testowe Jak powstawał kontrowersyjny kalendarz Lindner - sesja fotograficzna
„Relacje damsko-męskie” to hasło, pod którym została stworzona tegoroczna edycja kalendarza firmy Lindner. W tym wydaniu, obok nagich modelek i trumien, pojawili się mężczyźni oraz zmieniła się kolorystyka kalendarza na czarno-białą.Głównym pomysłodawcą kalendarza był Bartek Lindner, syn właściciela Zbigniewa Lindnera, odpowiedzialny za PR i marketing. Nad całością kalendarza (idea, klimat itd.) czuwał bloger, rysownik Pan Tramen, który od pewnego czasu współpracuje z firmą Lindner, tworząc dla nich np. rysunki z czarnym humorem.
![]() W scenie na zdjęciu pojawi się model, który będzie... zamknięty w trumnie. Modelka Marta jest przygotowywana przez charakteryzatorkę do ujęcia.
![]() Modelki wykazały się sporym poświęceniem, żeby zdjęcia wyszły doskonale. Praca w takich warunkach zmusiłaby niejednego do rezygnacji.
Ponieważ głównym tematem kalendarza były relacje damsko-męskie, autorzy myśleli też o umieszczeniu na jednym ze zdjęć kobiety z brodą. Fani kalendarza na Facebooku bardzo chcieli, aby do kalendarza wrócili męscy modele. I tak też się stało w tej edycji.
data dodania: 02-03-2015
godzina dodania: 13:06
odsłon: 19069
powrót na stronę główną »
Komentarze
sortuj według daty: rosnąco | malejąco
Artykuł nie był jeszcze komentowany.
Zostaw swój komentarz właśnie teraz. Zobacz także:
Foto-Kurier na weekend: Ostatni lot ATLANTIS’a, czyli jak fotografować promy kosmiczne - artykuł z FK 6/11
![]() Nikkor Z 24-105 mm f/4-7,1 Nikon, 9 stycznia, poszerzył ofertę pełnoklatkowych obiektywów z serii Z o nowy model - Nikkor Z 24-105 mm f/4-7,1. To lekka konstrukcja formatu FX o dużym zakresie ogniskowych. Szczyci się zakresem ogniskowych od szerokiego kąta do średniego teleobiektywu i świetną ostrością.
![]() Wydanie specjalne APARATY FK 2/25 dostępne w 214 salonach EMPIK - sprawdź gdzie jest najbliższy salon z wydaniem Wydanie specjalne APARATY FK 2/25, oprócz tajnych salonów zaopatrywanych przez firmę Kolporter S.A. (w tym salonów InMedio i RELAY) dostępne jest w 214 salonach EMPIK - sprawdź gdzie jest najbliższy ciebie salon EMPIK z wydaniem specjalnym Foto-Kuriera 2/25 APARATY. Specjal dostęny jest we wszystkich najlepszych salonach prasowych w Polsce. ![]() LK Samyang AF 16 mm f/2,8 P FE 15 lipca 2025 r. na rynku zadebiutował LK Samyang AF 16 mm f/2,8 P FE. To kolejnak konstrukcja powstała pod nową marką LK Samyang. Pomimo niewielkich wymiarów, obiektyw ma charakteryzować się imponującą wydajnością. Poza szerokim kątem widzenia jego istotną cechą jest MOD wynoszący zaledwie 12 cm, który umożliwia wykonywanie fotografii zbliżeniowej za pomocą aparatów z... Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024 Polityka plików cookies | |
|||||||||