testowe Czarek Sokołowski fotograf „demokracji”, czyli o ważnych sprawach obiektywnie, artykuł z FK 12/20
ciąg dalszy...
![]() Ksiądz Jerzy Popiełuszko po wieczornej mszy św. w Warszawie, niedziela 29 lipca 1984 r. Popiełuszko zginął 19 października 1984 r. z rąk grupy funkcjonariuszy tajnej policji komunistycznej, którzy go porwali, związali, zakneblowani i wyrzucili do rzeki. Główny sprawca, Grzegorz Piotrowski, został zwolniony z więzienia po odbyciu 15 lat kary, skróconej z 25 lat przez komunistyczne amnestie. (fot. AP Photo / Czarek Sokołowski)
F.K.: Skąd wiesz kiedy, gdzie i co masz fotografować? Czy to jest Twoja inicjatywa, czy też decyduje o tym AP?
![]() Zdjęcie z pliku z 1983 roku przedstawia Lecha Wałęsę, byłego przywódcę polskiej Solidarności podczas konferencji prasowej w Gdańsku, po tym, jak komitet Nobla ogłosił, że ma otrzymać pokojową Nagrodę Nobla. (fot. AP Photo / Czarek Sokołowski)
F.K.: Jesteś naocznym świadkiem większości najważniejszych wydarzeń w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej od 1981 roku. Na zdjęciach przedstawiałeś kształtowanie się ustroju w Polsce, rozpad ZSRR, rodzącą się wolność byłych republik radzieckich, wojnę w Jugosławii i obalenie dyktatury Ceausescu w Rumunii oraz wszystkie wizyty Jana Pawła II w Polsce, które z tych wydarzeń wywarło na Ciebie największe wrażenie i dlaczego?
![]() Oddziały polskiej milicji (ZOMO) zostały przeniesione w okolice Placu Zamkowego w Warszawie 3 maja 1982 r., Gdy tysiące protestujących zwolenników Solidarności wyszły na ulice. Uważa się, że tego dnia niepokoje w stolicy były największe od czasu wprowadzenia stanu wojennego. (fot. AP Photo / Czarek Sokołowski)
F.K.: Kojarzony jesteś z fotografowaniem polityków i osób zaangażowanych w politykę i tego co się dzieje na ulicach miasta, ale kilka razy minęliśmy się na imprezach sportowych tej rangi co Puchar Świata w Zakopanem. Czy łatwiej jest Ci fotografować sport czy też życie polityczne? Czy też nie ma to dla Ciebie żadnego znaczenia?
![]() Warszawa, Polska, 23.10.2020. (AP Photo/Czarek Sokołowski)
![]() Warszawa, Polska, 7.01.2018. (AP Photo/Czarek Sokołowski)
![]() Warszawa, Polska, 25.10.2018. (AP Photo/Czarek Sokołowski)
![]() Warszawa, Polska, 9.12.2017. (AP Photo/Czarek Sokołowski)
![]() Warszawa, Polska, 28.08.2020. (AP Photo/Czarek Sokołowski)
![]() Częstochowa, polska, 13.04.2013. (AP Photo/Czarek Sokołowski)
![]() Łódź, Polska, 22.05.2019. (AP Photo/Czarek Sokołowski)
data dodania: 16-07-2021
godzina dodania: 15:00
odsłon: 19158
powrót na stronę główną »
Komentarze
sortuj według daty: rosnąco | malejąco
Artykuł nie był jeszcze komentowany.
Zostaw swój komentarz właśnie teraz. Zobacz także:
Dla ochłody "Magia Północy" - wywiad z Dariuszem Bruhnke, pogromcą zorzy polarnej z Foto-Kuriera 10/20 - w wersji dla każde
Foto-Kurier na weekend: Florian Schulz - najlepszy fotograf środowiska naturalnego. Wywiad z Foto-Kuriera nr 3/2011
Fotografia reklamowa - Arek Kempka - wywiad - pełna wersja z Foto-Kuriera 2/2013; Foto-Kurier na weekend
Foto-Kurier na weekend - ABC mistrzowskiego krajobrazu: Marek Biegalski - artykuł z Foto-Kuriera 4-5/20
Fujifilm optymistycznie patrzy w pszyszłość - wywiad z Tomaszem Taberskim o działaniach firmy w dobie pandemii
Fotograf do zadań specjalnych - Marek Arcimowicz - pełny artykuł z Foto-Kuriera 7/18, czyli Foto-Kurier na weekend
"Na szczycie był przed Alpinistami II" - ciąg dalszy wywiadu ze Zbigniewem Staszyszynem - pełny tekst z Foto-Kuriera 7/96
![]() Prezentujemy okładkę Foto-Kuriera - FK 12/25 wkrótce on-line Foto-Kurier 12/25 jest już w drukarni, a wkrótce będzie również on-line - w naszym e-kiosku. Tym razem okładkę ozdobiło zdjęcie przedstawiające Alberta Watsona, a wykonane na targach Paris Photo przez Tadeusza Koniarza. W wydaniu prezentujemy między innymi, jedyną w Polsce tego typu, obszerną relację z tego wydarzenia. W środku są też testy, opisy Canona RF 45 mm f/1,2 STM, Sony A7 V, Nikkora Z DX MC 35 mm f/1,7, Panasonica Lumix S 100-500 mm f/5-7,1 oraz procesora do filmów firmy AGO, o którym opowiada między innymi Marta Dębska w wywiadze o fotografii analogowej. Z przyjemnością prezentujemy też nowy cykl artykułów pt. "Kulisy jednego zdjęcia", który będziemy kontynuować przy współpracy z marką PRO STUFF, a do spotkania w pierszym odcinku zapraszamy razem z Łukaszem Pietrzakiem, który na potrzeby wydania zamienia się w Mikołaja. Jest też ogrom wspaniałych zdjęć naszych Czytleników prezentowanych w ramach działów Najlepsze z Najlepszych, Internetowego konkursu miesiąca oraz Oka Ekspertów. Jest też kolejny etap LIGI Foto-Kuriera. Jednym słowem będzie co czytać w zimowe wieczory. Tymczasem zapraszamy do lektury Foto-Kuriera 11/25, który jeszcze przez tydzień będzie królował w salonach prasowych. ![]() Sony A7V w porównywarce Zaprezentowany 2 grudnia 2025 r. Sony A7 V, będący piątą generacją popularnej serii pełnoklatkowych aparatów bezlustrowych Sony A7, jest w naszej porównywarce. Zobacz dane techniczne aparatu. ![]() Sony DSC-RX1R III w porównywarce Zaprezentowany 15 lipca 2025 r. pelnoklatkowy kompakt Sony RX1R III z 61-milionowym przetwornikiem obrazu CMOS Exmor R jest w naszej porównywarce. Zobacz dane techniczne aparatu. Strona została zoptymalizowana w przeglądarkach: Mozilla Firefox > 3, Chrome, Internet Explorer > 7 oraz Opera. Polecana rozdzielczość ekranu 1280 x 1024 Polityka plików cookies | |
|||||||||