej 3 są ponoć po dwóch miesiącach usuwane z galerii

https://www.foto-kurier.pl/galerie/profil,5562,138674_34,p1,slup.html

tutaj też jest ciekawy komentarz

zacytuję gdyby zdjęcie zostało usunięte
"podobno konia walisz jak ci sie bw uda.....to prawda czy mit??? "

https://www.foto-kurier.pl/galerie/profil,5562,158373_26,p1,andrzej-rokosz-zasuszony-slonecznik-b-w.html#tab

ktoś już zgłosił nadużycie i NIC !!!!

więc po co jest taka opcja zgłaszania nadużyć, gdy nikt z tym nic nie robi ???

Fałszywe konta i tego typu wpisy w komentarzach nie są dobrą wizytówką dla portalu.
Moderatorzy CHYBA zobowiązani są aby zgłaszać takie BRUDY do Redakcji - zgłaszałam już wiele razy podobne rzeczy ii wiele z nich pozostały bez odzewu.
Skoro Redakcja lekceważy to co nieprawidłowo działa w portalu, w galerii, to po co ma MODERATORÓW ? Po co MODERATORZY mają sobie głowę zawracać. Gdyby były szybko wyciąganie konsekwencje, myślę, że szybko tacy LEWI by się znudzili zakładaniem fałszywych kont. Napewno by to zminimalizowało ich ilość.

Oprócz zgłoszeń moderatorów mile widziane by były opinie innych użytkowników galerii, może to zmobilizowałoby Redakcję do reagowania na takie zgłoszenia.

Swoją drogą co sugeruje "nazwisko" i nazwa domeny Pana Andrzeja Rokosza, czy też pana Tadeusza Wilka ???
ROKOSZ - bunt przeciw czemu ???
 



 
Autor posta:
Justyna Walichniewicz
Coin

Wątków: 1
Postów: 40
  Temat postu: Re: Nowe zasady oceniania
Data dodania: 18-12-2013 15:22:17
Data edycji: 18-12-2013 15:33:04

Popieram powyższe sugestie zmian. Choć zdaję sobie sprawę, że i o te ewentualne same " + " będą zabiegać te osoby, które nagminnie rozdają 6, aby liczyć na 6 dla swojej pracy. Tak niestety jest wszędzie, gdzie są konkursy..
Jednak dobrze by było, gdyby w Redakcji była osoba, która bardziej konsekwentnie zwracała by uwagę na podejrzane konta. Sama kiedyś również niejednokrotnie zgłaszałam takie profile, już ich nie ma, ale od tamtego czasu powstało sporo następnych i pokazują się NOWI " LEWI ", którzy od razu przedstawiają w swoich opisach " o sobie ", co chcą tu robić. Nie piszą o sobie, o swojej pasji.., a jedynie o ocenianiu i zwykle zbyt ostro oceniają i złośliwie komentują. Po to się zakłada konto ? Bardzo to zraża do uczestniczenia w całej zabawie konkursowej..
Rzeczywiście, gdyby szybko były kasowane konta za takie zachowania, mogło by zniechęcić do mieszania w galerii portalu.
Do przemyślenia..
Z pozdrowieniami
Justyna
 


 
Autor posta:
Artur Zachwieja
Opole

Wątków: 11
Postów: 115
  Temat postu: Re: Nowe zasady oceniania
Data dodania: 18-12-2013 15:31:02


Co robić???
A kasować konta (przecież technicznie jest możliwość sprawdzenia adresu IP przez administratora)
Kasować do skutku aż delikwentowi się znudzi
A jak to nie pomoże (redakcjo obudź !!!!!)
To "Nie karmić trolli" ignorować, nie przejmować się.
Nie karmione pozdychają śmiercią naturalną ...


A co do ocen??
Tutaj czy na innym portalu zawsze był, jest i będzie problem.
Zawsze mnie śmieszy stwierdzenie typu :
"Jakie Ty masz prawo oceniać moje praca jak sam w swoim portfolio nic nie masz wartego pokazania "

Nie ma szans nikomu się nie dogodzi
I chyba się to całe (niepotrzebne MSZ ) zamieszanie wokół ocen skończy jak oceniania w ogóle nie będzie.




 


 
Autor posta:
Radosław Sendłak
Szczytno

Wątków: 0
Postów: 129
  Temat postu: Re: Nowe zasady oceniania
Data dodania: 18-12-2013 16:42:24
Data edycji: 18-12-2013 16:42:47

Tak! Zamiast ocen "lajki" i będzie prościej... ;-)
 


 
Autor posta:
Teresa Dziedziech
Kazimierza Wielka

Wątków: 13
Postów: 357
  Temat postu: Re: Nowe zasady oceniania
Data dodania: 18-12-2013 16:46:14

Zapomniałam dodać jeszcze, że również kilka razy było proponowane wprowadzenie blokady wystawiania ocen pod zdjęciem, bo jest sporo osób, które galerię traktują jako jeszcze jedno miejsce gdzie chciałby prezentować swoje prace, bez możliwości brania udziału w konkursie.

