testowe ![]() Fotograf do zadań specjalnych - Marek Arcimowicz - pełny artykuł z Foto-Kuriera 7/18, czyli Foto-Kurier na weekend![]() W ramach cyklu ,,Druga strona obiektywu’’ prezentujemy wywiad miesiąca z Markiem Arcimowiczem – fotografem do zadań specjalnych, podróżnikiem i miłośnikiem zdjęć wielkiego formatu.
![]() „Fotograficzna odpowiedź na pytanie – dlaczego się wspinasz?” Wybrałem swoje ulubione zdjęcie, pochodzące z wyprawy w Himalajach w roku 2002, na piękny szczyt vis-a-vis Mount Everestu – Ama Dablam (6812 m). Na fotografii widać obóz II, namioty rozbite na ostrej turni skalnej w grani – a obok sylwetkę Ryszarda Pawłowskiego, znakomitego himalaistę, ostatniego partnera wspinaczkowego Jerzego Kukuczki. Jesteśmy w połowie drogi na ten piękny szczyt. Mamiya 7.2; 65 mm f/4; diapozytyw 6x7, Fujichrome Provia 100; fot. Marek Arcimowicz.
Foto-Kurier: Od czego zacząłeś swoją fotograficzną przygodę?
F.K.: Jak się rozpoczęła Twoja przygoda z National Geographic?
F.K.: W jakiej roli lubisz najbardziej podróżować – jako organizator czy też członek większej grupy, a może bardziej kameralnie?
![]() Raphael Slawinski (Rafał Sławiński) pokonuje Lodospady Piwne, Alberta, Kanada’2006. Fotografia cyfrowa, Canon 1Ds Mark II, 16–35 mm f/2,8; fot. Marek Arcimowicz.
F.K.: Co najbardziej lubisz fotografować?
F.K.: Podróżujesz po całym świecie, wracasz ponownie do wielu miejsc – które miejsce wywarło na Tobie wyjątkowe wrażenie pod względem poznania / eksploracji, ale przede wszystkim możliwości oddania uroku tego miejsca na fotografii?
![]() Rowerem przez Pustynię Gobi. Południowa Mongolia, listopad 2000. Fotorafia wykonana NIkonem F100. Musiałem sprawdzić i dobrać świadomie wszystkie parametry – czas otwarcia migawki, przysłonę, prędkość roweru, kadencję (prędkość pedałowania). Teraz ta fotografia wydaje się dość oczywista, ale na slajdzie, przy temperaturze poniżej zera to była inna historia. Wtedy to było pionierskie ujęcie i podejście do fotografii rowerowej. Nikon F100, 20 mm f/2,8; Fujichrome Velvia 50; fot. Marek Arcimowicz.
F.K.: Czy mógłbyś wskazać jedno Twoje wyjątkowe – ulubione zdjęcie?
F.K.: Wyobraź sobie, że jedziesz do najbardziej odległej destynacji od Polski – na wyspę Pitt należącą do Nowej Zelandii. Będziesz tam sam, możesz mieć przy sobie tylko jeden aparat i obiektyw, a Twoim zadaniem jest zrobienie pełnego materiału fotograficzno – reporterskiego / portretów ludzi tam mieszkających / zdjęć ożywionej natury – tak aby Czytelnicy mogli, dzięki Twoim zdjęciom, z łatwością poczuć ten klimat i zobaczyć tę wyspę w jej całej okazałości. Jaki to byłby korpus, a jaki obiektyw i dlaczego właśnie ten sprzęt?
data dodania: 06-03-2020
godzina dodania: 15:10
odsłon: 6832
powrót na stronę główną »
![]() Komentarze![]() sortuj według daty: rosnąco | malejąco
Artykuł nie był jeszcze komentowany.
Zostaw swój komentarz właśnie teraz. Zobacz także:![]() Dla ochłody "Magia Północy" - wywiad z Dariuszem Bruhnke, pogromcą zorzy polarnej z Foto-Kuriera 10/20 - w wersji dla każde
![]() Foto-Kurier na weekend: Florian Schulz - najlepszy fotograf środowiska naturalnego. Wywiad z Foto-Kuriera nr 3/2011
![]() Fotografia reklamowa - Arek Kempka - wywiad - pełna wersja z Foto-Kuriera 2/2013; Foto-Kurier na weekend
![]() Foto-Kurier na weekend - ABC mistrzowskiego krajobrazu: Marek Biegalski - artykuł z Foto-Kuriera 4-5/20
![]() Fujifilm optymistycznie patrzy w pszyszłość - wywiad z Tomaszem Taberskim o działaniach firmy w dobie pandemii
![]() "Na szczycie był przed Alpinistami II" - ciąg dalszy wywiadu ze Zbigniewem Staszyszynem - pełny tekst z Foto-Kuriera 7/96
![]() Najlepsze z Najlepszych 2024 - grudzień 2024 r. - obejrzyj szczęśliwą siódemkę w Foto-Kurierze 1-2/25 Wgraj zdjęcie do serwisu foto-kurier.pl i bądź aktywny, a być może już wkrótce jedno z nich lub cała seria znajdzie się w papierowej wersji Foto-Kuriera - jako jedno z najlepszych wgranych do serwisu w danym miesiącu. Zobacz kto wygrał grudniową rywalizację i dołącz do wybranych. ![]() Liga Foto-Kuriera 1025 "Niebo/Na niebie" - ostanie dni przyjmowania zgłoszeń - nowy termin Montaż powstał ze zdjęć następujących osób: Andrzej Bochenski, Piotr Dras, Maria Galimska, Marek Sas, Robert Sic i Bogusław Wójcikiewicz. Oni już wgrali swoje prace. Zainspiruj się. Zapraszamy do rywalizacji. Ze względu na odbywające się ferie termin zgłoszeń został przedłużony do 18 lutego. ![]() Pierwsze kamery filmowe RED z serii Z cinema: RED V-RAPTOR [X] Z Mount oraz RED KOMODO-X Z Mount 13 stycznia 2025 r. firma RED Digital Cinema, Inc., spółka zależna Nikon Corporation, zaprezentowała pierwsze kamery filmowe z serii Z CINEMA: V-RAPTOR [X] Z Mount oraz KOMODO-X Z Mount. Wyposażono je w mocowanie Z firmy Nikon, które umożliwia filmowcom korzystanie z szerokiego asortymentu obiektywów NIKKOR Z i NIKKOR F oferowanego przez firmę Nikon. Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024 Polityka plików cookies | |