Facebook
Poczta
Forum
Sklep
Logowanie
Dodaj
zdjęcie
Wydrukuj
zdjęcie

Od 1996 roku Foto-Kurier
jest jedynym polskim
przedstawicielem
panelu fotograficznego
stowarzyszenia EISA

SZUKAJ
Kanał RSS - Forum dyskusyjne - Wątek Nowe zasady oceniania

Nowe zasady oceniania






 
Autor posta:
marek Biegalski
zabrze

Wątków: 0
Postów: 11
  Temat postu: Re: Nowe zasady oceniania
Data dodania: 05-01-2014 11:41:59

SYSTEM GRATYFIKACJI/SKALI PUNKTOWEJ NIGDY SIE NIE SPRAWDZI ZAWSZE BEDA POSZKODOWANI I NIEZADOWOLENI.....UWAZAM ZE NOWY SYSTEM ZBYT DRASTYCZNIE DOTKNAL I ZASKOCZYL WSZYSTKICH .... CHCIALBYM TEZ NAPISAC O PRZYWILEJU PUNKTOWANIA DO WCZORAJ MOGLEM WYSTAWIAC OCENY OD 1 DO 6 DZIS JUZ TYLKE 3,4,5, I TAK KOLOMYJA JUZ 2 RAZ TAK U MNIE SIE STALO ,JEST BARDZO NA MINUS DLATEGO IZ WYSTAWILEM UZYTKOWNIKOWI OCENE 6 TERAZ PARTRZE NA ABSOLUTNIE SWIETNE KOLEJNE ZDJECIE TEGO SAMEGO UZYTKOWNIKA I POZOSTAJE MI OCENIE MAX 5 AZ MI GLUPIO... NIE BEDE PISAC PRZECIEZ ZE ADMINISTRACJA ROBIE TESTY ?!... LUDZIE NABIERAJ DO SIEBIE NIEPOTRZEBNIE DYSTANSU UWAZAM ZE TO ZLE POSUNIECIE ADMNISTRACJI
 


 
Autor posta:
Ewa Ławicka
Ostrzeszów

Wątków: 2
Postów: 57
  Temat postu: Re: Nowe zasady oceniania
Data dodania: 05-01-2014 12:16:01

Co do opisów gwiazdek to pozostały: https://www.foto-kurier.pl/galerie/1,lista_zdjecia_miesiaca.html (na samym dole) ale w rzeczy samej REGULAMIN nie został zmieniony a użytkownicy niejako zostali postawieni pod ścianą.
Cóż pozostaje tylko OGLĄDAĆ świetne prace a dla gratyfikacji zostawiać tylko komentarze.
 


 
Autor posta:
Jan Siemiński
Gdańsk

Wątków: 1
Postów: 5
  Temat postu: Re: Nowe zasady oceniania
Data dodania: 06-01-2014 04:41:29
Data edycji: 06-01-2014 04:51:31

od długiego już czasu bywam na róznych forach, i stwierdzam ze wypracowanie właściwego systemu ocen jest bardzo trudne. Wiele portali zrezygnowało z punktów. Wprowadzono ocenę LUBIE lub PODOBA SIE, bez mozliwosci stawiania negatywnej oceny np NIE PODOBA SIE. Ta ostatnia czesto wprowadzała odwetowe zachowania oceniajacych. Mz. ostatnie zmiany zostały wprowadzone sensownie. Przyznanie głosów wybranym osobom w mojej ocenie posłuzy lepszej selekcji tych najbardziej wartosciowych prac.Oczywiscie to jest ulepszenie tego co było, ale nie najlepsze wyjscie z sytuacji. Przyznaję rację P. Sommerowi , ostatnio zbyt zaniedbany jest dział "redakcja poleca" .Przyznanie takiego wyróznienia zdjeciom wybitnym lub bdb promuje je, i w naturalny sposób awansuje, zwracajac na nie uwagę głosujacych. Apelowanie do uzytkownikow o rzetelne ocennianie mz. nic nie da. Uzytkownik galerii czuje się anonimowy, i wowczas kiedy zalezy mu ( z róznych przyczyn ) na wypromowaniu zdjecia , ocenia je w/g własnych nie zawsze uczciwych kryteriów. Niestety tak jest na wielu innych portalach. Najgorszy system ocenianiania mz jest na DFV gdzie jeden niski niczym nie uzasadniony głos spycha nawet wybitną fotografię na dużo niższą pozycję. Osobiscie optuję za ocenianiem PODOBA SIE to mz. najlepsze rozwiazanie, które jest najprostsze, i najmniej "KOLIZYJNE" . Fotografie do publikacji w magazynie wybiera redakcja, ( i bdb ze tak jest ) więc sprawa jest jasna. Pozdrawiam redakcję oraz wszystkich uzytkowników portalu
 