Co do adresów ip niestety nie jest to takie proste, jest zbyt wiele możliwości skorzystania z różnych adresów ip.
Dla chcącego nic trudnego.
Justyna ma rację, pasowałoby bardziej zwracać uwagę, kto i po co jest w galerii, a trolli systematycznie kasować.
 


 
Autor posta:
Radosław Sendłak
Szczytno

Wątków: 0
Postów: 129
  Temat postu: Re: Nowe zasady oceniania
Data dodania: 18-12-2013 16:49:03

Najgorzej że cierpią na tym naprawdę dobre prace, które powinny być wyróżnione... !
 



 
Autor posta:
Teresa Dziedziech
Kazimierza Wielka

Wątków: 13
Postów: 357
  Temat postu: Re: Nowe zasady oceniania
Data dodania: 18-12-2013 16:55:21

dokładnie!!!
chociaż jeżeli nie w konkursie, to mogą być wyróżnione przez "Polecenie Redakcji", czy wyborem "Najlepszym z najlepszych"

 


 
Autor posta:
Robert Babisz
Głogów

Wątków: 0
Postów: 40
  Temat postu: Re: Nowe zasady oceniania
Data dodania: 18-12-2013 21:00:34

zmiana systemu oceniania tak po mojemu nic nie da,trole i tak będą...jeśli Admini chcą miec w miarę prężny portal to powinni przyłożyc się do pracy - tylko portale ściśle moderowane jeszcze trzymają się jakoś "kupy"
 


 
Autor posta:
Janusz Sommer
Pionki

Wątków: 5
Postów: 499
  Temat postu: Re: Nowe zasady oceniania
Data dodania: 18-12-2013 23:12:42

Monitowaliśmy wiele razy o większe zaangażowanie Admina w portal.
Jeśli dobrze pamiętam zawsze padały wtedy słowa o budżecie którego nie ma bo potrzebny byłby ktoś na etacie.

Jeśli ktoś tylko z doskoku go dogląda nie będzie porządku.

- Nagminnie łamany jest regulamin portalu o linkach a zdjęcia nie są usuwane
- Przechowywane są zdjęcia ze zbyt niską średnią
- Tolerowane są konta z nieoprawną a nawet wulgarną nazwą
- Panoszy się Trolowanie i TWA
- Powstawały duże zaległości w wybieraniu zdjęć z tytułem "Redakcja Poleca"
- Nigdy nie było reakcji na zakładkę "Zgłoś nadużycie".

Jednak żeby nie wpaść w ducha narzekania wiele zmieniło się na dobre i lepsze!!!

Chciałbym jednak żeby było w tym więcej regularności i systematyki a nie taktyka krótkiego i  wielkiego poruszenia.

Ps. Też jestem za systemem Plusików bo namiastka tego systemu funkcjonuje już teraz. 6 gwiazdek to jest głos za a każda inna ocena głos przeciw.
 


 
Autor posta:
Grzegorz Matla
Wodzisław Śląski

Wątków: 0
Postów: 2
  Temat postu: Re: Nowe zasady oceniania
Data dodania: 18-12-2013 23:48:43
Data edycji: 18-12-2013 23:56:46

Witam serdecznie,na tym portalu jestem od roku i staram się coś wnieść do niego,w postaci moich wypocin,tak sobie myślę,że samo ocenianie nie jest złe,pod warunkiem,że oceniający ma pojęcie co i jak w fotograficznej trawie piszczy,zdaje mi się(może się mylę)że zbyt łatwo można komuś przyznać ocenę 6,a innym razem,2,tylko dla tego,że się kogoś nie lubi,bo ktoś napisał krytyczny koment,pod pracą...Staram się oceniać pracę i wykonanie,wiele razy spotkałem się z sytuacją taką,że część bywalców,ocenia prace,po sprzęcie,jakim ona została zrobiona,co dla mnie jest dziwne,bo nie istotne,czym,ale jaki efekt końcowy...Sam używam systemu Sony i wiem jak bywa z tymi ocenami.Jedno jest pewne,takie portale,jak ten,dają mi pogląd na pomysły i realizację obrazów i tego się będę trzymał,wiele jest tu prac wręcz mistrzowskich,gdzie ocena 6,jest zbyt niską,wedle prac przeciętnych,gdzie ludzie tak samo takie oceny dają,a wygląda to dziwnie i tyle...Pozdrawiam serdecznie.
Grzegorz Matla
 


