Wydania FK: 152,
publikacje: 8273,
wydarzenia: 2235,
opisy i testy: 1953,
galerie zdjęć: 250772,
użytkownicy: 8865
Wyniki wyszukiwania dla podświetlonej kategorii
OPAL Fotoceramika - nowy wymiar
Firma Opal Fotoceramika powstała w roku 1995 i jest największym wykonawcą fotoceramiki w Polsce, a także jedną z największych firm europejskich w tej branży. Oferta obejmująca ponad 1000 różnych kształtów i formatów porcelanek i kryształów stale poszerza się, dzięki czemu firma Opal Fotoceramika oferuje klientom największy wybór rozwiązań na rynku.
Frma Opal, jako pierwsza w Polsce, wykonała kolorowe zdjęcie na porcelanie, a teraz jako pierwsza firma w Polsce wprowadza na rynek cienkie porcelanki nagrobkowe o grubości zaledwie 1 mm!
Szeroka oferta firmy obejmuje przede wszystkim standardowe płytki porcelanowe, które cieszą się największą popularnością wśród klientów. Opal Fotoceramika ma także w swojej ofercie płytki wypukłe, które wykorzystywane są często do odtwarzania starych zdjęć porcelanowych np. podczas renowacji pomników.
„…Po wewnętrznych testach jakościowych nasza oferta została poszerzona o nowy rodzaj płytek nagrobkowych – cienkie płytki o grubości zaledwie 1 mm!…” – mówi Robert Pisula, właściciel firmy Opal Fotoceramika.
F-K: Czym różnią się poszczególne płytki, z których korzystają Państwo przy realizacji swoich usług?
Robert Pisula: Płytki różnia się przede wszystkim grubością. Nasze standardowe porcelanki mają grubość ok. 7 mm. Porcelanki wypukłe – ok. 1,2 cm, a najnowszy produkt oferowany przez OPAL Fotoceramika – porcelanki cienkie mają grubość zaledwie ok. 1 mm.
F-K.: Czy to jest jedyna różnica pomiędzy płytkami oferowanymi w OPAL Fotoceramika?
R.P.: Porcelanki różnią się także metodą wykonywania, krzywizną powierzchni oraz odcieniem porcelany. Ponadto wypukłe porcelanki wykończone są twardszą warstwą szkliwa, która sprawia, że zdjęcia nabierają niepowtarzalnego charakteru oraz efektu lekkiego zmiękczenia postaci. Porcelanki standardowe są natomiast nieco cieńsze i bardziej płaskie od płytek wypukłych. Ich sposób produkcji gwarantuje powtarzalność płytek oraz to, że ich wymiary są niezmienne i zawsze takie same. Kolory i linie zdjęć na porcelankach standardowych są wyraźniejsze niż na porcelankach wypukłych. Sama płytka standardowa jest także bielsza od porcelanki wypukłej i nie występuje na niej zniekształcenie sferyczne.
F-K.: Porcelanki cienkie to najnowszy produkt w OPAL Fotoceramika. Są wykonane z bardzo trwałej porcelany technicznej. Co zyskujemy dzięki ich zastosowaniu?
R.P.: Porcelanki te umożliwiają osiągnięcie jeszcze większej dowolności w aranżacji pomnika ze względu na minimalną grubość zdjęcia wykonanego na takiej ceramice. Pomimo tego, że porcelanki te mają zaledwie 1 mm grubości, nie prześwituje przez nie nawet ciemna powierzchnia pomnika. Cienkie porcelanki wpasują się w estetykę wielu naszych klientów. Szczególnie polecamy je na nagrobki o nieco bardziej nowoczesnym charakterze.
F-K.: Które z wymienionych przez Pana płytek są najczęściej wybierana przez klientów?
R.P.: Podstawowymi płytkami, które stosujemy w OPAL Fotoceramika są płytki standardowe, na nich domyślnie wykonywane są zdjęcia. Płytki wypukłe i cienkie stosujemy na wyraźne życzenie klientów, gwarantując im największy wybór produktów na rynku.
F-K.: A co z odpornościa płytek na działania czynników atmosferycznych?
R.P.: Wszystkie nasze porcelanki mają wspólną podstawową cechę - są całkowicie odporne na warunki atmosferyczne. Wszystkie płytki mają potwierdzoną badaniami nasiąkliwość poniżej 1%, co gwarantuje, że są zupełnie mrozoodporne. Promienie słoneczne, silne mrozy czy gwałtowne zmiany temperatur nie wpłyną negatywnie na zdjęcia na porcelanie produkcji OPAL Fotoceramika.
W dniach 12-13 maja 2022 na Tauron Arenie w Krakowie odbyła się kolejna edycja EXPOzycji, która stała się obecnie największym wydarzeniem branży foto-wideo w Małopolsce, a być może nawet i w Polsce na przestrzeni ostatnich 2 lat. W tym roku po raz pierwszy odwiedziliśmy tą imprezę i wdalszej części przedstawiamy kilka zdjęć, które powinny przybliżyć Państwu atmosferę tego fotograficzno-handlowego wydarzenia.
14 grudnia 2021 roku Nikon zaprezentował pełnoklatkowy, standardowy
obiektyw o zmiennej ogniskowej z rodziny Nikon Z – Nikkor Z 28–75 mm
f/2,8. Charakteryzuje go uniwersalny, szeroki zakres ogniskowych,
precyzyjne ustawianie ostrości, a także...
27 kwietnia 2022 roku firma Sony wprowadziła do oferty 67. obiektyw
do aparatów bezlusterkowego z mocowaniem typu E: od dawna wyczekiwanego
FE 24–70 mm f/2,8 GM II (SEL2470GM2). Ten najlżejszy na świecie
zmiennoogniskowy obiektyw standardowy o ...
Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024