 
Autor posta:
Andrzej Alicki
Białystok

Wątków: 1
Postów: 69
  Temat postu: Re: Nowe zasady oceniania
Data dodania: 08-01-2014 00:39:47

Przepraszam osoby, którym starym nawykiem zamierzałem podwyższyć średnią ocenę, ostatecznie tę ocenę, mam takie wrażenie, obniżyłem. Mając świadomość, że w dziedzinie sztuki znalezienie w pełni obiektywnych kryteriów oceny nie jest możliwe, uznaję nowe zasady za nieco sztuczne. Choć na początku wydawały się dość przekonujące.
 


 
Autor posta:
Maciej Lewandowski
Tczew

Wątków: 0
Postów: 3
  Temat postu: Re: Nowe zasady oceniania
Data dodania: 08-01-2014 13:36:13

A może by tak osoby uprzywilejowane potraktować jako te co mają konto np więcej niż 12 miesięcy i więcej niż 50 - 100 prac . Jeśli ktoś ma wgranych tyle prac i konto założył już dawno temu znaczy że nie jest tu dla zabawy tylko sprawę traktuje poważnie.
 



 
Autor posta:
Redakcja Foto-Kurier
Warszawa

Wątków: 5
Postów: 456
  Temat postu: Re: Nowe zasady oceniania
Data dodania: 08-01-2014 14:27:05
Data edycji: 08-01-2014 14:27:46

Panie Macieju i tak i nie. Są wśród nas takie osoby, które mają konto kilka lat, są aktywne i mają dobre zdjęcia, a stawiały bez opamiętania 6. Ten system to uniemożliwi, po części. Teraz widzimy odmienne zjawisko, bardzo dużo osób stawia same 5. Ocena 4 w szkole zawsze oznaczała dobry - tu też jest tak.
 


 
Autor posta:
Maciej Lewandowski
Tczew

Wątków: 0
Postów: 3
  Temat postu: Re: Nowe zasady oceniania
Data dodania: 08-01-2014 14:52:51

Dziękuje bardzo za odpowiedź . W moim przypadku jest np. tak że starałem się oceniać tylko prace które zasługiwały na 6 . Teraz wchodzę do tych osób i  żal mi postawić 5 bo na to nie zasługują i źle się bym z tym czół gdybym dał im 5. Postanowiłem nie oceniać oceną 5 prac które zasługują na 6 a przez to tracą one punkty. Aby nie było że w ogóle nie oceniam to oceniam teraz prace którym należy się piątka ale przez to szóstkowe mają mniej punktów ....
 


 
Autor posta:
Redakcja Foto-Kurier
Warszawa

Wątków: 5
Postów: 456
  Temat postu: Re: Nowe zasady oceniania
Data dodania: 08-01-2014 18:21:13

Nie ma systemów idealnych Temat jest emocjonujący skoro, aż tyle osób wzięło udział w dyskusji. To rzadkość. Obserwujemy ten wątek i wyciągamy wnioski. Pierwsze wrażenia są pozytywne. Liczymy, że odwaga i rozsądek zwyciężą Życzymy udanych zdjęć.
 


