Facebook
Poczta
Forum
Sklep
Logowanie
Dodaj
zdjęcie
Wydrukuj
zdjęcie

Od 1996 roku Foto-Kurier
jest jedynym polskim
przedstawicielem
panelu fotograficznego
stowarzyszenia EISA

SZUKAJ
Kanał RSS - Forum dyskusyjne - Wątek Nowe zasady oceniania

Nowe zasady oceniania






 
Autor posta:
Andrzej Alicki
Białystok

Wątków: 1
Postów: 69
  Temat postu: Re: Nowe zasady oceniania
Data dodania: 31-01-2014 17:37:43

Niepokój naszego "młodego", jak sam pisze, uczestnika powinien być ważnym sygnałem do ocknięcia. Sztucznie stworzony system nie rozwiąże problemu oceny zdjęć, bo tego problemu nie rozwiąże żaden system. Najbliżej ideału jest metoda zerojedynkowa, ale pewnie z wiadomych względów nie przejdzie. Uparcie wracam do swojej propozycji sprzed już chyba lat. Zawrzyjmy dżentelmeńską umowę, złóżmy przysięgę, przepraszając tych, którzy poczują się pokrzywdzeni, że nasze oceny pozbawione są wszelkiej złośliwości i oceniajmy się w pełnej skali dla naszego wspólnego dobra. Skrajności obowiązkowo uzasadniajmy.
Proponuję zawarcie paktu z wyraźną deklaracją, że będę oceniał zgodnie ze swoją wiedzą i swoim sumieniem. Każdy, kto wyłamie się z umowy powinien podlegać ostracyzmowi.
Wyraźny marazm w galerii nakazuje podjęcie jakichś zdecydowanych kroków.
Pozdrawiam Wszystkich.
 


 
Autor posta:
Łukasz Pietrzak
Dopiewiec

Wątków: 14
Postów: 168
  Temat postu: Re: Nowe zasady oceniania
Data dodania: 04-02-2014 18:33:06

czyli teraz im więcej ocen zdobywamy to tym bardziej oddalamy się w rankingu tak?
 


 
Autor posta:
Ewa Kolibczyńska
Warszawa

Wątków: 0
Postów: 51
  Temat postu: Re: Nowe zasady oceniania
Data dodania: 04-02-2014 18:36:52
Data edycji: 04-02-2014 18:37:21

Panie Łukaszu... no właśnie dlatego pozwoliłam sobie na odświeżenie tego wątku po miesięcznej obserwacji skutków działania zmienionego systemu... ten fakt przeczy wszelkiej logice
 


 
Autor posta:
zbigniew hudobski
Kraków

Wątków: 0
Postów: 6
  Temat postu: Re: Nowe zasady oceniania
Data dodania: 04-02-2014 19:20:07

No niestety ale tak jest a w skrajnej sytuacji praca z tylko jednym głosem 6 przy żadnym innym głosie może być najlepsza w rankingu.
 


 
Autor posta:
Janusz Sommer
Pionki

Wątków: 5
Postów: 499
  Temat postu: Re: Nowe zasady oceniania
Data dodania: 04-02-2014 20:40:54

Najbardziej irytuje mnie nie kulejący system ale coś innego.

Admin został co najmniej kilka razy "wywołany do tablicy" a milczy sugerując że nie czyta tej dyskusji.

REDAKCJO - proszę zabrać głos!

Niech będzie negatywny, pozytywny, odwlekający, krytykancki lub jakikolwiek inny ale nie milczący!!!
 



 
Autor posta:
Adam Fichna
Olza

Wątków: 0
Postów: 6
  Temat postu: Re: Nowe zasady oceniania
Data dodania: 04-02-2014 20:53:23

Dzisiaj Redakcja zostawiła pod moim zdjęciem komentarz. Pozwolę sobie go tutaj wkopiować.

