Facebook
Poczta
Forum
Sklep
Logowanie
Dodaj
zdjęcie
Wydrukuj
zdjęcie

Od 1996 roku Foto-Kurier
jest jedynym polskim
przedstawicielem
panelu fotograficznego
stowarzyszenia EISA

SZUKAJ
Kanał RSS - Forum dyskusyjne - Wątek Nowe zasady oceniania

Nowe zasady oceniania






 
Autor posta:
Radosław Sendłak
Szczytno

Wątków: 0
Postów: 129
  Temat postu: Re: Nowe zasady oceniania
Data dodania: 29-01-2014 19:40:35

Przez jakiś czas stawiałem 2-3-4- nie polecam
 


 
Autor posta:
Łukasz Pietrzak
Dopiewiec

Wątków: 14
Postów: 168
  Temat postu: Re: Nowe zasady oceniania
Data dodania: 29-01-2014 19:43:56

yyyy... nie kapuję albo się nie zrozumieliśmy
chodzi mi o to byśmy byli ostrzejsi na użytkowników którzy notorycznie zaniżają ocenę... być może nie system jest zły a My... upomnienia, blokada oceniania na tydzień itp... dla osoby która zaniżyła komuś fotografię nie uzasadnioną bądź wyssaną z palca opinią... która faktycznie kłuje w oko!

wzywam was moderatorzy :D
 


 
Autor posta:
Jan Rusak
Bystrzyca Kłodzka

Wątków: 0
Postów: 27
  Temat postu: Re: Nowe zasady oceniania
Data dodania: 29-01-2014 19:50:56

To jaki mamy wniosek?????? nie ma idealnego rozwiązania, całą resztą się nie przejmuje i robię swoje, jednym się podoba innym nie, ot samo życie . Każdy z nas ma inne podejście do fotek (ja też). Co do oceny, po przeczytaniu tych wszystkich postów sam nie wiem co lepsze a co gorsze, jednak jestem skłonny do ocen anonimowych, czy to zda egzamin?????? nie mam zielonego pojęcia, domniemywam, że zawsze będzie to coś.
 


 
Autor posta:
Radosław Sendłak
Szczytno

Wątków: 0
Postów: 129
  Temat postu: Re: Nowe zasady oceniania
Data dodania: 29-01-2014 19:51:15

Jeżeli mielibyśmy takie moce to czemu nie...!
 


 
Autor posta:
Łukasz Pietrzak
Dopiewiec

Wątków: 14
Postów: 168
  Temat postu: Re: Nowe zasady oceniania
Data dodania: 29-01-2014 19:53:33

czy otrzymamy taki POWER ?
 



 
Autor posta:
Adam Fichna
Olza

Wątków: 0
Postów: 6
  Temat postu: Re: Nowe zasady oceniania
Data dodania: 29-01-2014 20:56:02
Data edycji: 29-01-2014 20:57:29

Moja propozycja. Oceniający zdjęcie są anonimowi ale niekoniecznie. Jedna ocena= jeden punkt.Jak sie zdjęcie komuś podoba to daje punkt jak nie to po prostu nie ocenia. Zlikwidowało by to umyślne zaniżanie oceny/średniej pod koniec miesiąca. Zdjęcie z maksymalną ilością punktów by wygrywało. Dla mnie proste. A teraz czekam na wasze uwagi?
 


 
Autor posta:
Ewa Ławicka
Ostrzeszów

Wątków: 2
Postów: 57
  Temat postu: Re: Nowe zasady oceniania
Data dodania: 29-01-2014 21:25:17

Pomysł wydaje się być dobry może dlatego, że prosty i wydaje się - uczciwy. No i jeszcze zlikwidował by odwety.Jestem na TAK.
 


 
Autor posta:
Zbigniew Walkiewicz
Drawsko Pomorskie

Wątków: 0
Postów: 14
  Temat postu: Re: Nowe zasady oceniania
Data dodania: 29-01-2014 23:06:44

Cytat:
Czytam, czytam i czytam a końca tematu nie widać, wiadomo, że idealny system nie istnieje aczkolwiek przychylam się do propozycji kolegi Grzegorza (oceny anonimowe). A gdyby tak jeszcze polecieć dalej , tak sobie gdybam a może wystawiane fotki też są anonimowe, . Nie wiemy kogo oceniamy, oceniany nie wie kto oceniał, to dopiero była by zabawa nikt nic nie wie a redakcja wszystko widzi i podaje wyniki.
Idźmy dalej:
Nie wstawiajmy wcale zdjęć , a redakcja i tak stworzy ranking...
 