 
Autor posta:
Andrzej Smoliński
Zgierz/Leeds

Wątków: 0
Postów: 1
  Temat postu: Re: Nowe zasady oceniania
Data dodania: 09-01-2014 21:45:40

Nie podoba mi się ten system oceniania, nie chodzi o to czy pragnę miec szóstki czy dawac szóstki ale o to że szóstki lub jedynki powinni tylko dawc moderatorzy . Albo dla wszystkich powinny byc jednakowe zasady oceniania. Serdecznie wszystkich pozdrawiam
 


 
Autor posta:
Artur Brandys
Kraków

Wątków: 0
Postów: 1
  Temat postu: Re: Nowe zasady oceniania
Data dodania: 10-01-2014 20:31:46

Mi też sie ten nowy system nie podoba
Ale jak ma być ograniczona mozliwość stawiania 6 lub 1 czy 2 to może na zasadzie, że trzeba uzasadnić w komentarzu swoją ocenę w określonej ilości znaków w sposób merytoryczny
 



 
Autor posta:
Artur Zachwieja
Opole

Wątków: 11
Postów: 115
  Temat postu: Re: Nowe zasady oceniania
Data dodania: 10-01-2014 20:42:37

Powstawiam określoną liczbę kropek na przemian ze słowem np F A J N E i będzie można 6 wstawiać.

System na wielu forach stosowany i MZ w związku z przykładem, zupełnie nie sprawdzający się
 


 
Autor posta:
Zbigniew Walkiewicz
Drawsko Pomorskie

Wątków: 0
Postów: 14
  Temat postu: Re: Nowe zasady oceniania
Data dodania: 10-01-2014 22:07:27

Zdjęcie miesiąca stycznia opanowane przez jednego użytkownika robi się nudno panowie i panie...
Ten system zaczyna kuleć...
 


 
Autor posta:
Ewa Ławicka
Ostrzeszów

Wątków: 2
Postów: 57
  Temat postu: Re: Nowe zasady oceniania
Data dodania: 10-01-2014 23:06:45

Ciekawe jaka byłaby reakcja na BOJKOT? Wiem - to nie realne, zawsze znajdą się Ci, którzy ledwo co dorwali sie możliwości oceniania i będą dalej na "akord" lecieć z ocenkami - wiem to bo kiedyś każdy z nas taki był. To zaczyna być naprawdę śmieszne, jak i całą ta dyskusja. Tak naprawdę NIE MA ZŁOTEGO SRODKA na oceny. Zrezygnyjmy z tego bo to BEZ SENSU a zacznijmy zwyczjnie "LUBIĆ " lub "NIE LUBIĆ .
Pozdrawiam
 


 
Autor posta:
Ewa Ławicka
Ostrzeszów

Wątków: 2
Postów: 57
  Temat postu: Re: Nowe zasady oceniania
Data dodania: 10-01-2014 23:22:42

HA! Nawet mi sie nigsy nie śniło by na portalu FK byc na piedestale ale cóż to moim starczym okim dostrzegłam... uwaga... w rankingu na najwięcej postów w ciągu tygodnia THE WINNER IS... Cóż, wychodzi na to, że jestem lepsza w gadaniu i pisaniu niż w fotografii... hm... może powinnam się nad tym zastanowić i "iść tą drogą" ...może bez Saby ale iść.
 


 
Autor posta:
Ewa Ławicka
Ostrzeszów

Wątków: 2
Postów: 57
  Temat postu: Re: Nowe zasady oceniania
Data dodania: 10-01-2014 23:32:40

No to skoro mnie obudziliście to mi teraz wytłumaczcie - może jestem blondynką ale się nie obrażam bo zawsze znajdzie się brunetka, która mnie zrozumie: jak się ma ocena z I-go miejsca 5.3/6 z 22 głosów do 5.3/6 z 25 na III miejscu, 5.3/6 z 24 głosów na IV miejscu? Czyli co? - mniej osób głosuje tym wyżej? Co się skolei nie sprawdza do miejsc III i IV. MOWA O ZDJĘCIU MIESIĄCA - stycznia.
 