"Redakcja nie popiera manipulowania . System będzie modyfikowany. Na razie cel pierwszy został osiągnięty. Lewe konta przestały być potrzebne i skończyły się nazwijmy to oględnie dyskusje. Pozdrawiamy manipulujących dzięki nim nie jest nudno i informatycy mają co robić "

Jak się to mawia. Bądźcie cierpliwi a może będzie wam dane
 


 
Autor posta:
Janusz Sommer
Pionki

Wątków: 5
Postów: 499
  Temat postu: Re: Nowe zasady oceniania
Data dodania: 04-02-2014 21:04:03

No to gratuluję uprzywilejowania.

Tak niewiele potrzeba żeby okazać szacunek użytkownikom i uczestnikom tej dyskusji.

Taka autorytatywna wypowiedź by mnie satysfakcjonowała.
 


 
Autor posta:
Janusz Zając
Sulechów

Wątków: 0
Postów: 5
  Temat postu: Re: Nowe zasady oceniania
Data dodania: 05-02-2014 13:17:30

Witam.
Szanowni Państwo, wydaje mi się, że cała ta dyskusja nic nie daje, ponieważ Redakcja nie przedstawiła projektu nowej zasady oceniania, tak więc dyskusja jest o niczym. Można dyskutować na temat czegoś, co przeczytałem, zapoznałem się z treścią i albo to akceptuję, albo wnoszę jakieś zastrzeżenia, jeśli czegoś nie rozumiem, pytam i oczekuję odpowiedzi. Jedno wiem na pewno, pomimo, że nie jestem od pewnego czasu aktywnym użytkownikiem portalu, bardzo brakuje mi tej wyjątkowej atmosfery z przed wprowadzenia tego nowego, na niby sposobu głosowania, bo gdzie o nim mogę przeczytać, zająć jakieś stanowisko, chyba nigdzie. Jakie są podstawy zablokowania niektórych ocen, czy nie wydaje się Państwu, że w tym momencie oceną odwetową o której się tu tak dużo pisze, stała się ocena 3, która jest wynikiem dodania oceny 1+2=3? Jeżeli zdjęcie będzie miało 10 ocen 5 i nagle pojawi się ocena 3, to to samo co 10 ocen 6 i jedna ocena 1 lub 2. Nie mam nic więcej do dodania. Wiem jedno, wprowadzając w tak niewłaściwy sposób te nowe zasady, pozbawiono mnie chęci aktywnego uczestniczenia w życiu na portalu. Wszystkie wątpliwości, niejasności można sobie bardzo spokojnie wyjaśnić.
Pozdrawiam.
 


 
Autor posta:
Redakcja Foto-Kurier
Warszawa

Wątków: 5
Postów: 457
  Temat postu: Re: Nowe zasady oceniania
Data dodania: 05-02-2014 16:32:11

Tak jak pisaliśmy w komentarzu do zdjęcia pana Adama Fichny obecnie testujemy różnego rodzaju rozwiązania. Wydaje się wysoce prawdopodobne, że finalny system oceniania będzie działał w sposób następujący:

Oceniamy zdjęcia w dwóch grupach A i B.

Grupa A to "uprzywilejowani", grupa B to pozostali uczestnicy serwisu. Liczymy średnią z ocen w każdej z grup, a następnie średnią ze średnich grupowych. Minimalna ilość ocen w miesiącu nie może być mniejsza niż 20, a średnia ocena musi być wyższa od 4, żeby zdjęcie było brane pod uwagę.

Ten system umożliwi utrzymanie częściowej kontroli nad fikcyjnymi kontami.

Tak więc proszę swobodnie oceniać. Na koniec lutego system powinien zadziałać, a jak nie zadziała to zadziała w marcu, a oceny finalne za luty zweryfikujemy po wprowadzeniu kolejnych zmian. Oceny za styczeń pozostaną bez zmian.

Pozdrawiamy

Redakcja
 


 
Autor posta:
Janusz Sommer
Pionki

Wątków: 5
Postów: 499
  Temat postu: Re: Nowe zasady oceniania
Data dodania: 05-02-2014 16:40:53

Bardzo mądre rozwiązanie.

Ja mogę czekać i 4 miesiące. Ale takiej lub innej wiadomości jako przepływu informacji mi brakowało.

Dziękuję i pozdrawiam.
 