 
Autor posta:
Łukasz Pietrzak
Dopiewiec

Wątków: 14
Postów: 168
  Temat postu: Re: Nowe zasady oceniania
Data dodania: 19-12-2013 19:17:42

witam, jeśli chodzi o ocenianie, z własnego doświadczenia wiem, iż jest to temat przypominający rwącą rzekę... sam niegdyś próbowałem "zmienić" system... niestety teraz wiem, że główną przyczyną tzw. niesprawiedliwej oceny jesteśmy My sami... przeinaczenie ocen na "lubię to" jest według Mnie przyćmieniem tylko ocen 1,2,3,4,5. bo wtedy samo "lubię to" zastępuje nam ocenę 6... każdy jest zadowolony bo nie otrzymuje oceny niższej niż lubię to... oczywiście wtedy pozostaje nam jedynie klikać "lubię to" przy każdym zdjęciu i na koniec miesiąca mamy bardzo dużą ilość zdjęć na 1 miejscu konkursu miesiąca... przypomnę też, że utworzenie nowego systemu oceniania nie jest takie łatwe co tłumaczył nam już Pan Krzysztof Patrycy:

"Każda zmian systemu niesie za sobą dodatkowe koszta i czas potrzebny na jego wdrożenie
Nie chcemy zatem tych zmian robić pochopnie.
Zdjęć w serwisie jest pona 100 tysięcy, a użytkowników ponad 5000 osób. Przy takiej ilości osób niefrasobliwie wprowadzone zmiany mogą skutkować niepotrzebnym obciążeniem serwera. "
--------------------------------------------------
w 100% zgadzam się z usuwaniem kont fikcyjnych, bądź bardziej złośliwych, tutaj słowa kieruję głównie do Pani Teresy, otóż po otrzymaniu kilku prywatnych wiadomości odnośnie wspomnianych kont, postanowiłem zgłosić ten problem do redakcji, zgłosiłem to kilka dni temu, niestety do dziś nie otrzymałem odpowiedzi... w tym miejscu musimy już czekać na odpowiedź redakcji odnośnie rozwiązywania takich problemów. Proszę wierzyć mi na słowo że moderatorzy robią wszystko co w swej mocy. kiedy ktoś otrzymuje 40 ocen na 6 i ktoś nagle wstawia 5 bez uzasadnienia i czyni to przy kilkudziesięciu zdjęciach wtedy jest już coś nie tak... niestety po zgłoszeniu takiej osoby do admina sprawa zaczyna kuleć ...

 



 
Autor posta:
Artur Zachwieja
Opole

Wątków: 11
Postów: 115
  Temat postu: Re: Nowe zasady oceniania
Data dodania: 19-12-2013 20:15:26

Tak szczerze, to sie tu z ocenianiem zaczyna robić groteska , kabaret z oznaką paranoi
Bo jak jak z pięciu gwiazdek (zdjęcie bardzo dobre wg kryteriów oceniania) należy się tłumaczyć.

Przestaje mi się to powoli podobać
 


 
Autor posta:
Agnieszka Rusinowska
Warszawa

Wątków: 0
Postów: 15
  Temat postu: Re: Nowe zasady oceniania
Data dodania: 19-12-2013 20:43:50

Panie Arturze
A wszystko to przez "parcie" na nieszczęsny konkurs miesiąca. Stawiając 5 przy pracy z większą ilością maksymalnych not, jest się posądzonym o chęć wykluczenia owego zdjęcia z konkursu (pan Łukasz swojego czasu też boleśnie to przeżywał ... ) Przypominam,że szóstka powinna być zarezerwowana dla naprawdę wyjątkowych fotografii
 


 
Autor posta:
Justyna Walichniewicz
Coin

Wątków: 1
Postów: 40
  Temat postu: Re: Nowe zasady oceniania
Data dodania: 19-12-2013 21:01:39

Jeśli chodzi o moje zdanie, to schemat oceniania najmniej bym poruszała..., gdyż pewnie samoczynnie problem by się naprawił, gdyby fałszywe konta szybko zostawały kasowane, bo to właśnie ich właściciele mają tak duży wpływ na to co się złego w galerii FK dzieje. Jeśli ktoś zachowuje się niestosownie, zastosowanie kary w postaci blokady lub usunięcia z portalu na pewno by pomogło hamować złe emocje.
 


odsłon wątku: 21630
Aby móc odpowiadać na forum musisz być zalogowany.


 




powrót na stronę główną » powrót na forum »

grafika grafika
 
cofnij przenieś na początek strony
Wszelkie prawa zastrzeżone www.foto-kurier.pl  © 2000-2024. (0.117) / 0.106

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024

Polityka plików cookies   |