 
Autor posta:
marek Biegalski
zabrze

Wątków: 0
Postów: 11
  Temat postu: Re: Nowe zasady oceniania
Data dodania: 11-01-2014 18:54:56
Data edycji: 11-01-2014 18:55:50

kazda skala ocen sie nie sprawdzi .. czy tak trudno Redakcji rozejrzec sie dookola.... kazdy lepszy portal dba o to aby bylo milo i przyjemnie...osobisci jestem tu na FK dosc dlugo, ale nie zawsze chetnie sie udzielam byly sprzeczki utarczki itd, piszac komenetarz lub ocene nie do konca przyjazna, przyplacilem odwetem danej osoby i przyjaznych temu osobnikowi innymi uzytkownikami, i to mnie odepchnelo od czynnego uczestniczenia w zyciu portalu i spedzania tu milo czasu...CHODZI MI O TO ZE SKALA OCEN ZAWSZE BEDZIE NIEKORZYSTNA I BEDZIE WZBUDZAC EMOCJIE I NIEZADOWOLENIE, DLATEGO OPTUJE ZA ZNIESIENIEM SKALI OCEN !!! I ZASTAPIENIE JEJ +.LAJK ITP.


javascript:void();javascript:void();javascript:void();
 


 
Autor posta:
Andrzej Dzianott
Bydgoszcz

Wątków: 0
Postów: 2
  Temat postu: Re: Nowe zasady oceniania
Data dodania: 12-01-2014 12:40:21

Wszelkie ograniczenia nie są mile widziane a już szczególnie dotyczące subiektywnych ocen. Ocena fotografii do takiej grupy należy. To jest oczywista oczywistość.

Z dyskusji wynika, że celem wprowadzenia zmian jest zminimalizowanie liczby ocen tendencyjnych nie wnikając w motywy tych tendencji.

IMO lepszym rozwiązaniem jest utrudnienie stawiania tendencyjnych ocen a nie ograniczenie osób uprawnionych do wystawiania ocen 123 i 6.

Proponuję rozważyć zmianę regulaminu polegającą na konieczności dodawania komentarza do ocen 123 i 6 z zastrzeżeniem, że komentarz w postaci 1 słowa nie jest brany pod uwagę i taka ocena jest automatycznie kasowana. Komentarze jednym słowem np. "knot", "lipa" czy "wybitne", "super" mogły by być zgłaszane przez autora zdjęcia jako nadużycie i kasowane przez adminów. Ostateczna decyzja co do trafności zgłoszenia komentarza jako nadużycie i kasowania oceny należała by do admina.
Sądzę, że początkowo może to przysporzyć pracy adminom ale wkrótce winno to zniechęcić osoby dające tendencyjne oceny. Niestety nie wyeliminuje ich zupełnie ale dodatkowym efektem dla użytkowników FK może być nauka płynąca z uczciwych komentarzy.

 


 
Autor posta:
Redakcja Foto-Kurier
Warszawa

Wątków: 5
Postów: 456
  Temat postu: Re: Nowe zasady oceniania
Data dodania: 12-01-2014 14:46:52

Panie Zbigniewie o jakim opanowaniu Pan myśłi ?

Czyżby sugerował Pan, że Panowie

Burcz, Ogłoza i Skowronek to ta sama osoba

https://www.foto-kurier.pl/galerie/1,lista_aktualne_zdjecia_miesiaca,.html#czytaj

Mamy wrażenie, że trochę się Pan zagubił i wydaje Pan opinie, które nie mają pokrycia w rzeczywistości

Pozdrawiamy i życzymy dystansu w ocenianiu
 


odsłon wątku: 21632
Aby móc odpowiadać na forum musisz być zalogowany.


 




powrót na stronę główną » powrót na forum »

grafika grafika
 
cofnij przenieś na początek strony
Wszelkie prawa zastrzeżone www.foto-kurier.pl  © 2000-2024. (0.186) / 0.173

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024

Polityka plików cookies   |