 
Autor posta:
Radosław Sendłak
Szczytno

Wątków: 0
Postów: 129
  Temat postu: Re: Nowe zasady oceniania
Data dodania: 05-02-2014 16:43:03

Ważne że coś drgnęło w temacie... ;-)
 


 
Autor posta:
Sebastian Główczewski
Gdańsk

Wątków: 2
Postów: 11
  Temat postu: Re: Nowe zasady oceniania
Data dodania: 06-02-2014 11:55:10

Mam jeszcze jedną propozycję , każda z osób będących "uprzywilejowanymi"powinna oddać swój głos na każde wstawione zdjęcie do portalu. Czyli powiedzmy jest grono 10-ciu osób "uprzywilejowanych" i każdy kto wstawi zdjęcie powinien być min. 10 razy oceniony.
 


 
Autor posta:
Radosław Sendłak
Szczytno

Wątków: 0
Postów: 129
  Temat postu: Re: Nowe zasady oceniania
Data dodania: 06-02-2014 12:03:51

Oceny są całkowicie dobrowolne nikt nie ma obowiązku oceniania wszystkich prac! Czy Pan ocenia wszystkie prace jak leci...? Bo ja tylko te które mi się podobają... ;-)
 


 
Autor posta:
Sebastian Główczewski
Gdańsk

Wątków: 2
Postów: 11
  Temat postu: Re: Nowe zasady oceniania
Data dodania: 06-02-2014 12:25:15

Ja nie mówię o wszystkich tylko o osobach uprzywilejowanych, których jest garstka i myślę że są to fachowcy i bardzo dobrze znają się na tematyce fotografii. Ocena takich osób wskazuje nam amatorom, poczatkujacym błędy i ukierunkowuje nas na przyszłość.
 


 
Autor posta:
Janusz Sommer
Pionki

Wątków: 5
Postów: 499
  Temat postu: Re: Nowe zasady oceniania
Data dodania: 06-02-2014 12:27:15

Przykro mi ale nie mamy na tyle czasu
 



 
Autor posta:
Robert Babisz
Głogów

Wątków: 0
Postów: 40
  Temat postu: Re: Nowe zasady oceniania
Data dodania: 06-02-2014 12:38:54

a jeśli ktoś udziela się na kilkunastu portalach ? - jeśli chodzi o mnie to bardzo rzadko oceniam,a jeśli już to przeważnie przyrodnicze bo jakieś tam pojęcie mam... chyba
Kiedyś w poprzednim życiu portalowym oceniałem wszystkie zdjęcia i zbyt dobrze się to dla mnie nie skończyło he he he
 


 
Autor posta:
Marcin Stiebal
Krzeszowice

Wątków: 2
Postów: 24
  Temat postu: Re: Nowe zasady oceniania
Data dodania: 06-02-2014 12:40:33

I nie mylmy osób uprzywilejowanych z fachowcami a przynajmniej nie wszystkich !
 


 
Autor posta:
Sebastian Główczewski
Gdańsk

Wątków: 2
Postów: 11
  Temat postu: Re: Nowe zasady oceniania
Data dodania: 06-02-2014 13:19:15

Rozumiem , czas to pieniądz . Z drugiej strony przez dzień czy dwa próbowałem oceniać wszystkich według skali 1-6 i szybko zrezygnowałem po kilku wiadomościach na skrzynkę typu czemu 4 czy 5 a nie 6
więc szybko odpuściłem.

Panie Marcinie mam nadzieję że na portalu o tematyce fotograficznej osoby z grupy "uprzywilejowanej" to fachowcy, inaczej byłoby bez sensu.

Ogólnie propozycja redakcji parę postów powyżej myślę że będzie w miarę sprawiedliwa, ale fajnie byłoby zaznaczyć kto jest z grupy A a kto z grupy B np. innym kolorem czcionki. Pozdrawiam
 


odsłon wątku: 21675
Aby móc odpowiadać na forum musisz być zalogowany.


 




powrót na stronę główną » powrót na forum »

grafika grafika
 
cofnij przenieś na początek strony
Wszelkie prawa zastrzeżone www.foto-kurier.pl  © 2000-2024. (0.094) / 0.085

Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024

Polityka plików cookies   |