 
Autor posta:
GABRIELA SZATAN
NIEGOWONICZKI

Wątków: 0
Postów: 1
  Temat postu: Re: Nowe zasady oceniania
Data dodania: 29-01-2014 23:50:48

Szkoda że przez ten nowy system oceniania nikt nie zauważył że kilka osób zrezygnowało z oceniania i dodawania zdięć.
 


 
Autor posta:
Jan Rusak
Bystrzyca Kłodzka

Wątków: 0
Postów: 27
  Temat postu: Re: Nowe zasady oceniania
Data dodania: 30-01-2014 06:34:09

Cytat:

Idźmy dalej:
Nie wstawiajmy wcale zdjęć , a redakcja i tak stworzy ranking...

Kapitalne podsumowanie

Pozdrawiam
 



 
Autor posta:
Zbigniew Walkiewicz
Drawsko Pomorskie

Wątków: 0
Postów: 14
  Temat postu: Re: Nowe zasady oceniania
Data dodania: 30-01-2014 08:22:32

Pani Gabrielo mimo takich sugestii ze strony użytkowników , redakcja uważa że jest wręcz przeciwnie...pozdrawiam
 


 
Autor posta:
Artur Zachwieja
Opole

Wątków: 11
Postów: 115
  Temat postu: Re: Nowe zasady oceniania
Data dodania: 30-01-2014 10:31:25

Już sie robi "bicie piany"
które sie sprowadza do pretensji ta temat niemożności wystawiania szóstek przez wszystkich.
W tym całym zamieszaniu zapomniano, że 5 to również ocena pozytywna ocena jest .
 


 
Autor posta:
Zbigniew Walkiewicz
Drawsko Pomorskie

Wątków: 0
Postów: 14
  Temat postu: Re: Nowe zasady oceniania
Data dodania: 30-01-2014 10:40:20

Panie Arturze tu nie chodzi o bicie piany , a jedynie o konstruktywne sugestie i opinie użytkowników na temat ocen , mimo krytycznych uwag co do nowego sposobu oceniania , szanowna redakcja pozostaje głucha na te opinie,gdyby jeszcze była tak stanowcza i zdecydowana w ocenach na podstawie opinii userów , nie było by tematu...
 


 
Autor posta:
Artur Zachwieja
Opole

Wątków: 11
Postów: 115
  Temat postu: Re: Nowe zasady oceniania
Data dodania: 30-01-2014 10:51:02

Temat zawsze będzie istniał bo co by redakcja nie zrobiła, jakich zmian nie dokonała , to i tak się znajdzie kilku którym się to nie spodoba
 


 
Autor posta:
zbigniew hudobski
Kraków

Wątków: 0
Postów: 6
  Temat postu: Re: Nowe zasady oceniania
Data dodania: 30-01-2014 13:25:40
Data edycji: 30-01-2014 13:43:45

Nigdy jeszcze nie dyskutowałem na ten temat ale teraz po prostu muszę. Obecny system jest najgorszy z możliwych, teraz dopiero istnieje możliwość jeszcze większej manipulacji. Im więcej głosów tym gorzej dla wystawionej pracy. Konkurs można wygrać z jednym głosem "6". Nie ma sensu wstawiać zdjęć na początku tygodnia to się nie opłaca bo nałapie się dużo głosów. Mam tylko możliwość zagłosowania na "5" przy bardzo dobrym zdjęciu, dając taką ocenę temu zdjęciu robi mi się żal że takiemu zdjęciu zaniżam ocenę a im więcej tych "5" tym gorzej dla zdjęcia mimo tego że na to zdjęcie głosowało dużo osób. Od samego początku mojego istnienia na tym portalu sposób oceny nie podobał mi się, dlatego też bardzo mało oceniałem zdjęcia i dalej nie zamierzam głosować przy tym systemie aby nie robić komuś krzywdy. Obecny sposób jest bez sensu bo z jednym głosem na "6"można pokonać zdjęcie które ma 20 głosów, no chyba że głosowali sami uprawnieni do"6" . Jedyny sposób na dobre ocenianie zdjęć to po prostu kliknięcie na "lubię to" czy coś innego podobnego z możliwością komentarza. Jeszcze raz powtarzam to jest jedyny sposób!!! W aktualnej sytuacji widząc super zdjęcie nie głosując to w zasadzie głosuję bo nie zaniżam oceny bardzo dobrej pracy.
Pozdrawiam
zhudobski
 






 
Autor posta:
Ewa Kolibczyńska
Warszawa

Wątków: 0
Postów: 51
  Temat postu: Re: Nowe zasady oceniania
Data dodania: 30-01-2014 13:57:53

Jeśli się nie mylę, to chyba ja swoim postem z 28 stycznia odświeżyłam wątek w kierunku d y s k u s j i nad nowym sposobem oceniania, który został wprowadzony ok. 1 miesiąc temu.
Przeczytałam dotychczasowe wypowiedzi i nasuwa mi się tylko jedna uwaga. W każdej dziedzinie nauki, gdzie prowadzona jest analiza wpływu czynników na rezultat badania/eksperymentu zmienia się kolejno tylko jeden czynnik - nigdy kilka jednocześnie. Czy nie można takiej zasady przyjąć przy korygowaniu obecnego systemu oceniana ? Podstawowym problemem na chwilę obecną nie jest, w mojej opinii, powrót do rozszerzenia uprawnień, wprowadzenia anonimowości, "lajków" itp...... ale wprowadzenie takiego algorytmu, który zniweluje absurdalny spadek pozycji zdjęcia w rankingu (konkurs tygodnia/miesiąca) przy zwiększającej się jego popularności/wartości wyrażającej się ilością bardzo dobrych ocen... to tak mało ale jak wiele Dalsza obserwacja funkcjonowania systemu po wprowadzeniu JEDNEJ zmiany może oczywiście prowadzić do dalszych wniosków. Taka jest moja propozycja... jak to zrobić... nie wiem... kłania się statystyka/opracowanie algorytmu postepowania... a potem informatyku do dzieła... a ja robię sobie przerwę
 


 
Autor posta:
Aurelia Gródecka
Legnica

Wątków: 1
Postów: 13
  Temat postu: Re: Nowe zasady oceniania
Data dodania: 30-01-2014 20:06:13

Serdecznie witam. Ja również nie brałam udziału w dyskusji na temat sposobu głosowania i muszę przyznać,że w zupełności zgadzam się z opinią Pana Zbigniewa Hudobskiego . Obecny system, bez wątpienia pozwala na manipulację. Nie rozumiem dlaczego nie można wdrożyć systemu : podoba się - czyli daję punkt, nie podoba się- omijam zdjecie... ? Zdjęcia z największą liczbą punktów wygrywają! - proste ? Zauważyłam,że wiele osób przestało glosować, jeśli taka tendencja się utrzyma to zabawa w portalu przestanie mieć sens. złemu systemowi głosowania. Pozdrawiam.
 


 
Autor posta:
Tomasz Budziak
Warszawa

Wątków: 0
Postów: 2
  Temat postu: Re: Nowe zasady oceniania
Data dodania: 31-01-2014 16:31:33

Szanowni Państwo jako "młody" uczestnik tego portalu z wielką ciekawościa i uwagą zapoznałem sie z całą dotychczasową dyskusją na temat nowych zasad oceniania. Można niestety odnieść wrażenie po tej lekturze , że bardziej chodzi o to kto wygra, a kto przegra niż o sam fakt możliwości podzielenia sie swoją fotografia z innymi i otrzymania krytycznych lub pozytywnych uwag, nauczenia sie czegoś nowego . A chyba nie o to tu chodzi.

W mojej ocenie to właściciele portalu sami (uwzglęniając oczywiście uwagi uczestników portalu) powinni zdecydować, w którym kierunku powinniśmy iść - portal dla profesjonaliśtów , a więc z wieloma ograniczeniami co do zasad np głosowania czy dostępu do portalu, czy może portal całkowicie otwarty dla wszystkich, nawet tych którzy zrobili wczoraj pierwsze zdjęcie w swoim życiu. Nie ma rozwiązań idelnych, ale wydaje mi się, że sprawa nie jest aż tak skomplikowana jeśli jest się konsekwentnym i wie się do czego się zmierza .
Obecnie mamy sytuację , że uczestnicy nie do końca wiedzą co się dzieje, zasady w regulaminach nie do końca odzwierciedlają praktykę, jedni mają więcej praw, drudzy mniej. Tak niejasna sytuacja na pewno nie przyciaga nowych uczestników, a raczej odstrasza co chyba, jak ktoś wcześniej napisał, powoduje zmniejszenie aktywności na portalu.
Przepraszam za tak długi tekst

Pozdrawiam serdecznie - miłego weekendu
 


odsłon wątku: 21653
Aby móc odpowiadać na forum musisz być zalogowany.


 




powrót na stronę główną » powrót na forum »

grafika grafika
 
cofnij przenieś na początek strony
Wszelkie prawa zastrzeżone www.foto-kurier.pl  © 2000-2024. (0.253) / 0.225

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024

Polityka plików cookies   |